Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От доста време се чудя какъв смартфон да избера на този етап за необходимите нужди, все се чудя, а и още повече от къде точно да го закупя... След известно време на разсъждения и анализи, стигнах до извода, че най-вероятно за моите нужни (които са далеч от тези на стандартните потребители, но не и много крайни, както и не са никак малки) и най-вече предвид бюджета, едно от най-доброто, което може да се вземе ще да е Meizu M2 Note или Meizu M3 Note...

Като цяло претенциите от към параметри, са голям екран (5" или повече, за предпочитане 5,5) и Full HD резолюция за него... Държа на Android смартофн, поради простата причина, че по-голямата част от приложенията, които възнамерявам да използвам, нямат версия за OC различна от Android и не съм открил достатъчно пълноценен аналог за тях при други OC, а и поради някои други причини... Не възнамерявам да откривам нов спор коя е по-добрата мобилна ОС, тъй като нещата са доста относителни и преди всичко зависи от нуждите... 

По отношение паметта държа да е поне 16GB, няма да е проблем повече, но мисля че това количество ще свърши работа, като разбира се съм предвидил системно използваната... За рам паметта, ще е добре да е поне 2GB, поради множество причини... Предпочитам смартфон със слот за SD карта и две SIM карти (цитираните от мен по-горе модели имат възможност и за двете неща, въпреки, че слота за сим карта е комбиниран за SD такава...

По отношение на камерите, желая резолюцията на главната камера да е поне Full HD, държа и на наличието на предна... Не я използвам особено много, но ми върши доста добра работа в определени случаи за някои неща...

Нямам претенции за марка, даже предпочитам китайски като Meizu или Xiaomi например... Мисля, че претенциите ми се изчерпаха до тук, и като цяло най-вероятно ще е Meizu M3 Note... Имам обаче друг доста по-сериозен проблем, а именно магазина, от който да се поръча... В Ali Express цените са приемливи, но ми е проблем дългия срок за доставка, поне на офертите, които открих... Цените в България са ми доста голям проблем вече, за сметка на краткия срок, за това търся нещо по средата... Въпросът ми главно с тази тема е препоръка на магазин, от който може да се закупи Meizu M2 Note или Meizu M3 Note с приемлива цена, възможност за плащане при доставка, или банков превод, възможно най-кратък срок за доставка, не държа магазина да е български... Държа обаче смартфона да е чисто нов и оригинален, като съответно и да има гаранция и възможност да се възползвам от нея, ако има необходимост... Бюджета е около 220 лв. 

Оферти, които открих до тук:

https://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-M2-Note-4G-FDD-LTE-Dual-SIM-Mobile-Phone-5-5-1920X1080P-MTK6753-Octa/32362673467.html?spm=2114.13010208.99999999.263.1pPuBK

http://www.emag.bg/mobilen-telefon-meizu-m2-note-octa-core-64bit-4g-dual-sim-siv-39810/pd/DY6H6MBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз като гледам вече си направил избора си. Ако ще го взимаш от България, нямаш много опции. Ако пък смяташ, че 10 дена чакане струват 100 лева, твоя работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, N1K17Y написа:

Аз като гледам вече си направил избора си. Ако ще го взимаш от България, нямаш много опции. Ако пък смяташ, че 10 дена чакане струват 100 лева, твоя работа. 

И гаранция. Тя може да струва и повече от 100 лева, обаче. ;)

Иначе и аз бих избрал AliEx, от търговеца, който пратих по-горе. Най-често ги праща до Англия и от там към дестинацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доста изисквания, а бюджета малък. Няма друга алтернатива, освен китайско телефонче. Разгледай Umi Max, прилични характеристики за малко над бюджета ти. Meizu-то, като че ли поостаря леко, не че е лош избор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, XYconstant написа:

И гаранция. Тя може да струва и повече от 100 лева, обаче. ;)

Иначе и аз бих избрал AliEx, от търговеца, който пратих по-горе. Най-често ги праща до Англия и от там към дестинацията.

То, ако ти се наложи да ползваш гаранция, късмет да намерят къде да ти го оправят. Имай и предвид, че телефоните се внасят от ТССМ, някаква полска компания, която си слага собствен РОМ и няма да получаваш ОТА ъпдейти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Късмети - няма. Веднага като споменеш КЗП и склоняват, а в най-лошият случай, ако наистина дефекта се покрива от гаранцията и не искат да отремонтират телефона - правят им проверка и ги одрусват солено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен главно въпроса ми е от кой магазин е най-ниска цената на един от двамата модела, в който има някаква гаранция и по възможност срока за доставка е по-малък от две седмици, а може и да е толкова... Цените в българските магазини ми идват лично в повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гаранция - от Емаг.

Иначе от ТО с DHL - Estimated: 11-20 days, докато с безплатна 14-28 дни. Не мисля, че седмица повече си струва 26$ за доставка, но пък няма митнически разноски, ако се поръча с DHL. Колкото по-рано дойде - толкова повече време ще имаш за тест. Т.е. не потвърждаваш веднага пратката, а си я тестваш, ако дефектира - диспут. Много го хвалят този търговец и масово пазаруват от него, за това го споменавам и аз. Имало е случаи в които хората си поръчват четвъртък и във вторник следващата седмица пратката е при тях, което си е супер оферта. Разбира се с DHL. Моята логика е, че просто в Англия има някакви бройки в наличност и ако имаш късмет - пратката може да дойде за отрицателно време.

П.п.: ЦЪК - тук го има с 20 лв. по-евтин.

Редактирано от XYconstant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.