Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Преди 2 дена смених старата GB R9 270x за MSI RX 480 X Gaming

Бях махнал старите Crimson drivers преди да я положа на слота.

Инсталирал съм последната версия + MSI Gaming app и Afterburner . Не съм модифицирал нищо - всичко е на stock настройки.

Проблем ми е, че охладителя на това животно (2 140мм витла) се включват на максималните 2600 RPM всеки път когато температурата стигне 35 градуса и не се спират докато не падне под 30.

Звука от това е сравним с апачи хеликоптер. Въпросът ми е, можете ли да ме посъветвате как да настроя охладителя (през Wattman или MSI Gaming App) че да се получи нормална работа.

Пробвах да чета форуми и различни източници, но не намерих еднозначен отговор на въпроса.

Още нещо - при инсталиране на картата се оказа, че шината на кутията ми доста прилично "блокира" HDMI i DP-тата (дава ми около 1-2 мм отстъп да сложа 4мм широк накрайник на стандартен HDMI кабел)

Извинявам се за качеството на снимките, нямам авто фокус на апарата, мисля че са достатъчни за да схванете идеята.

В момента 2та ми монитора чакат да ги включа в HDMI портовете, но заради този блокаж не мога да пъхна кабела докрай.

Не е вариант да отхлабя закрепващите винтове на картата и да я наклоня под ъгъл, пробвах - не прави пълен контакт в PCI slot-a така.

По форуми четох, че вариантите ми са 2 - да изрежа част от HDMI кабела или да "поокастря кутията" (не е пълноценен вариант заради риск от токов удар ако се свали защитното покритие)

Някои от вас ако е имал подобен проблем, може ли да ми подаде решението, което е намерил ?

И последно - какво мнение можете да дадете за dual monitor set up с ASUS 21.5" VS229HV ? Търся мнение на човек с такъв монитор.

Конфигурацията ми е

Intel i5 3350p CPU

GB B75 2DV Mobo

CM K350 case

CM B700 PSU

MSI RX 480 8G VGA

Corsair Vengeance 2x4 GB RAM

003.jpg

006.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от StefanoV08
        Здравейте, искам да попитам ще може ли на дъно asrock b150 pro4/d3 да сложа още една видео карта и да работят чрез sli 
        В момента съм със nvidia gtx960 2gb/d5 и искам да сложа още една П.С. В упътването на дънната платка пише че поддържа crossfire но за SLI не пише нищо
      • от vikitrevi
        Здравейте ,преди околко 6 месеца си купих нов лаптоп HP Pavilion 15 .
        Когато го купих ясно пишеше Видеокарта-Nvidia GeForce GT 740M ,след това обаче когато вече купих лаптопа и го включих разбрах че видеокартата ми не е Nvidia а е Intel HD Graphics Family колкото и да гледах каквото и да правих винаги ми излизаше това.
        Това не ми правеше проблеми но скоро забелязах ,че когато пусна World of Warcraft Mists of Pandaria на Ultra графики имам лаг и под лаг разбирам нещо от сорта на 10 FPS Моля ако някой може да ми обясни какво става или какво да направя ,ето характеристиките които пишеше когато го купих :
        СЕРИЯPavilion 15ПРОЦЕСОРIntel Core i5-4200U (2-ядрен, 1.60 - 2.60 GHz, 3MB кеш)ОПЕРАТИВНА ПАМЕТ8GB (2x 4096MB) - DDR3, 1600MHzВИДЕО КАРТАNVIDIA GeForce GT 740M (2GB DDR3, 64-bit)ПАМЕТ1TB SATA (5400 оборотa/минута)ЕКРАН15.6-инчов (39.62 см.) - 1366 x768, гланцовОПТИЧНО УСТРОЙСТВОDVD записвачкаСВЪРЗАНОСТLAN 10/100 Мбит/сек, Wi-Fi 802.11b/g/n, BluetoothИНТЕРФЕЙСИ 2x USB 3.0 1x USB 2.0 вградена уеб камера вграден микрофон HDMI RJ-45 комбиниран жак за слушалки и микрофон вградени стерео говорители четец на памет карти  
      • от Misho1974
        Монитор - LG 23mp65vq-p
        Захранване - Evga 500 W
        Дъно - ASROCK H81
        Процесор - Celeron g1820

• от Ripi
        Здравейте на всички.От седмица някъде видеокартата ми (Nvidia geforce gtx 460) започна да загрява и то много.Когато пусня, която и да е игра(пример:GTA SAN ANDREAS, която е доста стара игра) видеото ми за 2,3 минути загравя до максималините 100 градуса.Започва звукът от дъното,който ме предупреждата да спра играта,а ако продължа ми рестартира компютъра.Онзи ден го разглобих, почистих го от прахта смених пастата на видео картата,вентилаторчето към картата си работи и всичко е наред.Имам две вентилаторчета в кутията едно отпред другото отзад.След всичко това пуснах отново горепосочената игра и отново загря до 100 градуса само,че малко малко по бавно.Не държа кутията на слънце.Някой приятели ми казаха,че може да е от жегите,които са в момента.
        Вече не знам какво повече мога да направя и затова се обръщам към вас.
        Ето и снимка на видеото http://images.bit-tech.net/content_images/2010/07/nvidia-geforce-gtx-460-graphics-card-review/palit-geforce-gtx-460-1gb-ab.jpg
      • от houses1
        Здравейте искам да ви питам коя видеокарта да си закупя до 300лв.
        процесора ми е: AMD CPU Desktop FX-Series X4 4350 (4.2/4.3GHz Turbo,AM3+)
        дъното ми е: Biostar TA970 Ver. 5.x , за сега съм се спрял на това видео: Palit GeForce GTX650 2048MB GDDR5,  а захранването ми е: RPC SURSA RPC 500W , Рам-та ми е 8GB не знам модел.
        Видео картата ще се използва основно за игри. Под игри разбирайте новите заглавия. Crysis3, BF3, GTA IV, GTA V, FarCry 3, BF4, Max Payne3, ETS 2, Dirt 3, Protototype 1, 2 и др - на максимална графика.
        На Win 7 64-bit съм ако това е от значение.Благодаря предварително.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.