Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. За първи път пиша в този форум така че ако има нещо ме извинете :) Въпросът ми е за следната конфигурация. Конф. тип сървър за мултимедия на който ще се складира информация и ще стриймва.В смисъл  искам където и да съм по света чрез интернет да мога да си бръкна в файловете и да си добарам каквото ми трябва.Музика,филм и т.н.Моля да имате предвид че ако ще го започвам искам да е  always expendable  следователно винаги да мога да му добавям памет.С цел да не пръскам голям бюджет в началото.Да има вариант за overclock и upgrade.Следователно да е машина от среден клас защото не разполагам с голям бюджет. Като нека да се има предвид че и UPS ми трябва към него.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Посочи и за начало с какъв бюджет разполагаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

GEIL 16GB DDR4 2133 Pristine CL15 
    ASROCK Fatal1ty B150 Gaming K4/Hyper 
    DEEPCOOL LUCIFER V2 
    I5-6400 
    FORTRON HYDRO HD500 Bronze 
    FRACTAL DESIGN DEFINE S 

Крайна цена 1 055 лв.

пс. Среден клас с възможност за клок (около 60%) и добавяне на много рам (още 3 плочки х 16GB е максимума). 

Ако нямаш стар хард са още 100 лв. но можеш на първо време да махнеш охладителя примерно или да се вземе по-малко рам...

Ако трябва и UPS да се вкара в тоя бюджет става сложно.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпроса как да го направя за тук ли е или към друга тема в форума? Колко макс hard drives ще побере и захрани ? И как да го направя имам предвид за това да мога да го достъпвам от всякъде чрез интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи направо какво точно ще правиш защото или не ти е ясно и не можеш да обясниш добре или аз не съм концентиран достатъчно за да разбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

искам да направя конфигурация която да ми служи тип сървър с информация.Който да достъпвам от всякъде чрез интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искаш ли да има различни функции освен сървър за сторидж и стрийм ? Какъв е мотива за ЮПС-а ? Как смяташ че ще стане работата с ъпгрейд и овърклок при положение че ще се използва за стрийм ? Единствения ъпгрейд който се сещам че може да се направи е добавяне на хардове към системата.

Разгледай дъна с сокет 1151 да имат максимално много сата портове + юсб портове тоталка 12 или повече. Процесора и най-евтиния вариант на селерон ще ти свърши работа, рам 1 плочка е достатъчна, кутия с колкото се може повече бракети за хардове, захранване със съответния брой сата кабели.. предолага се да е с 6 сати минимум. И после гледаш хардовете ако искаш почвай с 1 или повече това си е според нуждите ти. Слагаш му един линукс и поразпитай в софтуерните теми как да направиш нещата като хората за стрийма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е идеята да се ползва за сторидж и стрийм  и да си добавям хардове за да го expand. Иии ок ще се поинтересувам от такова дъно. Сега ще пусна една темичка в софтуерния форум да попитам за стрийма и сториджа как да ги докарам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен ти трябва или готов NAS, (примерно на synology, qnap) или PC с максимум i3 процесор и 2гб рам и повечко sata портове ако ти ще си инсталираш NAS OS. Такава OS, може да е примерно Xpenology, FreeNAS или OpenMediaVault. Сигурно има и други такива OS. Аз ползвам Xpenology, което реално е софтуера на synology NAS и съм много доволен от нея. Има си приложения за смартфони, компютри, а и основното и управление си е директно през браузъра, както и на другите NAS OS. UPS-a си е задължителен според мен за да се избегне максимално проблемите с ел. мрежата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Където и да си по света, не зависи всичко от това каква ще бъде машината ти. Много важна роля играе интернет връзката между двете точки на разстояние. Ако си с лаптоп в някоя дупка и се надяваш на някакъв WIFI забрави. Ако ще интернета ти на сървъра да е 200лв на месец. Важен е ъплоуда от местото което ще изпращаш данни. Тъка че не е толкова просто защото всичко зависи какъв интернет използваш за да качваш на сървър. А сигурно ще качваш клипове от камера и ще става дума за гигабайти. Според мен е малко скъпичко удоволствие да си имаш домашен сървър за глобална употреба. Не говоря от опит, а от това до колкото съм чел в нета преди време. Сега може да има и други решения, но ако наистина има, би трябвало някой да ги спомене!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.