Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един буфер на Microlab с две колонки, за стотина лева взет преди 2 години. Отпред на него има вход за слушалки и още един с някаква стрелка. Когато сложа слушалките в него, звука си идва от лаптопа. Имам предвид, че дори да угася буфера, пак чувам музиката, защото е през лаптопа. Въобще не мога да контролирам усилването и баса от самият буфер. По принцип така ли седят нещата или нещо не е наред? Понеже ми е слабичко през лаптопа, та виках през буфера да слушам музичка на слушалките, ама май ще ми се размине...

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Думата "буфер" означава съвсем друго нещо. Тази, която търсиш, идва от "woofer"...

По същество: ако имаше проблем, може би изобщо нямаше да чуваш звук от слушалковия изход на колонките. Без да знам модел мога само да гадая, но така описано ми се струва, че потенциометрите са свързани само със стъпалото на колонките, а гнездото за слушалки е свързано паралелно на линейния вход, т.е. почти същото като да си вземеш стерео кабел с 3.5 жакче в единия край и 3.5 гнездо в другия.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.