Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Като се обърне каруцата, размисли много. Ти може и да си имал проблеми и да не си обърнал внимание, зависи от марката на диска, цената, дъното и много др. фактори. Това е третият харддиск с който имам проблеми, с колко още трябва да изгоря, за да си избиете илюзиите от главата? Дъното е Intel D2500HN и биоса е подновен и в него няма конфигурация за SSD диск, защото тогава е нямало. ОС е Widows 7, за по-нова няма драйвери.

И да, говоря наставнически, защото съм си плащал и спари и с опит за всеки мой пост, който редя, показвайки факти, докато вие само предполагате и настоявате за правота в кривотата си. Смятам темата за приключена.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, peppone1 написа:

Днес получих новото SSD Adata 128GB, но от Emag не ми пратиха нито гаранция, нито фактура, само касовата бележка за пратката. И както очаквах, след като свързах този диск към Sata 2 дъно, започна да забива от време на време, както и през самата инсталация, навярно няма да ми свърши работа и този диск. Много е лошо когато хора без грам опит се изказват и започват да спорят, само щото те така предполагали.

Нека и начинаещите четат и да не се връзват на празни бръщолевения на други подрастващи и дъртаци, които си внушили някаква своя заблуда и се опитват да я внушат като истина на другите.

Emag отдавна не изпращат фактура и гаранция на хартия. Можеш да ги свалиш в PDF - формат от профила си .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, peppone1 написа:

Това е третият харддиск с който имам проблеми,

Ako три диска получават гърчове на едно и също дъно, определено не е проблемът в дисковете. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А още по-определено не е едно и също дъно. А със старият им харддиск тези дъна работят добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, peppone1 написа:

Днес получих новото SSD

що си купуваш SSD? Нали HDD е по-добре?
И къде го слагаш - на дърта AMD платформа!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на каква платформа трябва да се сложи за да работи нормално? Компютъра е от 2013г., не е толкова стар, а по-нови модели от този стандарт не са произвеждани, щото по малко след тях излезнаха новите Sata 3. И трите компютъра са били от този период, последен модел. Фактите пак почнаха да се увъртат и натъкмяват според вашите лични преживявания.

А предният потребител и той с дефектният харддиск Toshiba, дето 2 пъти го връщал и двата пъти му отказали гаранцията, що не показахте тестовете да видим дефекта, както и Seagate били боклуци, ами покажете проверките да ги видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А провери ли за актуализация на фърмуера на SSD?
И не каза що купуваш SSD - нали е дефектна технология?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, peppone1 написа:

Компютъра е от 2013г., не е толкова стар

И според теб и поста ти по-горе през 2013 не е имало ссд дискове,така ли?Сам изпадаш в смешни ситуации............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

А провери ли за актуализация на фърмуера на SSD?
И не каза що купуваш SSD - нали е дефектна технология?

Откъде да го изтегля този фърмуеър и да не се прецака нещо? И гаранция 5г. дават за по-скъпите дискове, за този който търся, производителят дава 3г.

преди 4 часа, ZeroG написа:

Според мен проблемът не е в чистак новото ти SSD, а и вероятността в него да е причината е нищожна.
По-скоро е:

- или в конфигурация на BIOS;
- или в архаична дънна платка на компа;
- или в ОС-а ти, ако ползваш ОС отпреди 2010 година, независимо какъв е.

В никой биос няма настройки за SSD диск. В кой компютър видяхте такива настройки?

преди 1 час, Слави Маринов написа:

И според теб и поста ти по-горе през 2013 не е имало ссд дискове,така ли?Сам изпадаш в смешни ситуации............

Казах че е последен модел, преди да излезнат новите дискове, а и не съм подвижна енциклопедия за да знам точно на коя дата някой си е произвел нещо. И с какво е толкова важно това, нали сте се събрали тук за да решавате проблемите на хората, а не да се напреварвате?

Е, голяма помощ от всезнайковци, няма що.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Откъде да го изтегля този фърмуеър и да не се прецака нещо?

Ако в сайта на производителя няма - пишеш на съпорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е казал че диска е дефектен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/Intel/d2500hnПробвай с този тест за ссд какво ще покаже.Ето още нещо с какво може да се ъпгрейдва.https://www.mrmemory.co.uk/ssd-upgrades/intel/motherboard/d2500hn

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Слави Маринов написа:

http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/Intel/d2500hnПробвай с този тест за ссд какво ще покаже.

В този сайт препоръчват като съвместими компоненти само марка Crucical. А тези марки са над 180 лв., за тези пари ще си взема 2 нови дънни платки. А пълният модел на диска е ASU800SS-128GT.

преди 33 минути, ZeroG написа:

Ми няма разбира се.
Въпросът беше зададаен, за да провериш дали SATA контролерът ти е включен в AHCI режим или IDE режим. Има значение при по-старите дънни платки в контекста на работа със SSD.
Още веднъж - проблемът не е в SSD-то. BIOS/MB/OS - истината за проблема е някъде там.

Това дъно не е толкова старо че да поддържа IDE дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, peppone1 написа:

...след като свързах този диск към Sata 2 дъно, започна да забива от време на време, както и през самата инсталация...

Закачи SSD-то като втори хард и направи снимка на S.M.A.R.T. статуса му. От какъв носител се опитваш да инсталираш? Драйвери за по-нови операционни системи от Уин 7 може и да няма на сайта на производителя, защото са вградени в driver repository-то на ОС и се слагат автоматично. Така че може да пробваш и с Уин 10 и без това има по-цивилизовано отношение към SSD-та от 7-цата.

п.п. от година насам съм с 850 EVO на САТА2 порт и нямам никакви проблеми.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ZeroG написа:

Еххх, Чукча не читатель, Чукча писатель ...

Нямаш онова IDE, ехеее от миналото хилядолетие , има си хас и да имаш.
Под IDE се разбира АТА в Legacy режим. И навсякъде по BIOS-ите точно така пишат в настройките за  SATA режим :IDE/AHCI

И подходящ линк ти изрових:
https://forum-en.msi.com/faq/article/ide-sata-and-ahci-all-you-need-to-know/

Фабрично биоса е зададен на AHCI, а IDE доколкото знам се избира за ОС Windows 2000.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в нито едно от тях не е проблема. Дъното по-горе го написах Intel D2500HN. Чиста инсталация на Windows 7 от флашка, на който си работя редовно. Дялове не разделям, ползвам целият диск като системен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://downloadcenter.intel.com/download/20768/AHCI-Intel-Rapid-Storage-Technology-Driver-for-Intel-Desktop-Boards?product=56460
и провери въпреки всичко AHCI дали е зададено
Може да провериш и BIOS за обновление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да няма надеждно решение? Сложих му един античен харддиск от далечната 2008г. и с него работи перфектно, за какво ми е новото? Както си знаех, просто чипсета не е съмвестим с този диск, нали това повтарям вече втора тема? Старото си иска старо, освен ако не намеря и старо Сата 2 ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, badsector написа:

Закачи SSD-то като втори хард и направи снимка на S.M.A.R.T. статуса му. От какъв носител се опитваш да инсталираш? Драйвери за по-нови операционни системи от Уин 7 може и да няма на сайта на производителя, защото са вградени в driver repository-то на ОС и се слагат автоматично. Така че може да пробваш и с Уин 10 и без това има по-цивилизовано отношение към SSD-та от 7-цата.

п.п. от година насам съм с 850 EVO на САТА2 порт и нямам никакви проблеми.

Няма нужда да проверява смарт статуса на SSD-то. И аз мисля, че проблемът е по-скоро в дъното на потребителя. Вероятно няма да може да подкара безпроблемно SSD на такова дъно. И само да вметна, че аз също съм с SATA 2 и SSD SATA 3 и нямам проблеми. И не само това, ами 7-та прекрасно се разбира с него, разпознава го успешно и сам прави необходимите промени по системата за работа с SSD. Тоест, 7-та си е доста френдли, както се казва, към такива дискове. Скоростта на системата се подобри много осезаемо - зареждането е около 5 пъти по-бързо, по мои лични тестове. Всичко под 7-ца не поддържа SSD и не е добре да се ползват на него, но за това може и аз да бъркам. Не си спомням вече какво четох.

П.п. И аз съм с 850 EVO - 3D VNAND екстра е  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еатествено, че има решение - минава се на pci-e x1 sata III контролер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само това остава да давам пари и за контролер, който е на цената на нова дънна платка. То какво ще остане от тази дънна платка, ако й забуча и контролер, а собственият й контролер да стои неизползваем. Освен това в свободния PCI слот съм включил WiFi карта и е безсмислено да слагам нещо което го има. Изобщо не си струва инвестицията. ОС не оказва влияние на SSD диска, той не управлява контролерите, за тях се грижи биоса.

Но писах в поддръжката на Adata и те ми отговориха че диска най-вероятно е дефектен, но тестовете показват че е здрав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както винаги просто дрънкаш:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=PCI-E-To-SATA3&_sop=15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, ExaFlop написа:

Плюс 20лв. за доставка, която ще дойде най-рано след месец от неизвестен производител, с неизвестно качество и дъното няма да бъде Интел, а Ментел. За какво ми е да ползвам половин дъно и да няма къде да включа една звукова или видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отново лаеш месечината - на повечето контролери доставката е БЕЗПЛАТНА!!!
Ти май не знаеш кога да замълчиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от loranst looa
      Здравейте може ли да ми кажете, с коя програма и в кое меню може точно да се види колко точно часа е работил един твърд диск защото в програмата HDD Sentinel не се вижда да има показатели като  Power on hours и/или Head flying hours.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.