Премини към съдържанието
stradlin

Най-ефективният начин за блокиране на сайт?

Препоръчан отговор

Възможно ли е да се блокира сайт за цялата ми мрежа?

Предполагам през рутера 150M Wireless Lite N Router Model No. TL-WR740N трябва да стане или има по-добър начин? Причината е ,че при влизането в даден сайт ми отваря друг сайт в нов таб (реклама предполагам) и трябва всеки път да го затварям таба. Дали е възможно това пращане към друг сайт да се спре ,като изобщо да не ми се отваря нов таб,защото ако пак се отваря нов таб макар и празен ,ефекта е нулев ?С адони по браузерите също не е опция.Ползвам уин7х64 ,но имам и други машини и устройства към безжичната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 6 минути, stradlin написа:

Възможно ли е да се блокира сайт за цялата ми мрежа?

Предполагам през рутера 150M Wireless Lite N Router Model No. TL-WR740N трябва да стане или има по-добър начин? Причината е ,че при влизането в даден сайт ми отваря друг сайт в нов таб (реклама предполагам) и трябва всеки път да го затварям таба. Дали е възможно това пращане към друг сайт да се спре ,като изобщо да не ми се отваря нов таб,защото ако пак се отваря нов таб макар и празен ,ефекта е нулев ?С адони по браузерите също не е опция.Ползвам уин7х64 ,но имам и други машини и устройства към безжичната мрежа.

Ако става дума смао за Windows, Linux машини може лесно да го оправите като сложите запис в hosts файла в следната форма

127.0.0.1    hostname.domain

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А какъв ще е фекта? Ще се показва ли празен таб или изобщо няма да се показва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, stradlin написа:

А какъв ще е фекта? Ще се показва ли празен таб или изобщо няма да се показва?

Ще се показва празен таб.

Ще ти трябва и блокиране на скрипт ако не искаш да се отваря изобщо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом опираме пак до адони ,явно няма начин...Защото ще трябва да търся, инсталирам и настройвам адони за всички браузери по всички машини ,което не е оферта.Толкова ли няма прост начин да се спира още при рутера и да не се допуска към мрежата изобщо зададен адрес?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, stradlin написа:

Щом опираме пак до адони ,явно няма начин...Защото ще трябва да търся, инсталирам и настройвам адони за всички браузери по всички машини ,което не е оферта.Толкова ли няма прост начин да се спира още при рутера и да не се допуска към мрежата изобщо зададен адрес?!?

Но ти не искаш само това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, stradlin написа:

В смисъл?

Ако даден сайт иска да отвори нов таб, ще изпълни скрипт, който ще отвори нов таб и едва там ще спре, понеже едва в този момент няма да може да намери информацията, която да покаже. Простичко казано не можеш да контролираш за цялата мрежа нещо, което се изпълнява на ниво клиент. Сложничко казано трябва да закачиш отделна машина, която да гледа трафика преди всички, и да променя информацията, която се праща нататък.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

No Script те са ти го казали вече и няма какво толкова да настройваш, слагаш и си готов. Може и ABP.

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 49 минути, Highagain написа:

No Script те са ти го казали вече и няма какво толкова да настройваш, слагаш и си готов. Може и ABP.

ABP продават реклами. Ако ще се ползва такъв тип блокер, нека да е uBlock.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.