Премини към съдържанието
kemi

Има ли проблем леновото ми или не?

Препоръчан отговор

Здравейте, не особено горд собственик съм на  таблет Леново йога 2 10".

Lenovo Yoga Tablet 2 (10")Технически спецификации

ОПИСАНИЕ YOGA TABLET2-10
    процесор
    Intel® Atom™ процесор Z3745 (2M кеш памет, 4-ядрен, до 1,86 GHz)
    Операционна система
    Android™ KitKat v4.4
    Памет
    • RAM: 2GB LPDDR3
    • ROM: 16GB, поддържа Micro SD карта с капацитет до 64GB
    Дисплей
    • Размер: (1920 x 1200) IPS дисплей
    • Тип: Капацитивен сензорен екран, 10-точков multitouch
    Тегло
    • 619 г (1,36 фунта)
    • С LTE: 629 г (1,39 фунта)
    Размери (Ш х Д х В)
    (255 мм) x (3,0 - 7,2 мм) x (183 мм)
    Цвят
    Платинен
    Аудио
    • 2 x сочещи напред високоговорителя с големи камери
    • Dolby® Audio
    • Wolfson® Master Hi-Fi™ кодек
    Батерия
    • Li-ion, 9600 mAh
    • Време на използване: До 18 часа
    • Време в режим на изчакване: До 16 дни
    SIM
    Micro SIM карта
    Интегрирани камери
    • Задна: 8 MP f2.2 с автоматичен фокус
    • Предна: 1,6 MP HD
    Свързване
    • WiFi 802.11 a/b/g/n, MiMo, Bluetooth® 4.0
    • 2,4 GHz и 5 GHz двубандова връзка
    Портове
    Micro USB (OTG) / 3,5 мм аудио жак / Micro SD карта
    Сензори
    G-сензор, e-компас, за околна светлина, сензор на Хол, вибрация

Не мога да разбера самият таблет ли е такъв или има проблем, на който трябва да обърна внимание. Става въпрос за това, че отдалеча ли се на повече от 2 метра от рутера и особено ако застана до съпруга ми, който е на лаптопа и двете машини особено таблета става сууууууууупер тромав. Направо ми къса нервите докато се отвори една страница. Работи отвратително бавно, а е сравнително нов дори в гаранция още. Интернета ми е много добър тъй като лаптопа си препуска, но таблета ми куца яяяко и многото ме дразни.

Благодаря предварително за отговорите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Марка и модел на рутера или модема, който използвате от доставчика. Не може да се каже дали проблема е в таблета в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за бързия отговор. Рутера е TP-LINK TL-WR841 N, а модема ако правилно разбирам е CISCO EPC3208G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модема го оставяме настрана. Вероятно сте абонати на Близу. Трябва какво за начало да се влезе в TP-Link рутера и да се провери как е настроена безжинчата мрежа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Емил Костов написа:

Модема го оставяме настрана. Вероятно сте абонати на Близу. Трябва какво за начало да се влезе в TP-Link рутера и да се провери как е настроена безжинчата мрежа.

Здравейте, не не съм абонат на Близу, а на МСАТ. Как да вляза в настройките и какво да гледам там? Не съм особено веща и не съм наясно. Ако ви помоля за телефон аз ще ви набера, а вие ще ми диктувате какво да правя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, kemi написа:

ако застана до съпруга ми, който е на лаптопа

Тук се крие разковничето на проблема - безжичните адаптери на тази честота си влияят (смущават се). Може да се пробва да се работи на друга честота . За целта влезте в настройките на рутъра и сменете канала на безжичната връзка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докато ти се опитваш да видиш поредните котенца, бебенца и манджички във ФБ-ту, мъжо ти си сваля 4K еротика и затова е така. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

Тук се крие разковничето на проблема - безжичните адаптери на тази честота си влияят (смущават се). Може да се пробва да се работи на друга честота . За целта влезте в настройките на рутъра и сменете канала на безжичната връзка.

Наистина нямам идея как да го направя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Рутера ваш ли е или е на доставчика и имате ли достъп до него или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така се сменя канал на TP-Link.
    А с това инструментче може да видите на кой канал колко безжични мрежи работят. Изберете си канал, на който има най-малко на брой и с най-малка стойност на Signal Quality. 

wifiinfoview.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Рутера ваш ли е или е на доставчика и имате ли достъп до него или не?

Рутера е при мен да, иначе е купен от доставчика и те си го настройваха. Така или иначе с телефона нямам проблеми да сме близо, но с таблета е ужас. Другото което е, че трудно отварям 2 сайта или страници. Върти по минута две докато отвори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, kemi написа:

Рутера е при мен да, иначе е купен от доставчика и те си го настройваха. Така или иначе с телефона нямам проблеми да сме близо, но с таблета е ужас. Другото което е, че трудно отварям 2 сайта или страници. Върти по минута две докато отвори...

Тестваш таблета при познат или на място където има свободни безжични мрежи и може да се свърже. Ако там работи добре ще трябва да се настройва рутера. Ако и на другото място таблета ти прави проблеми ще трябва като за начало да се върне до заводски настройки. След това ако проблема продължава ще се носи в сервиз, за да се прегледа безжичния модул да не се е разпоил или да не се е повредил.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влизах на активния линк за настройките, влизах и в нашия рутер. Всичко е еднакво освен името на мрежата и държавата. Всичко е авто.... Трябва ли да бутна нещо и да променя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, kemi написа:

Влизах на активния линк за настройките, влизах и в нашия рутер. Всичко е еднакво освен името на мрежата и държавата. Всичко е авто.... Трябва ли да бутна нещо и да променя

Ами трябва да се тества .Сменя се канала на излъчване. В момента вероятно е на 3. Може да го сложите на 9.Маха се firewall на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 55 минути, Емил Костов написа:

Маха се firewall на рутера.

Защо? Да е по-разграден двор?
    Вместо WifiInfoView, може да се ползва на таблета Wifi Analyzer и да се видят излъчванията в мястото на приемане и да се избере подходящ канал за домашната мрежа.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ExaFlop написа:

Чак пък разграден двор?! Освен това написах, да се тества, а не че това са задължителните настройки ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Вместо WifiInfoView, може да се ползва на таблета Wifi Analyzer и да се видят излъчванията в мястото на приемане и да се избере подходящ канал за домашната мрежа.

Такаааа..... Инсталирах си wifi analyzer и я пуснах.... И нищо не вдявам. Виждам само, че моята мрежа е в червено и е най-високо от всички... И сега какво?

Чукнах на звездичките и ми показа, че най-добрите канали са 1,2 и 14, като на канал 14 всички звезди светят. Влязох отново на настройките на рутера, а той има само 13 канала. Избрах 1-ви, тъй като там светят 5 от 10 звезди. Правилно ли разбирам..?

Редактирано от kemi (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак ще напиша. Понеже не си запозната с нещата тествай таблета на друго място, за да сме сигурни в него ли е проблема или не. Иначе ще има още 100 поста с предположения и ненужни проверки, тестове, програми и каквото още се сетиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, Емил Костов написа:

Пак ще напиша. Понеже не си запозната с нещата тествай таблета на друго място, за да сме сигурни в него ли е проблема или не. Иначе ще има още 100 поста с предположения и ненужни проверки, тестове, програми и каквото още се сетиш.

Днес ще имам възможност да го тествам на друга мрежа. После ще напиша резултата ☺

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

'kemi' за мен таблетка ти е добър, особено батерията. След като го тестваш на друга мрежа, ако няма промяна, направи един reset до фабрични настройки, ще го направиш като нов (запазва гаранцията).

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, kemi написа:

Такаааа..... Инсталирах си wifi analyzer и я пуснах.... И нищо не вдявам. Виждам само, че моята мрежа е в червено и е най-високо от всички... И сега какво?

Чукнах на звездичките и ми показа, че най-добрите канали са 1,2 и 14, като на канал 14 всички звезди светят. Влязох отново на настройките на рутера, а той има само 13 канала. Избрах 1-ви, тъй като там светят 5 от 10 звезди. Правилно ли разбирам..?

Да, правилен е подходът. Сега трябва да се зададе на рутъра 1 или 2 канал.
    https://boombroadband.com.au/boomroom/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=34

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 59 минути, ExaFlop написа:

Да, правилен е подходът. Сега трябва да се зададе на рутъра 1 или 2 канал.
    https://boombroadband.com.au/boomroom/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=34

Дадох му фабрични настройки и го пробвах на друга мрежа. Работи добре, но работи само той, без други устройства около него. Надявам се, че няма да се повлияе ако има един лаптоп около него. След като пипнахме каналите на рутера, смея да кажа, че работи доста по-добре отколкото беше. Мога да гледам видео спокойно и страниците се отваря смея да кажа бързо. Опитахме да влезем в настройките на втория рутер (където ходих сутринта), но той е ZyXEL. Влизам отново на 192.168.1.1 и разбира се иска парола и потребителско име. На лепенката отдолу на рутера пише паролата и SSID, което предполагам е потребителското име, но не ни допусна. Искахме и там да сменим канала, тъй като ни показа, че има по-силни канали. Бихте ли ми дали съвет как да сменим канала и на ZyXEL-a

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 55 минути, kemi написа:

Дадох му фабрични настройки и го пробвах на друга мрежа. Работи добре, но работи само той, без други устройства около него. Надявам се, че няма да се повлияе ако има един лаптоп около него. След като пипнахме каналите на рутера, смея да кажа, че работи доста по-добре отколкото беше. Мога да гледам видео спокойно и страниците се отваря смея да кажа бързо. Опитахме да влезем в настройките на втория рутер (където ходих сутринта), но той е ZyXEL. Влизам отново на 192.168.1.1 и разбира се иска парола и потребителско име. На лепенката отдолу на рутера пише паролата и SSID, което предполагам е потребителското име, но не ни допусна. Искахме и там да сменим канала, тъй като ни показа, че има по-силни канали. Бихте ли ми дали съвет как да сменим канала и на ZyXEL-a

Менюто на този рутер ( ZyXEL) е на български език и се намира в лявата страна на екрана. Разгледай го подробно и ще се ориентираш лесно. Понеже не е при мен, не смея да пиша наизуст, за да не се объркаш. Пожелавам успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, * СТЕФАН * написа:

Менюто на този рутер ( ZyXEL) е на български език и се намира в лявата страна на екрана. Разгледай го подробно и ще се ориентираш лесно. Понеже не е при мен, не смея да пиша наизуст, за да не се объркаш. Пожелавам успех.

Извинявай за въпроса, може да звуча глупаво, но не можах да разбера - в лявата страна на екрана на кое...? :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 50 минути, kemi написа:

Извинявай за въпроса, може да звуча глупаво, но не можах да разбера - в лявата страна на екрана на кое...? :eek:

Девойче!

Като влезете в менюто на рутера, всички команди са изписани от лявата страна на български език. Разгледайте внимателно. Има и меню за настройка и избор на канал (от1 до 12)

Снимка002.jpg

Снимка003.jpg

Снимка004.jpg

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.