Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Опитах се да инсталирам Линукс на един външен HDD, но ми се повредиха дяловете. Има ли възможност да спася съдържание от този диск ?

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако наистина имаш ценна информация търсиш фирма подобна на тази

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, zorge написа:

Как точно се повредиха? Обясни по подробно.

Външният диск беше разделен на няколко дяла:

1. дял ext4;

2. дял ext4;

3. дял NTFS; - информация за възстановяване;

4. неизползвано място около 1-2 Мб;

Аз премахнах дялове 1 и 2 и ги създадох наново според както исках за новата инсталация.

Всичко беше нормално, обаче когато започна инсталацията Линуксът ми поиска потвърждение за избора на дял, аз го потвърдих, започна инсталацията и възникна грешка, този Линукс е настроен да се инсталира на USB-Stick, а аз го пуснах, да се иснталира на USB-HDD.

Сега има по-малки 1-дял и 2-дял и вместо 3-дял по-голямо празно място, но никъде няма данните които бяха в 3-дял - те сега са в празното място.

Редактирано от c3p0
    неточност (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж тия инструкции:
    http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Програма TestDisk ми показа дяловете, каквито бяха преди да се случи объркването им ....

Ураааааааааааааааа !!!!

Възстановени са и трите дяла, макар че аз избрах да възстанови най-важния дял с данните !

Другите два дяла си бяха празни ....

Благодаря !!!!

Редактирано от c3p0
    неточност (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от akirichev
        Здравейте, 
        Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)
        При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
        http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.
      • от ivoet
        Здравейте!
        Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.
        С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008. 
        Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 
        Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!
      • от Hold em
        Здравейте ! Значи имам 2 хард диска от които единият е със лоши сектори , но при преинсталация на компютъра съм разпределил така дяловете , че е малко хаус . Проблемът е , че на  този с лошите  сектори имам информация , която ми трябва и искам да я преместя на този , който е без лоши сектори , но не знам как да видя кой , кой е ? Смисъл има ли някакъв начин или програма , чрез който/която да видя как се казва хард диска , каква информация имам на него и кой дял от всичките  е сложен на диска . Понеже ще го сменям . Ще  съм много благодарен ако ми помогнете  
      • от Ivan Ivanov_347067
        Здравейте
        На скоро получих доставка на 10 броя хард дискове които са били сваляни от IPTV / DVR и windows не ги отчита 
        отчитат се само когато се прави инсталация на windows не дава се създаде дял а хардовете не кликат или прескачат и подобни бачкат си нормално платките не греят на местя ... всичко си е нормално но информация от тая не може да се приеме и вкара 
        някаква идея какво може да се направи ? 
      • от FOTOTO
        Здравейте
        След като диска ми се оказа проблемен същия е сменен за нов старата информация е прехвърлена
        но след като реших отново да го закача на компа /същият е dynamic/ реших да го пусна и трябваше да го конвертирам от динамичен да стане видим за системата
        с операцията  Import foreign disk само че не,  с едно  мое недоглеждане вместо Import foreign disk съм натиснал  Convert  MBR disk
        и сега не е видим и не може да се чете иска формат може ли да не се форматира и да е видим за системата и файловете отново да ги имам
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.