Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Не знам как да започна и дали ми е правилно заглавието.

Конфигурацията от подписа ми наскоро започна да ми прави странен проблем не играя друго освен WoW, на компютъра не бях играл игри от може би година но сега като излезе новия експак реших да си поиграя.

Ще обясня за проблема сега, играя си цял ден всичко си е наред по 5, 10 или 12 часа нямам никакви проблеми колкото и да играя, но в момента в който натисна алт и таб отворя браузера в моя случай Microsoft edge(пробвал съм и с мозила и пак същото) пусна си клип от youtube или посърфирам малко повече из нета или каквото и да е twitch и т.н. когато се върна в играта кадрите ми падат от фиксирани 60 на 5 до 30 и само рестарт ми оправя положението като за да играя без проблем пускам само играта и не си позволявам да отварям браузер. Проверих си температурите, четох и за cpu тротлинг, рових в гугъг какво ли не изчетох,съвети за спиране на функция hardware acceleration,рам usage, хардиска си проферих целия том hardware прегледах сканирах за зловреден софтуер обнових си драйвърите рестартирах биоса като махнах батерията от дъното не съм сигурен но мисля че всичко ми е наред от тези гледни точно, но все пак не съм специалист и не съм сигурен на 100 процента че всичко е както го виждам аз безпроблемно хич не ми се иска да преинсталирам windowsa но след броени дни ще прибегна и до там и не знам какво да правя страх ме е че ще преинсталирам и пак ще си остане проблема ако имате възможност много бих се радвал за съвет какво да направя..моля да ме извините предварително ако не съм ясен или съм пропуснал нещо, писането не ми е силна страна (занимавам се с изкуство :) ) ще следа темата своевременно да мога да отговарям на въпроси ако съм пропуснал нещо важно и ще Ви бъда изключително благодарен за всеки един отговор по темата.

Благодаря за вниманието.

п.п.  Извън темата, обмислям смяна на видео карта за което мисля да пиша в раздела за нови части скоро.

Редактирано от Nyarlathotep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мой познат има същия проблем като твоя. Само, че играта не е WOW. Докато е в играта няма проблем, но пусне ли браузър чрез Alt+Tab нещата се омазват. Хубавото при него е , че даде BSOD от който се вижда, че драйвера на картата е проблемен и е хубаво да се тества с друга версия. 

Ако си сигурен, че темепратурите са ти наред и процесорът не тротва проблема е вероятно в драйвера на видеото.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Емил Костов написа:

Мой познат има същия проблем като твоя. Само, че играта не е WOW. Докато е в играта няма проблем, но пусне ли браузър чрез Alt+Tab нещата се омазват. Хубавото при него е , че даде BSOD от който се вижда, че драйвера на картата е проблемен и е хубаво да се тества с друга версия. 

Ако си сигурен, че темепратурите са ти наред и процесорът не тротва проблема е вероятно в драйвера на видеото.

Как да си извадя BSOD за да разбера от къде може да идва проблема

Забелязвам всъщност в CPU Z Core SPeed  в момента ми е на 1596 като се дига до 3,790 и пак пада доколкото четох това спада към тротлинга но ако е така не трябва ли да се случва докато играя също без да стигам до алт и таб и браузер

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Nyarlathotep написа:

Как да си извадя BSOD за да разбера от къде може да идва проблема

Забелязвам всъщност в CPU Z Core SPeed  в момента ми е на 1596 като се дига до 3,790 и пак пада доколкото четох това спада към тротлинга но ако е така не трябва ли да се случва докато играя също без да стигам до алт и таб и браузер

BSOD означава това нещо . При теб както гледам не е излизало или поне ти не го споменаваш. Излезе на компютъра на моя познат. Затова казвам, че вероятно проблема е в драйвера на видеокартата, защото симптомите са същите както при теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Емил Костов написа:

BSOD означава това нещо . При теб както гледам не е излизало или поне ти не го споменаваш. Излезе на компютъра на моя познат. Затова казвам, че вероятно проблема е в драйвера на видеокартата, защото симптомите са същите както при теб.

Да не ми е излизал син екран, сега ще пробвам да сложа по стари видео дравъри

Благодаря ти за бързия отговор 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Nyarlathotep написа:

Да не ми е излизал син екран, сега ще пробвам да сложа по стари видео дравъри

Благодаря ти за бързия отговор 

Това е само предположение, но е хубаво да се тества.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако смяната на драйвъра за видеото не помогне, направи една проверка на системните файлове (в cmd стартиран с администраторски права напиши sfc /scannow и натисни Enter), да не би да има някой файл не както трябва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложих драйвър 364.72 и сега пуснах youtube даже и twitch, в момента съм на алт и таб и мисля че се оправи.

Радвам се ужасно много в момента, много благодаря и на двама ви за бързите отговори

Въпреки всичко да да направя ли проверката с cmd sfc / scannow

Появи се пак : ( Ще сканирам

Всъщност дропнаха ми на 30 за около 2,3 мин минимизирах върнах се пак и пак се дигнаха на 60 може би се е оправило

Ще сканирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква ти е защитата и с какво се провери за вируси! Иначе винаги съм казвал, че не се слага най-последния драйвер на Нвидия!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така и не каза нищо за хардуера и за операционната система!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Каква ти е защитата и с какво се провери за вируси! Иначе винаги съм казвал, че не се слага най-последния драйвер на Нвидия!

Касперски тотал секюрити и malware bytes само с тях съм сканирал сега в момента върви сфц скана

В момента играта е пусната youtube и twitch също и държи 60 кадъра дано всичко да е наред

преди 7 минути, ExaFlop написа:

Така и не каза нищо за хардуера и за операционната система!!

Хардуера от подписа ми ако е нужно ще го напиша и в коментар в момента скана е на 35%

Intel i7 2600k не клокнат z68 extreme4 Corsair Vengance 2x4 ddr3 1600 gtx 570amp Caviar Black 1tb ps ss 850 gold windows 10 x64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А настройката за визуализации направена ли е? Да е Adjust for best performance.
    Може да го направиш в графичн асреда или в cmd к админ права:
    reg add "HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\VisualEffects" /f /v "VisualFXSetting" /t REG_DWORD /d 2
    и натискаш Enter.
    Отписваш се и се вписваш.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако разбира се са оригинални не от торент и кой малуербайтс? Геймърски режим трябва да има Касперски. Оф антималуеър. Добре с десен върху него махни чавките и дай излизане и пробвай!

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ExaFlop написа:

А настройката за визуализации направена ли е? Да е Adjust for best performance.

Да сега е на High Performance ако става въпрос за Control Panel Power Option

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз говоря за визуалните ефекти, а не за настройки на захранването!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@_Alex&Vanko_Пиратски са програмите :(  Malware bytes 2.2.1 1043 Trial версия е тя

@ExaFlop Моя грешка не съм сигурен за кое точно става въпрос  през нвидиа контрол панела за Adjust Image Settings with Preview ако да сега е на Let the 3d application decide немога да открия това което ми каза ще потърся сега пак тази опция : (

sfc/scan не показа нередности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Касперски го деинсталирай и рестартирай! Не те пази! Малуеърбайтс ако е от официалния сайт или реномиран такъв за даунлоад като софтпедия го остави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Касперски го деинсталирай и рестартирай! Не те пази! Малуеърбайтс ако е от официалния сайт или реномиран такъв за даунлоад като софтпедия го остави.

Добре ще направя това благодаря за съвета.Malware да от официалния е trial версия

@ExaFlop Направих го както каза открих го къде е благодаря, но ми стана много грозен шрифта хич не ми харесва така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да още сега го направи и след рестарт сложи това и направи пълно сканиране! Разходи се по настройките и плъзгачи на максимум.Друго не човъркай.

http://www.kaspersky.com/de/extended_kismd_trial/windows-thank-you

В тубата или другаде забавяне при мултимедия и проблеми с браузърите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

20030d1432742161t-visual-effects-setting

20031d1432742161-visual-effects-settings

20032d1432742166t-visual-effects-setting
    на третия ред третата картинка.

И, не, не оставай без антивирусна!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Да още сега го направи и след рестарт сложи това и направи пълно сканиране! Разходи се по настройките и плъзгачи на максимум.Друго не човъркай.

http://www.kaspersky.com/de/extended_kismd_trial/windows-thank-you

В тубата или другаде забавяне при мултимедия и проблеми с браузърите?

Мисля че нямам другаде забавяне сега изглежда се оправи проблема вече, но сега ще направя това което каза. Uninstalирам рестартирам и инсталирам

@ExaFlop Благодаря за прекрасния упътващ пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако имаш важни неща на компютъра и не правиш бекъп препоръчвам:

https://malwarebytes.app.box.com/s/znlajk1tlmzbm2x3vb4enkik7lreqxd9

https://www.foolishit.com/cryptoprevent-beta/

Първия даунлоад. На дефолт го сложи и аплай. Ще поиска рестарт. На максимум понякога няма да можеш да инсталираш и деинсталираш програми.

Антималуеър го ползвай като скенер. Изключи активната защита.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ако имаш важни неща на компютъра и не правиш бекъп препоръчвам:

https://malwarebytes.app.box.com/s/znlajk1tlmzbm2x3vb4enkik7lreqxd9

https://www.foolishit.com/cryptoprevent-beta/

Първия даунлоад. На дефолт го сложи и аплай. Ще поиска рестарт. На максимум понякога няма да можеш да инсталираш и деинсталираш програми.

Антималуеър го ползвай като скенер. Изключи активната защита.

Не правя бекъп. Имам да сега мятам на флашката от ц едни файлове те са малки ънинсталирах касперски сега тегла което ми даде.

Действам.

Сега инсталирам касперски той е на немски ако не греша да сканирам с него и след това вторите линкове ще инсталирам надявам се не бъркам нещо

В момента сканирам с касперски след като приключи скана да сложа другите програми нали правилно съм разбрал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.