Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тази година живот и здраве ми е бала . Насочил съм се към някоя компютърна специалност , но има един голям проблем - математиката ми е много слаба . В момента гледам Мултимедия и компютърна графика в  НБУ , не видях да пише някъде че се изочава засилено математика през първата година ..  Искам да чуя някой от тук ,който е минал през този път. Искам да си остана в София да уча .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами аз съм в абсолютно същата ситуация като теб. В момента ще ходя на курсове за C++ по програма Телерик и ако там потръгнат нещата след това заминавам към софия. Просто искам да се сблъскам с практика и да видя как е. :D 

Трябва ли ни математика за програмирането на мен лично това видео много ми помогна.

https://softuni.bg/ 

Ето и канала им да видиш как водят лекций - softwareuniversity 

Друг вариант е ФМИ, но там изучават повече математика по това което съм гледал за тях. А щом искаш да си в ИТ сектора като мен има много възможности, курсове, онлайн обучение ама все пак трябва доказателство, че си завършил нещо и разбираш от работата.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, Mr.n0b0dy написа:

Трябва ли ни математика за програмирането на мен лично това видео много ми помогна.

Доста дразнещ подход за представяне на презентация. Издържах го до 2-рата минута. За 2 минути мина пред дъската (и мултимедията) минимум 10 пъти?! Не можеш дори да се съсредоточиш в това което говори, докато го следиш коя ще му е следващата дестинация и му броиш обиколките. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 39 минути, XYconstant написа:

Доста дразнещ подход за представяне на презентация. Издържах го до 2-рата минута. За 2 минути мина пред дъската (и мултимедията) минимум 10 пъти?! Не можеш дори да се съсредоточиш в това което говори, докато го следиш коя ще му е следващата дестинация и му броиш обиколките. :)

Особено като застане пред прожектора. Мен това лично винаги ме е изнервяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

какво математиката не знаете ли да събирате изваждате делите и умножавате ебаси задръстените.  я ходете по добре на някой строеж да носите чувалчета с цимент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със сигурност си по-добре от мен по математика :D . Вие какво мислите за   Мултимедия и компютърна графика  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Yvan Sergeev написа:

какво математиката не знаете ли да събирате изваждате делите и умножавате ебаси задръстените.  я ходете по добре на някой строеж да носите чувалчета с цимент.

А ти пък не знаеш квантова механика, на къде си тръгнал тогава бе ? Идвай с мен на строежа да носим чувалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момчета, тези сертификати надали ще ви помогнат много. Всяка уважаваща себе си фирма има интервю. Ако се издъниш на интервюто дори пълна папка от ония "ДЕЛО" няма да ти помогне. Дори и след интервюто мястото не е като да си в парламента 26 поредни години :), щото си голем.

Математиката от друга страна ти дава начини на мислене. За да се наречеш програмист не е нужно да имаш познания по 1-2-15 езика за програмиране. Те всички са сравнително еднакви и са инструменти в ръцете на програмиста. Какъв инструмент ще използваш зависи от заданието ти.

С новите уеб платформи, които навлязоха е вярно, че думата програмист придобива ново значение - "търговец". Все пак WordPress програмисти има доста вече и не ви съветвам да се биете за този залък.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, niki292002 написа:

А ти пък не знаеш квантова механика, на къде си тръгнал тогава бе ? Идвай с мен на строежа да носим чувалите.

знам  квантова механика ако гледаш едно нещо то се променя ако не го гледаш не се променя и обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, Yvan Sergeev написа:

Силно се надявам това да е написано от ученик, който все още е в етап на основното си образование и е получил бегла представа за Математиката от училище, за това мисля, че поста не подлежи на коментар...

Математиката според по-голямата част от изучаващите я е точна наука, но от друга страна тя е същевременно и доста гъвкава наука... Спомага изключително много за разширяването на мисленето, създаване на нови механизми и системи в съзнанието за мислене, разсъждаваме, изучаване, та дори и създаване на нови неща... Лично аз съм много далеч от добре познатите фрази, че занимаващите се с Математика са "коне с капаци" или "ограничени същества"... Просто твърдящите ги, са на нивото на цитирания форумен любимец по-горе, за които Математиката е предмета от училище, в който са писали на карирана тетрадка и са извършвали описаните от любимеца ни действия...

Изучаването на Математика, независимо до какво ниво и степен, ще ти бъде много полезно, особено във времето, в което се намираш в момента... Напълно логично, повечето същества на твоите ниво и възраст далеч не мисля така и не осъзнават това очевидно нещо, може би поради простата причина, че те също приемат Математиката по описания по-горе от мен начин...

Та сега, ако трябва да разсъждаваме сухо и конкретно, колкото и да ти е слаба като предмет, ти трябва определено малка подготовка и определен минимум, който леко трябва да надхвърлиш, за да получиш развитие в подобно сфера/област към днешен момент... За по-нататък вече е друг въпрос... Най-вероятно няма да се занимаваш професионално с Математика, а с обвързваща я област, така че описаното ниво ще ти бъде достатъчно в повечето отношения, но само в този конкретен случай... "Колкото повече научаваш, толкова повече имаш да научиш..."

преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

знам  квантова механика ако гледаш едно нещо то се променя ако не го гледаш не се променя и обратното.

Това, че не наблюдаваш дадено нещо, далеч не означава, че то не може да продължи безвъзвратното си развитие без това твое действие...

П.П. Да не пропусна нещо важно, интересно ми е изучил ли си до най-елементарното ниво някой официално приет език за дадена държава, до днешен момент, за да знаеш как да формулираш елементарно изречение? (към цитирания е отправен въпроса)...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Blue Ray написа:

за които Математиката е предмета от училище, в който са писали на карирана тетрадка и са извършвали описаните от любимеца ни действия...

точно тъй и  поле отстрани в ляво 2 см от горе до долу  и писане новите работи един пръст навътре

преди 13 минути, Blue Ray написа:

Това, че не наблюдаваш дадено нещо, далеч не означава, че то не може да продължи безвъзвратното си развитие без това твое действие...

това е доказателство че не разбираш от квантова механика.

преди 14 минути, Blue Ray написа:

П.П. Да не пропусна нещо важно, интересно ми е изучил ли си до най-елементарното ниво някой официално приет език за дадена държава, до днешен момент, за да знаеш как да формулираш елементарно изречение? (към цитирания е отправен въпроса)...

пп с времето се развих над нещата и направих еволюция на езика. масовката трудно ще разберете че това е правилния начин.

преди 59 минути, batista2443 написа:

Вие какво мислите за   Мултимедия и компютърна графика  ?

ние мислим че е за меки китки  на които им се отдава рисуването и тнт

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Yvan-чо, бая частен случай си. Не знам кой те е допуснал да пишеш във форума и изобщо кой те е регистрирал тук. Неграмотник хаплив.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, XYconstant написа:

Yvan-чо, бая частен случай си. Не знам кой те е допуснал да пишеш във форума и изобщо кой те е регистрирал тук. Неграмотник хаплив.

Отгоре на всичкото не разбира и не приема чуждо мнение.

преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

ние мислим че е за меки китки  на които им се отдава рисуването и тнт

Ще ви помоля да не говорите от името на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, niki292002 написа:

Отгоре на всичкото не разбира и не приема чуждо мнение.

разбирам чуждото мнение не го приемам защото ми е неандерталско .

преди 1 час, niki292002 написа:

Ще ви помоля да не говорите от името на всички!

ние не говорим от името на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.