Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Продажба на автомобил без платен данък


Perffy

Препоръчан отговор

Здравейте,

 

искам да ви попитам следното нещо. Имам автомобил, внесен от чужбина през 2010 година. И до ден днешен той не е регистриран в общината и съответно не са му плащани данъците. Тогава не го направих, защото всеки ми казваше, че няма смисъл, а сега съжалявам.

Искам да продам въпросното МПС, но ако трябва да платя всичките данъци досега, ще ми дойде малко солено. 

Има ли вариант да го регистрирам сега и да платя само глоба или пък да платя само за няколко години, поради изтичане на някаква давност ?

 

Дайте някакъв съвет ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Притежаването на МПС не е задължително. Като имаш - плащаш. Същото е и за недвижима собственост..

Давности няма.- всичко ти се трупа по ЕГН.

Всеки може да ти казва всичко. Какво трябва държавата е написала в ДВ. Със съответните санкции за неизпълнение. Всеки да си прави сметката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой няма да се навие на подобна сделка. Всеки ще иска изряден автомобил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Perffy написа:

А мога ли някъде онлайн да проверя колко дължа ?

Имаше един сайт, но не му помня линка. Все пак виж тук и тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Имаше един сайт, но не му помня линка. Все пак виж тук и тук

Мерси, обаче преди да пиша тук ги гледах и не ми свършиха работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как си минавал преглед без документ за платен данък ?:min07:

Кажи колко пари дължиш и щи кажа колко ще ти е лихвата?Колко ти е данъка?

Сега се консултирах.......глобата за незачислен автомобил в общината може да стигне до 500 лева :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Иво Димов написа:

Сега се консултирах.......глобата за незачислен автомобил в общината може да стигне до 500 лева :)

И повечето случаи е от 20 до 50лв. Също така, за глобата имаше 2 години давност и след това отпада, само се плащат дължими данъци.
Относно техническият преглед - правилният въпрос е "Какви допирни точки има данък собственост и техническата изправност на МПС?". Отговорът е - "Никакви".

на 20 септември 2016 г. в 20:55, Филипов написа:

Притежаването на МПС не е задължително. Като имаш - плащаш. Същото е и за недвижима собственост.. Давности няма.- всичко ти се трупа по ЕГН. Всеки може да ти казва всичко. Какво трябва държавата е написала в ДВ. Със съответните санкции за неизпълнение. Всеки да си прави сметката.

Не се прави на прекален светец. Аз като съм си платил всичко и си чупя колата по разбиите пътища - какво? Относно недвижимата собственост - тя какво, да не износва случайно държавата със съществуването си?
Държавата е мафиотска структура, кръвопиец който нищо не прави за благоденствието на хората и паразитира на гърба им. Ти като си си платил данъците, кефиш ли се, че Бойко ще яде безплатни кебапчета с твоите пари, докато ти си чукаш главата с какви пари да си купиш хляб и какво да сложиш довечера на масата? А когато се пенсионираш - гарантирам ти - сигурен глад те чака. Освен ако като онези старци, не почнеш да продаваш пипер и сушена риба на улицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, K2. написа:

Така и така я има темата,искам да попитам как се доказва,че имаш катализатор или не.

Ами отиваш на преглед, мерят ти емисиите и дори да имаш катализатор, но е неизправен, губиш ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Кико написа:

Ами отиваш на преглед, мерят ти емисиите и дори да имаш катализатор, но е неизправен, губиш ;) 

На годишния преглед или независимо къде.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, K2. написа:

На годишния преглед или независимо къде.

 

Ами на годишния ТП правят замерване на емисиите за около 10 или 15 минути. Ако отговаряш на изискванията, ти удрят печат. Вече не знам подробностите, но за последно като ходих в СБА за преглед, ми замерваха главно емисиите. Всичко се записва както се досещаш и измерванията се правят при точно определени условия. Палиш двигателя, закача датчика за ламбда сондата и гледа какво се получава като емисии на компютъра. По някое време влиза в колата, задържа мотора на 2000 оборота за около 1-2 минути и пак всичко се записва. По тоя начин разбират, дали катализаторът ти отговаря на някои норми. Вече какви норми, не мога да кажа. Но ако нямаш катализатор, всички данни просто ще са ти в червено. Аз съм Evro 5  и всичко бе в зелено, със съвсем малки изключения за момент. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, K2. написа:

Аз минах на преглед, но такова нещо не са правили.

Е щом не са го правили, си е за тяхна сметка. Ако сега не са го правили, догодина ще го правят вече. Предчувствам какви скандали ще има в скоро време, защото държавата ще загуби от данъци. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 наличието на катализатор може да се докаже само в ТИАТ :) ,ако на ГТП това се проличаваше наш колко коли ше изгорят :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Кико написа:

Ами на годишния ТП правят замерване на емисиите за около 10 или 15 минути.

Абе ти добре ли си бе? Мерели емисии? КОЙ БЕ?

преди 11 часа, K2. написа:

Така и така я има темата,искам да попитам как се доказва,че имаш катализатор или не.

Никъде. Не го пише в талона. Отскоро почнаха да искат удостоверение от оторизиран сервиз при регистрация в данъчното. И все пак, можеш да минеш само с едно "ама автомобилът има катализатор" или поне доскоро можеше.. И хоп -50% данък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

50 % данък, ама до 101 к.с. При по-висока мощност е без значение дали имаш катализатор. Данъка е на макс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, simtech написа:

Абе ти добре ли си бе? Мерели емисии? КОЙ БЕ?

Никъде. Не го пише в талона. Отскоро почнаха да искат удостоверение от оторизиран сервиз при регистрация в данъчното. И все пак, можеш да минеш само с едно "ама автомобилът има катализатор" или поне доскоро можеше.. И хоп -50% данък.

Пиян ли си? Емисии се мерят в пунктове на СБА. Друг е въпроса, дали това се прави и на други места, защото е задължително. И то задължително не от днес и вчера. И нали се сещаш, че всички данни за колата се записват. 

 

И моля ти се, не ми говори на БЕ и то два пъти, втория от които с главни букви. Почвам наистина да си мисля, че или си пиян, или се дрогираш или си за други места, където събират хора с умствени проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерят те ....зарзали ,по таз логика сите автобуси на по над 40 и кусур години ,разни чавдари и икаруси ,разни зилове,ифи ,кразове,газки ........всякаква техника от соца трябваше да е претопена преди доста години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Кико написа:

Пиян ли си? Емисии се мерят в пунктове на СБА. Друг е въпроса, дали това се прави и на други места, защото е задължително. И то задължително не от днес и вчера. И нали се сещаш, че всички данни за колата се записват.  И моля ти се, не ми говори на БЕ и то два пъти, втория от които с главни букви. Почвам наистина да си мисля, че или си пиян, или се дрогираш или си за други места, където събират хора с умствени проблеми.

За това ли виждам БМВ-та с ремуси, които отдавна трябваше да бъдат свалени, заради прекомерно ниво на шума и дизели с махнати филтри и катализатори, които пушат повече от 50 годишен ЗИЛ? Задължително ли е? Мушкат сондата отстрани или я мушкат вътре и после не я вземат под внимание. Или я мушкат изключена. Освен ако нямаш брутално липсващи спирачки или дупки в шасито, колкото да си мушнеш юмрука, няма да те спрат от движение и ще минеш технически преглед.
Не си сериозен и не знам на коя планета живееш. Сигурно не е планета България.
И не, не съм пиян, просто съм по-емоционален.

преди 4 часа, andreygg написа:

50 % данък, ама до 101 к.с. При по-висока мощност е без значение дали имаш катализатор. Данъка е на макс.

Прав си! Дори вече увеличиха данъка на старите автомобили с катализатор, т.е махнаха част от отстъпката, защото нямали ЕКО категория.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...