Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си купя нова карта, като съм се спрял на 1060 на палит 3гб и rx480 на xfx 4гб. Дъното ми е с pci 2.0 слотове като гледах в интернет че са backward compatible което значи че няма да имам проблем да си я монтирам, но искам и вие да ми кажете как стоят нещата дали ще стане и коя да избера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютъра от подписа ли ти е? За него ли става на въпрос?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Емил Костов написа:

Компютъра от подписа ли ти е? За него ли става на въпрос?

Да.

Мога да си позволя и Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit ако може и така погледнато тази срещу rx480 4gb като според вас кое би издържало по дълго в бъдеще време и разбира се ще ми стане ли на дъното без да имам проблеми.

Редактирано от Nyarlathotep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, tahumba написа:

Естествено Палита,  разликата е 100 лева обаче.

До 600 лева мога да си позволя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, Nyarlathotep написа:

До 600 лева мога да си позволя.

А можеш и 8 гиги RX 470 само че нитрото. 550 лева е

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че най удачно ще е на ZOTAC GEFORCE GTX 1060 6GB MINI ZT 5г. гаранция с безплатна доставка!

Ако търсиш повече производителност ще трябва леко да надвишиш бюджета : GAINWARD GEFORCE GTX 1060 PHOENIX GS 3736 = 625лв. 2г гаранция , GIGABYTE GEFORCE GTX 1060 G1 GAMING 6G GV = 645лв 3г гаранция.

В този магазин всички стоки над 200лв са с безплатна доставка!

Много добро произвидение на gigabyte, за предпочитане пред gainward според мен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По добре избягвай Gigabyte, че тия пускат някоя друга читава бройка докато направят рейтинг и после я паметта ще е друга (Samsung OC до небесата +500Mhz и Hynix едвам 100Mhz), я VRM ще са някой боклук (заключени или калпави евтини боклуци)... 50/50 да случиш на читав gigabyte.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно изказване!

преди 10 часа, ForBan написа:

По добре избягвай Gigabyte, че тия пускат някоя друга читава бройка докато направят рейтинг и после я паметта ще е друга (Samsung OC до небесата +500Mhz и Hynix едвам 100Mhz), я VRM ще са някой боклук (заключени или калпави евтини боклуци)... 50/50 да случиш на читав gigabyte.

Не съм чул лошо за gigabyte, от къде тая информация все пак. Имаш ли наблюдения? Имал ли си карта на GB? Кажи кое е за предпочитане според теб? Казваш да се избягва с думи, а защо трябва да ти вярва човек?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те разбирам нещо...

Цитат

AMD7850/7970Ghz , GTX970G1...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подкрепям за Zotac, Gainward / по-добрия Палит/ или Evga! От лагера на Нвидия само.

За АМД  e хубаво Sapphire Power Color и XFX! Незнам защо ги харесвате ASUS Gigabyte MSI. Те са и в двата лагера и си правят волности. Разрешено им е явно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, goodly написа:

Мисля че най удачно ще е на ZOTAC GEFORCE GTX 1060 6GB MINI ZT 5г. гаранция с безплатна доставка!

Ако търсиш повече производителност ще трябва леко да надвишиш бюджета : GAINWARD GEFORCE GTX 1060 PHOENIX GS 3736 = 625лв. 2г гаранция , GIGABYTE GEFORCE GTX 1060 G1 GAMING 6G GV = 645лв 3г гаранция.

В този магазин всички стоки над 200лв са с безплатна доставка!

Много добро произвидение на gigabyte, за предпочитане пред gainward според мен. 

Имам същия Gigabyte и вече го върнах 1 път и ми го замениха с нов. Всички гигабайти от серията 10 имат проблем с вентилаторите и някакво странно дрънчене при  завъртането. Със сигурност е доста добър избор , но въпрос на късмет на каква партида ще попаднеш . Нито загрява , нито се чува . Повече от 50-55 градуса трудно ще вдигне ( зависи и от кутията де.. ).

Редактирано от bloodydedo
    правописна грешка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега не харчат толкова и турбина да е няма проблем. При хубава кутия с три вентилатора. Футуристичното охлаждане на ASUS Gigabyte и MSI Кико да каже колко е ефективно.

Те си правят промени по платката и не спазват стриктно изискванията на АМД и Нвидия!

Това си говорехме с инж. Денислав Славчев от PC World! Той си купува Power Color или Sapphire май на АМд е фен.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Nyarlathotep написа:

Здравейте,

Искам да си купя нова карта, като съм се спрял на 1060 на палит 3гб и rx480 на xfx 4гб. Дъното ми е с pci 2.0 слотове като гледах в интернет че са backward compatible което значи че няма да имам проблем да си я монтирам, но искам и вие да ми кажете как стоят нещата дали ще стане и коя да избера.

Не си написал модела на монитора. След като прочетох другата ти тема силно се съмнявам да играеш новия експанжън на ''WoW Legion'' с 60 кадъра на 1080p с GTX 570. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 41 минути, XECUTIONER написа:

Не си написал модела на монитора. След като прочетох другата ти тема силно се съмнявам да играеш новия експанжън на ''WoW Legion'' с 60 кадъра на 1080p с GTX 570. 

Ще обясня така, като не ми се изпада в подробности на какви настройки играя с точност. Всичко на low с пуснат V Sync на 1920x1080 играта върви с перманентни 60 кадъра ако и сега имаш съмнения не зная как да ти докажа обратното и няма  да се опитвам. Монитора е Dell P2411H .Проблема от другата тема се появява и при тези настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 42 минути, Nyarlathotep написа:

Ще обясня така, като не ми се изпада в подробности на какви настройки играя с точност. Всичко на low с пуснат V Sync на 1920x1080 играта върви с перманентни 60 кадъра ако и сега имаш съмнения не зная как да ти докажа обратното и няма  да се опитвам. Монитора е Dell P2411H .Проблема от другата тема се появява и при тези настройки.

Така може. Но си представям картината. Питах за монитора, за да видя дали не можеш да спестиш малко пари за видеото, защото GTX 1060 е леко изхвърляне за тази игра. Проблема от другата ти тема може да се дължи на временно изключване на вертикалната синхронизация поради невъзможност за поддържане на определени стабилни кадри от видеокартата или нестабилна интернет връзка. По тази тема - щом си решил да даваш 600 лева виж модел на GTX 1060(6GB) с турбина. Еквивалентен е като производителност с моделите с нереферентен дизайн и охлаждане за тези пари, но ти имаш чудесен охладител поставен на сегашната ти карта. Поне според подписа. Само го прехвърляш и изстискваш каквото може като производителност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, XECUTIONER написа:

Така може. Но си представям картината. Питах за монитора, за да видя дали не можеш да спестиш малко пари за видеото, защото GTX 1060 е леко изхвърляне за тази игра. Проблема от другата ти тема може да се дължи на временно изключване на вертикалната синхронизация поради невъзможност за поддържане на определени стабилни кадри от видеокартата или нестабилна интернет връзка. По тази тема - щом си решил да даваш 600 лева виж модел на GTX 1060(6GB) с турбина. Еквивалентен е като производителност с моделите с нереферентен дизайн и охлаждане за тези пари, но ти имаш чудесен охладител поставен на сегашната ти карта. Поне според подписа. Само го прехвърляш и изстискваш каквото може като производителност.

Предложението ми харесва, единствено ме притеснява факта че в упътването на моя artic cooler xtreme III не пише че може да се слага на тези нови карти а го дават до r9 290(x) и GTX Titan(Black) сигурно ли е че ще стане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, Nyarlathotep написа:

Предложението ми харесва, единствено ме притеснява факта че в упътването на моя artic cooler xtreme III не пише че може да се слага на тези нови карти а го дават до r9 290(x) и GTX Titan(Black) сигурно ли е че ще стане ?

Ще стане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.