Премини към съдържанието
vetchnia

Загубено удостоверение за газов пистолет

Препоръчан отговор

Здравейте, май месец си регистрирах нов газов пистолет, за съжаление преди няколко дни установих, че съм изгубил удостоверението за уведомление от РПУ. Въпросът ми е дали могат да ми го преиздадат от полицията или има някакви санкции. От друга страна може ли да се носи оръжието без уведомлението след като е регистрарано в полицията. Важно ми е да знам, защото пистолета е от скъпите :emoji_smiley-02: и не ми се ще да го забатачвам. Благодаря предварително за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма страшно! С фактурата отиваш пак във КОС и обясняваш ситуацията! Няма санкции! Ако си малолетен и хитрееш, ако си го преправил, ако си го откраднал, то не търси съвети тук и не ходи в МВР за да не преспиш в ареста! Ако те хванат без регистрация пак ще береш ядове! Най - малкото ще го конфискуват при проверка!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, vetchnia написа:

Здравейте, май месец си регистрирах нов газов пистолет, за съжаление преди няколко дни установих, че съм изгубил удостоверението за уведомление от РПУ. Въпросът ми е дали могат да ми го преиздадат от полицията или има някакви санкции. От друга страна може ли да се носи оръжието без уведомлението след като е регистрарано в полицията. Важно ми е да знам, защото пистолета е от скъпите :emoji_smiley-02: и не ми се ще да го забатачвам. Благодаря предварително за отговорите!

Ха ха изобщо за какво си губил времето да регистрираш ГСО? Това бе най-голямата глупост ,която може да бъде приета ,относно регистрацията на подобен тип "оръжие". Ножовете в кухнята които имаш са пъти по-ефективно оръжие от тия газови играчки. 
    Изобщо не се занимавай повече. Проблеми с полицията няма да имаш ,освен ако не го размахваш на публични места. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Няма страшно! С фактурата отиваш пак във КОС и обясняваш ситуацията! Няма санкции! Ако си малолетен и хитрееш, ако си го преправил, ако си го откраднал, то не търси съвети тук и не ходи в МВР за да не преспиш в ареста! Ако те хванат без регистрация пак ще береш ядове! Най - малкото ще го конфискуват при проверка!

Е аз имам няколко и всичките са регистрирани. Предпочитам да си е законно а и отнема 5 минути. Благодаря на Кумчо вълчооо за отговора!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, Soviet Soldier написа:

Ха ха изобщо за какво си губил времето да регистрираш ГСО? Това бе най-голямата глупост ,която може да бъде приета ,относно регистрацията на подобен тип "оръжие". Ножовете в кухнята които имаш са пъти по-ефективно оръжие от тия газови играчки. 
    Изобщо не се занимавай повече. Проблеми с полицията няма да имаш ,освен ако не го размахваш на публични места. 

Е стига сега и ти. За какво го е купил и го е регистрирал, че да не си оправи проблема и да си има ядове с полицията после. И не са чак толкоз безобидни играчки газовите пистолети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, vetchnia написа:

В КОС, имат архив. Виж в сайта на МВР, раздела КОС, какви документи ще искат. Най-вероятно, трябва да попълниш заявление, че си загубил удостоверението.

А колкото до носенето на газов пищов, по-добре не го прави. Аз имам и го нося само ако ходя до село или в планината. Заради разни кучета, дето скитат. Иначе в града, не знаеш дали няма да попадеш на човек, с боен. Дето е с лабилна психика. :) И нервен пръст.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 часа, AntiAlGor написа:

В КОС, имат архив. Виж в сайта на МВР, раздела КОС, какви документи ще искат. Най-вероятно, трябва да попълниш заявление, че си загубил удостоверението.

А колкото до носенето на газов пищов, по-добре не го прави. Аз имам и го нося само ако ходя до село или в планината. Заради разни кучета, дето скитат. Иначе в града, не знаеш дали няма да попадеш на човек, с боен. Дето е с лабилна психика. :) И нервен пръст.

Да, имам го предивид, не го нося в себе си в градска среда :emoji_smiley-02: просто искам да си е редовен. А относно арихива дано наистина искат само заявление, че май съм загубил и фактурата. Но при регистрацията съм им оставил копие, така че не вярвам да е проблем. За разлиза от други отдели, поне в КОС съм попадал на любезни служители, дано съдействат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

КОС имат архив и при желание ще ти съдействат! Аз също съм губил подобни документи и за това копирам! Копието нося с мен, а оригинала стои вкъщи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.