Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Стария ми фотоапарат Olympus FE 5030 даде фира и сега съм тръгнал да си купувам нов. Спрял съм се на този Sony DSC-WX350. Какво мислите за него? Чакам и други предложения.

Редактирано от Djery-x (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Djery-x написа:

Спрял съм се на този Sony DSC-WX350. Какво мислите за него? Чакам и други предложения.

Всеки от тези модели на CANON е по добър от това Сони,въпреки че са тип сапунерки всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, Djery-x написа:

Стария ми фотоапарат Olympus FE 5030 даде фира и сега съм тръгнал да си купувам нов. Спрял съм се на този Sony DSC-WX350. Какво мислите за него? Чакам и други предложения.

Апаратът е като всеки друг в тоя клас - нищо особено.

Няма как да знаем само от два посочени модела, какви ви са предпочитанията/бюджета. Като изключим, че и двата са от най-компактните, нямат много общо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 41 минути, Djery-x написа:

Май ще събирам пари и ще купувам Sony Alpha α6000

Съберете и действайте. Само имайте предвид че с него минавате в много различен клас камери. Аз имам такъв и китовия обектив 16-50 не е много добър. Не че не става, напротив, вижте снимките ми и ще се убедите (проверете кои са снимани с А6000). Но е малко ограничен, бавен от към фокус, понякога му липсва рязкост. Така че ще трябва да се замислите по-нататък и за ъпгрейд на обектива :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, capnemo написа:

Така че ще трябва да се замислите по-нататък и за ъпгрейд на обектива 

Или още от сега да избере марка, за която има налични по-достъпни обективи, включително и от други производители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Белгиеца написа:

Или още от сега да избере марка, за която има налични по-достъпни обективи, включително и от други производители.

За кропките на Сони има немалко обективи, Тамрон, Сигма. И според мен като отношение цена/качество няма нещо друго на пазара с което да се сравнява (в положителния смисъл на думата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 часа, capnemo написа:

Съберете и действайте. Само имайте предвид че с него минавате в много различен клас камери. Аз имам такъв и китовия обектив 16-50 не е много добър. Не че не става, напротив, вижте снимките ми и ще се убедите (проверете кои са снимани с А6000). Но е малко ограничен, бавен от към фокус, понякога му липсва рязкост. Така че ще трябва да се замислите по-нататък и за ъпгрейд на обектива :)

Много хубави снимки браво. Прегледах ги и тези на sony много ми харесаха. Определено това ще е апарата които ще си купя много ми харесва. Имайки предвид с какво съм снимал до сега това ще е върха на сладоледа просто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Помисли и за възможността да се отървеш лесно от него, особено докато е още новичък. За едни други марки по-лесно се намират купувачи. Ако си накупил и обективи за него, смяната на системата ще ти излезе доста болезнена ( финансово). А смяна на системата ще има, ако почнеш да правиш снимки които ти харесват. Ще стигнеш до момент, когато ще си прозрял че техниката ти ограничава творческия потенциал и ти пречи да се изразиш пълноценно като снимач. По-трудно ще си ловиш приятели щракачи, да ти дават на заем да поснимаш с някой техен обектив, защото в сектата в която се каниш да влезеш, има много по-малко последователи, отколкото в някоя от другите секти на другите азиатски марки. Щото ако си любознателен, неминуемо ще разбереш, че работата опира до ползването на подходящи обективи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Белгиеца написа:

За едни други марки по-лесно се намират купувачи. 

Защо направо не му кажеш марките,за да не се забие с това Сони?Това са Nikon и Canon.

на 22.09.2016 г. в 11:32, Djery-x написа:

Май ще събирам пари и ще купувам Sony Alpha α6000

Като ще събираш,купи си по добър!Капитана по заобиколен начин ти подсказа че е малко ограничен, бавен от към фокус, понякога му липсва рязкост.Аз ще допълня направо,че част от снимките ги прави леко разфокусирани.Докато един  NIKON D3300 ,който е малко по евтин,го превъзхожда по всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Димитър 59 написа:

Защо направо не му кажеш марките,за да не се забие с това Сони?Това са Nikon и Canon.

Като ще събираш,купи си по добър!Капитана по заобиколен начин ти подсказа че е малко ограничен, бавен от към фокус, понякога му липсва рязкост.Аз ще допълня направо,че част от снимките ги прави леко разфокусирани.Докато един  NIKON D3300 ,който е малко по евтин,го превъзхожда по всичко.

Мите, снимките на сонито не са на фокус поради друга причина. Когато се снима с малка дълбочина на фокуса всяко движение на снимащия е от значение. И колкото и да е странно по-тежка камера (поне лично аз) се държи от човека по-стабилно. Иначе не се опитвам да кажа че сонито е лошо, напротив. това е добра камера, която в момента ползвам основно поради различна причина.

Аз питащия си направи труда да сравни 70Д и А6000 )които са камери от един клас) ще види че има много преимущества на страната на всяка от тях (както и недостатъци)

Иначе в момента пазара не само Никон и Канон. Сони е сериозен играч (повечето от производителите на камери ползват техни матрици), Фуджи, Пентакс имат много добри камери

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Panasonic DMC-FZ1000 ? Цената е като на Sony, 4K, но пък е 20.1 мегапиксела.

Редактирано от Djery-x (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Djery-x написа:

Panasonic DMC-FZ1000 ? Цената е като на Sony, 4K, но пък е 20.1 мегапиксела.

Тук влизаме в съвсем нова категория, на суперзум камерите (споменавани също като бридж камери). Да, тук имаме 1 инч сензор, сравнен със 1.5 кроп-а на Сони, имаме повече от 800 грама тегло (Сони е почти наполовина по-леко), несменяем обектив.

Трябва да подредите приоритетите си и тогава ще можем да ви предложим нещо подходящо за вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.