Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
     Предварително се извинявам ако темата не е за тук.
    Имам следния проблем, преди 2-3 дена забелязах косъм в екрана на лаптопа. Не знам как е попаднал там, моля ви се кажете ми има ли някакви варианти да бъде премахнат. Лаптопа е Asus x751.

IMAG1095.jpg

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е тва ме изумява - косъм в матрицата. xDDDD

Щом(поне според теб) косъмът е "вътре", освен разглобяване, друг вариант няма(говоря само за дисплея).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност това е резка по външния слой. Варианти как се е получила - много... Не може да бъде премахната, освен със смяна на матрицата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много просто. Горният слой на матрицата е всъщност стъкло. Върху стъклото е наложен силициев филм. Зад всичко това стоят няколко слоя материал, които служат за разпръскване и отразяване светлината на лампата, под формата на фолио. Цялата сглобка стои на пластмасова подложка. Явно при теб сглобката не е много добра и някак е попаднало чуждо тяло, което по принцип не трябва да е там.
    Ако съм прав, решението е само разглобяване на матрицата и почистване. Трудоемко и рисково занимание.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам не е толкова лесно и да не се занимавам с това, тъй като нямам абсолютно никакъв опит относно разглобяването на матрицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак добре че е косъм , има и по-тежки случаи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако те дразни ........носиш в сервиз :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може пък в сервиза да са пъхнали тоя косъм. Лаптопа нов ли е и носен ли е някога на поправка? Отварянето на дисплея е сложно и в него веднага попадат прашинки, затова трябва да се пипа по краищата с ръкавици, а прашинките да се изметат с ръба на лист хартия или с топ от принтерна хартия. После фолиото и отражателя трябва равномерно да се наместят за да не се получи светло петно някъде по екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа е на почти 1 година, носен е на сервиз февруари месец за смяна на хард диск. А този косъм се появи преди няколко дена. Възможно е да е от котарака тъй като доста често се на върта около лаптопа, а той е с дълъг косъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, mallcho0 написа:

Възможно е да е от котарака тъй като доста често се на върта около лаптопа, а той е с дълъг косъм.

Аз бих заложил на ноктите на котарака:emoji_natur-03:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, mallcho0 написа:

Това е косъм бе хора! :emoji_smiley-19:

Добре де! Ние какво можем да направим, след като си установил че е косъм? Хората са те посъветвали за процедурата, която трябва да предприемеш, след като казваш че: "... тъй като нямам абсолютно никакъв опит относно разглобяването на матрицата. " Ако не ти се ходи на сервиз и се бръснеш, извади си самобръсначката, сапунисай дисплея и го...обръсни. Косъмът ще се махне.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, * СТЕФАН * написа:

Добре де! Ние какво можем да направим, след като си установил че е косъм? Хората са те посъветвали за процедурата, която трябва да предприемеш, след като казваш че: "... тъй като нямам абсолютно никакъв опит относно разглобяването на матрицата. " Ако не ти се ходи на сервиз и се бръснеш, извади си самобръсначката, сапунисай дисплея и го...обръсни. Косъмът ще се махне.

Представи си, че влезнах тука за да попитам дали има варианти за премахването му! А не за да ми казвате, че това е от котките на котарака и не знам си още какво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, mallcho0 написа:

Представи си, че влезнах тука за да попитам дали има варианти за премахването му! А не за да ми казвате, че това е от котките на котарака и не знам си още какво.

Погледни съветите бе хлапе. Ти какво искаш? Да дойдем и да го махнем? Вземаш лаптопа, отиваш в сервиза, уговаряте се да ли ти изнася цената и си решаваш проблема. Ако си си посрал гащите отново ли ще питаш с какво да ги изпереш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, * СТЕФАН * написа:

Погледни съветите бе хлапе. Ти какво искаш? Да дойдем и да го махнем? Вземаш лаптопа, отиваш в сервиза, уговаряте се да ли ти изнася цената и си решаваш проблема. Ако си си посрал гащите отново ли ще питаш с какво да ги изпереш? 

Ще питам да, проблем ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност, човекът е прав. След като знаеш, че е косъм и че не можеш да го махнеш с гол пръст, следва да разбереш, че без рзглабяне на дисплея тоя косъм няма да изчезне. След като сам казваш, че не си вещ, следва да се обърнеш към някой да го свърши вместо теб. Не знам какво още чакаш да прочетеш в тая тема, освен варианта с бръсненето на тоя косъм.

Ако трябва да съм честен, напълно абсурдно ми звучи косъмът да е "вътре", понеже имам познат с 2 котки и 1 куче и неговият лаптоп не е познавал такъв феномен. Ти в момента или тролваш мъжката, или си от ония кифли - оф спаднала ми е гумата, как да я надуя?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 22.09.2016 г. в 0:36, hudyr написа:

Е тва ме изумява - косъм в матрицата. xDDDD

Щом(поне според теб) косъмът е "вътре", освен разглобяване, друг вариант няма(говоря само за дисплея).

преди 1 час, hudyr написа:

Всъщност, човекът е прав. След като знаеш, че е косъм и че не можеш да го махнеш с гол пръст, следва да разбереш, че без рзглабяне на дисплея тоя косъм няма да изчезне. След като сам казваш, че не си вещ, следва да се обърнеш към някой да го свърши вместо теб. Не знам какво още чакаш да прочетеш в тая тема, освен варианта с бръсненето на тоя косъм.

Ако трябва да съм честен, напълно абсурдно ми звучи косъмът да е "вътре", понеже имам познат с 2 котки и 1 куче и неговият лаптоп не е познавал такъв феномен. Ти в момента или тролваш мъжката, или си от ония кифли - оф спаднала ми е гумата, как да я надуя?

Повярвайте ми  има такива случаи :Х особено при втора употреба машии. До момента цели 2! Рядко явление, но не и невъзможно или несъществуващо ;)

Към автора бягай на сервиз, защото там работата не е лесна, иска много пипкавост ОСОБЕНО с матрицата!!! Твърде вероятно е да потрошиш матрицата заради тоя косъм. Освен това.... за един косъм, нема кво да се косиш, защото самото махане ( заради цялата идилия ) ще ти излезе скъпо, а ако опиташ да си оправяш ти работата, може и златен косъм да стане... заедно с матрицата или нещо друго на лаптопа ти...

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, mallcho0 написа:

Лаптопа е все още в гаранция, дали ще я приемат за такова нещо? :emoji_smiley-01:

Някои се лигавят и ги мързи да вършат това за което им се плаща ( дори и да не е много, все пак доброволно са подписали договор за работа ), та нищо не пречи да се пробваш. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е косъм, а фина резка! Няма как изведнъж там да попадне косъм! Носи на сервиз щом искаш! Ако си платиш достатъчно добре ще направят каквото искаш! Вадиш кинтите и дори клонинг на косъма могат да ти направят при желание. Като гаранционно обслужване няма да мине!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е пичи косъм :)  :min07:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, mallcho0 написа:

Лаптопа е все още в гаранция, дали ще я приемат за такова нещо? :emoji_smiley-01:

Щом веднъж са го поправяли, може да са създали условия да влезне този косъм или просто сега да се е смъкнал надолу и да е бил и преди там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.