Премини към съдържанието
grufekt

Как да пусна wifi по кабел

Препоръчан отговор

Вързан съм с кабел към рутер който е на долния етаж, имам и безжичен адаптер на настолното си pc. Какви настройки да направя за да пусна wifi-то при мен, като целта ми е да си ползвам телефона.

С Ubuntu mate съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересно заглавие на темата !

по принцип,ако не си го спрял нарочно,wi fi - то ти е включено.трябва да влезеш в настройките на рутера,там да видиш как ти е името на мрежата,можеш да го промениш,слагаш парола тип wpa/wpa2 и запазваш настройките.

пиши какъв ти е рутера,специалистите в Линукс да ти кажат как да влезеш в настройките му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си е включено и долния етаж си има но на мен ми е далеч (поне на 30 метра е). Инак по кабела знам че става на win го пускам с някакъв  hotspot програмка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AlkatrazBG написа:

каза китаеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AlkatrazBG написа:

Мерси, ама ако само това е решението сигурно ще се откажа, сложно ми изглежда : /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да зацепя нещо. Опънал си кабел от рутера до пс и питаш как да си оправиш настройките ? Или питаш как да се свържеш със Wi Fi ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което искаш е wifi hotspot. Можеш да го направиш с hostapd или с network manager. Напиши nmtui в конзолата и разцъкай - не е кой знае колко трудно.
Има някой условности обаче, wifi адаптера ти трябва да поддържа този режим (по-скоро да има читав драйвер в Линукс, който да го вкара в такъв режим).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко закъснение, да това е начинът от видеото, само че ако е за андроид както в моя случай, вместо adhoc, се избира hotspot и се посочва мрежовата карта. Връзката определено е по - добра от microsoft virtual wifi :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.