Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера си взех един сървър (HP ProLiant DL160 G6 да сме точни) с целта да се уча на него. Понеже съм лапешник и имам basic познания по Linux, най-вероятно ще ми се наложи да питам доста пъти в тези форуми.

Та, въпросът ми е: сложих един хард и превключих на AHCI режим, понеже не ми се дават пари за още един хард, за да направя RAID. Буутнах от флашка с CentOS и продължих към инсталацията. Когато дойде време за избор на инсталационно устройство, нито една от опциите не работеше, освен Custom Layout. Като го избрах, видях, че единственото устройство, което засича, е флашката. Четох в други форуми, че трябвало да се направи logical drive, но си нямам идея как и дали наистина това е вярно. Надявах се някой от тука да удари едно рамо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 6 минути, PiroEfekta написа:

Здравейте, вчера си взех един сървър (HP ProLiant DL160 G6 да сме точни) с целта да се уча на него. Понеже съм лапешник и имам basic познания по Linux, най-вероятно ще ми се наложи да питам доста пъти в тези форуми.

Та, въпросът ми е: сложих един хард и превключих на AHCI режим, понеже не ми се дават пари за още един хард, за да направя RAID. Буутнах от флашка с CentOS и продължих към инсталацията. Когато дойде време за избор на инсталационно устройство, нито една от опциите не работеше, освен Custom Layout. Като го избрах, видях, че единственото устройство, което засича, е флашката. Четох в други форуми, че трябвало да се направи logical drive, но си нямам идея как и дали наистина това е вярно. Надявах се някой от тука да удари едно рамо.

За да инсталирате ОС на такава машина е по-добре да почнете от сервизния диск(CD/DVD), който ви позволява да създадете тези томове и при партиционирането за инсталация

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, capnemo написа:

За да инсталирате ОС на такава машина е по-добре да почнете от сервизния диск(CD/DVD), който ви позволява да създадете тези томове и при партиционирането за инсталация

Сървъра е от eBay и нямаше такъв диск с него + сървъра няма CD четец. Има ли как да се направи от флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, PiroEfekta написа:

Сървъра е от eBay и нямаше такъв диск с него + сървъра няма CD четец. Има ли как да се направи от флашка?

Пробвайте с това ИСО (става и от флашка): http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/swd/public/detail?sp4ts.oid=3884345&swItemId=MTX_704e02a48c974340b71eab2df1&swEnvOid=4103

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, capnemo написа:

Като се опитам да инсталирам софтуера на HP - USB Key Utility Tool - получавам грешка, че не се поддържа от операционната ми система (Windows 10). Има ли алтернативи на този софтуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, PiroEfekta написа:

Като се опитам да инсталирам софтуера на HP - USB Key Utility Tool - получавам грешка, че не се поддържа от операционната ми система (Windows 10). Има ли алтернативи на този софтуер?

Принципно има доста алтернативи, търсете инструмент за записване на ИСО на флашка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, PiroEfekta написа:

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, techmaniac написа:

преди 7 минути, capnemo написа:

Принципно има доста алтернативи, търсете инструмент за записване на ИСО на флашка

И после просто буутвам от флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, PiroEfekta написа:

И после просто буутвам от флашката?

Да/ Но прочетете все пак документите от линка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това се случва като опитам да буутна от флашката

преди 8 минути, capnemo написа:

Да/ Но прочетете все пак документите от линка

преди 7 минути, techmaniac написа:

Да, както ви е обяснил колегата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, PiroEfekta написа:

Това се случва като опитам да буутна от флашката

Явно нещо не е направено при създаване на флашката. Прочетете все пак документите. Или пробвайте с някое USB DVD от приятел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от akirichev
        Здравейте, 
        Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)
        При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
        http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.
      • от MegaBeatz
        Здравейте, Скъпи приятели, искам да се информирам за ИП ТВ, купих адаптера МАГ 256 чрез този адаптер мога ли да излъчвам на други телевизори, чрез смарт ТВ с андроид програмата СМАРТ ТВ, ́ама от колкото рагледах, тр́́ябва ми сервер, ще можете ли да ми помогнете, как точно тр́ябва да излъчвам чрез МАК адрес:  1. Как тр́ябва да направя сървър 2. Как мога да работа с МАГ 256 и да си създам свой сървър.
      • от Сервиз За Компютри
        Употребяван принтер, със зареден тонер, вториямбарабан муме за смяна, но печата добре. На доста копия е, но не помня колко. При тест със задържане на прозрачния вмзелно мигащ бутон вади тестов лист, може да видите. Мога да изпратя клип да видите как работи и мини скенерчето на принтера
      • от Mightman
        Имам опит със създаване на сървъри и имам желание да работим с някой сериозно по един такъв. Трябва ми сериозен човек, който да има хубава машина за хостване и основни знания за плугини. Възнамерявам сървъра да бъде със смс система. Парите ще делим 50/50. За повече информация discord George#8409(Препоръчително), Skype regular-show2001 или в краен случай на ЛС.
      • от ivoet
        Здравейте!
        Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.
        С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008. 
        Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 
        Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.