Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера си взех един сървър (HP ProLiant DL160 G6 да сме точни) с целта да се уча на него. Понеже съм лапешник и имам basic познания по Linux, най-вероятно ще ми се наложи да питам доста пъти в тези форуми.

Та, въпросът ми е: сложих един хард и превключих на AHCI режим, понеже не ми се дават пари за още един хард, за да направя RAID. Буутнах от флашка с CentOS и продължих към инсталацията. Когато дойде време за избор на инсталационно устройство, нито една от опциите не работеше, освен Custom Layout. Като го избрах, видях, че единственото устройство, което засича, е флашката. Четох в други форуми, че трябвало да се направи logical drive, но си нямам идея как и дали наистина това е вярно. Надявах се някой от тука да удари едно рамо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, PiroEfekta написа:

Здравейте, вчера си взех един сървър (HP ProLiant DL160 G6 да сме точни) с целта да се уча на него. Понеже съм лапешник и имам basic познания по Linux, най-вероятно ще ми се наложи да питам доста пъти в тези форуми.

Та, въпросът ми е: сложих един хард и превключих на AHCI режим, понеже не ми се дават пари за още един хард, за да направя RAID. Буутнах от флашка с CentOS и продължих към инсталацията. Когато дойде време за избор на инсталационно устройство, нито една от опциите не работеше, освен Custom Layout. Като го избрах, видях, че единственото устройство, което засича, е флашката. Четох в други форуми, че трябвало да се направи logical drive, но си нямам идея как и дали наистина това е вярно. Надявах се някой от тука да удари едно рамо.

За да инсталирате ОС на такава машина е по-добре да почнете от сервизния диск(CD/DVD), който ви позволява да създадете тези томове и при партиционирането за инсталация

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, capnemo написа:

За да инсталирате ОС на такава машина е по-добре да почнете от сервизния диск(CD/DVD), който ви позволява да създадете тези томове и при партиционирането за инсталация

Сървъра е от eBay и нямаше такъв диск с него + сървъра няма CD четец. Има ли как да се направи от флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, PiroEfekta написа:

Сървъра е от eBay и нямаше такъв диск с него + сървъра няма CD четец. Има ли как да се направи от флашка?

Пробвайте с това ИСО (става и от флашка): http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/swd/public/detail?sp4ts.oid=3884345&swItemId=MTX_704e02a48c974340b71eab2df1&swEnvOid=4103

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, capnemo написа:

Като се опитам да инсталирам софтуера на HP - USB Key Utility Tool - получавам грешка, че не се поддържа от операционната ми система (Windows 10). Има ли алтернативи на този софтуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, PiroEfekta написа:

Като се опитам да инсталирам софтуера на HP - USB Key Utility Tool - получавам грешка, че не се поддържа от операционната ми система (Windows 10). Има ли алтернативи на този софтуер?

Принципно има доста алтернативи, търсете инструмент за записване на ИСО на флашка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, PiroEfekta написа:

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, techmaniac написа:

преди 7 минути, capnemo написа:

Принципно има доста алтернативи, търсете инструмент за записване на ИСО на флашка

И после просто буутвам от флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, PiroEfekta написа:

И после просто буутвам от флашката?

Да/ Но прочетете все пак документите от линка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се случва като опитам да буутна от флашката

преди 8 минути, capnemo написа:

Да/ Но прочетете все пак документите от линка

преди 7 минути, techmaniac написа:

Да, както ви е обяснил колегата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, PiroEfekta написа:

Това се случва като опитам да буутна от флашката

Явно нещо не е направено при създаване на флашката. Прочетете все пак документите. Или пробвайте с някое USB DVD от приятел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от rdalei
      Здравейте на всички,
      Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 
      Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?
    • от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от callpchelp
      Закупен е Януари 2017 г. от Теленор. Още е в гаранция
      Запазен, има драскотина само една на самия протектор, екрана не е надраскан, защото протектора не е свалян още от закупуването на таблета. Използван е рядко, от голям човек за имейли, филми и интернет предимно.
      Операционна система Android
      Процесор

Тип процесор ARM Cortex A53
      Скороста на процесора 1.3 GHz
      Брой процесорни ядра 4 ядра
      Екран

Тип на дисплея Капацитивен
      Размер на екрана 8"
      Резолюция на екрана 1280 x 800
      Памет

RAM памет 1 GB
      Размер на вградената памет 16 GB
      Разширяема памет Да
      Уеб камери

Камера на предния панел Да
      Резолюция на предната камера 2 Mpx
      Камера на задния панел Да
      Резолюция на задната камера 5 Mpx
      Свързваемост

Трансфер на данни
      Wi-Fi
      GPS
      Bluetooth
      Извод за слушалки

Батерия
      Тип Батерия Li-Ion
      Капацитет на Батерията 4200 mAh

Още параметри

Вграден говорител Да
      Вграден микрофон Да

• от O.o o.O
      Може ли да се направи някаква настройка или нещо подобно, така че като се затвори лаптопа той да не заспива, а да продължи да си работи. Това е с цел за повече свободно място.  
      Благодаря предварително!  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.