Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От вчера имам проблем с телевизора : 32 инчова LCD плазма Samsung LE32R81BX закупена преди 8 години от Техномаркет. Проблемът е следния - при пускане първите 30-40 минути си предава супер, но после явно загрява (поне аз мисля така) и започва черното в картината да става синьо. И не само черното, ами и леките сенки стават сини и зелени, а колкото повече работи, примерно 3 - 4 часа толкова повече картина синее и зеленее  и е много неприятно за очите. Трябва да се изключи и да почине час - два, след включването предава все едно нищо му няма и се е оправил, но това е само първия половин час. В началото помислих да не е от приемника на Булсатком, смених го с друг, но пак го прави. Телевизорът от 4 години е на стойка на стената (ако това има някакво значение), от тези дето не се въртят. Не знам.. да няма вентилация и от там да идва проблема? Прикачвам снимка да се види как е сложен на стената. ;д

Та въпросът ми е има ли смисъл да го нося на сервиз, скъпо ли ще излезе ремонта. Някой, ако е имал такъв проблем нека сподели, ще ми е от полза всяко едно мнение. :)

IMG_20160922_160046.jpg

IMG_20160922_155534.jpg

IMG_20160922_155531.jpg

IMG_20160922_155658.jpg

Редактирано от Ralica92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в повечето случай ремонта на плоските тв е некачествен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би HDMI кабела да е прецакан ? (в повечето случаи ставам свидетел на следната гледка - телевизора е на стената и не се използва адаптер за HDMI кабел под 90 градуса, а направо се огъва и с времето се прецаква)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, niki292002 написа:

Да не би HDMI кабела да е прецакан ? (в повечето случаи ставам свидетел на следната гледка - телевизора е на стената и не се използва адаптер за HDMI кабел под 90 градуса, а направо се огъва и с времето се прецаква)

Ако е от кабела няма ли да го прави постоянно този проблем? Ето с какви кабели е свързан приемника.

IMG_20160922_202257.jpg

преди 2 часа, Без умствен капацитет написа:

в повечето случай ремонта на плоските тв е некачествен

Точно това се чудех да питам.. Има ли смисъл от ремонт или направо нов.. И ако се стигне до закупуване на нов тв коя марка бихте ми препоръчали. Нямам кой знае кви претенции, само да е здрав и да предава дълго време. Нещо до 500 лв.. Има ли качествени за тия пари? Малко са, но само толкова мога да отделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а сигурно ли е, че проблема не е в дефектен кабел, или пък в самия приемник. Пробвайте ТВ-то с друг кабел, или декодера на друго ТВ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, techmaniac написа:

Добре, а сигурно ли е, че проблема не е в дефектен кабел, или пък в самия приемник. Пробвайте ТВ-то с друг кабел, или декодера на друго ТВ...

преди 5 часа, Ralica92 написа:

В началото помислих да не е от приемника на Булсатком, смених го с друг, но пак го прави.

ако е за нов пак самсунг, но смени и кабелите както те посъветваха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Без умствен капацитет написа:

ако е за нов пак самсунг,

Защо самсунг?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, megatone написа:

Защо самсунг?

защото имат добра картина, ако искаш го сравни с другите марки в магазина които работят и сонито е добър но е с по висока цена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преценете какво да правите! Въпрос на бюджет. Ремонти има, както успешни така и неуспешни и това зависи на какъв сервиз ще попаднете!

Ако решите да закупите нов, то гледайте да не е Самсунг. Вече се опарихте! Аз лично брах проблем с 3D и по - малък LED телевизор от същата марка. Ядове и с със система за домашно кино съм имал, и с фотоапарат!  Гледам в един от електронните магазини, че масово връщат Филипс!

Трудно се дава днес съвет!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пише че го има 8 години, има марки които едвам скарват гаранцията си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ralica92 написа:

Ако е от кабела няма ли да го прави постоянно този проблем? Ето с какви кабели е свързан приемника.

IMG_20160922_202257.jpg

Точно това се чудех да питам.. Има ли смисъл от ремонт или направо нов.. И ако се стигне до закупуване на нов тв коя марка бихте ми препоръчали. Нямам кой знае кви претенции, само да е здрав и да предава дълго време. Нещо до 500 лв.. Има ли качествени за тия пари? Малко са, но само толкова мога да отделя.

Това е на приемника. А сега свали телевизора и виж дали не са прецакани буксите или самите жакове. (ако е вързан отзад)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го на сервиз това е проблем от самия телевизор  на 8 години е нормално е да започнат проблеми виж колко ще струва ремонта.Ако взимаш нов до петстостин лева и Самсунг и LG имат добри модели  във кухнята и едната стая имам и двете марки от 3години ги имам досега се държат прилично но избора си е твой.Ето едно предложениеhttp://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-32LF5610-LED/p/16229Ето още едноhttp://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSUNG-UE-32J5100-LED/p/15944

Редактирано от sony.1970 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ralica92 написа:

Ето един простичък, но качествен продукт за малко пари 

LED LG 43LH500T, 43" (108 см), Full HD

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема няма как да бъде отстранен без намесата на сервизен специалист!

П.П. Старарата техника била допотопна и боклук, пък новата, която е "върха на технологиите" .......!  На авторката на темата, телевизора едвам е добутал 8 години! У нас и на вилата все още има в действие кинескопен телевизор Филипс на 18 години и НЕО на 11 години! Та, и двата не знаят каккво е сервиз! И двата работят перфектно! Иначе на единия Самсунг за, които споменах по - горе му замина матрицата в края на гаранцията, а на другия елемент от LED подсветката пак в края на гаранцията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Кумчо вълчооо написа:

Проблема няма как да бъде отстранен без намесата на сервизен специалист!

П.П. Старарата техника била допотопна и боклук, пък новата, която е "върха на технологиите" .......!  На авторката на темата, телевизора едвам е добутал 8 години! У нас и на вилата все още има в действие кинескопен телевизор Филипс на 18 години и НЕО на 11 години! Та, и двата не знаят каккво е сервиз! И двата работят перфектно! Иначе на единия Самсунг за, които споменах по - горе му замина матрицата в края на гаранцията, а на другия елемент от LED подсветката пак в края на гаранцията!

Кинескопите като технология са много по здрави и издръжливи факт имат много повече часове на работа.Новите са с много по малко часове и много по слабички като натоварване в смисъл колкото повече го ползваш без да почива толкова по бързо се скапва.Политика за по чести покупки.                                   п.п.Имах телевизор.NEC made in Japan корекомски закупен 1984г. който работи до 2003г. по около 15часа на ден в това число яко гледане на видео тогава защото телевизия до 1992 93Г някъде нямаше по 24часа а беше общо за деня 7, 8часа за кабелна да не говорим

Редактирано от sony.1970 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма "LCD плазма" - едно ор двете е. Вид технология. Така звучи безсмислено като "дървено желязо".

Само на база на видяното по снимката и без да е измерено нищо - една от интегралните схеми в  T Con. Диагностиката в сервиз. Предполагаема цена - 50 - 80 ле.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих го от стената и го пробвах с други кабели, нови. Проблемът отново е на лице. Иска си ремонт. Дали ще ми вземат много в оторизирания сервиз на Самсунг в Дружба 1 или е по-добре при частници?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/22/2016 в 21:18, Без умствен капацитет написа:

защото имат добра картина, ако искаш го сравни с другите марки в магазина които работят и сонито е добър но е с по висока цена

Това виц ли беше? Ниските серии, дори не знаеш с какъв панел ще са, но да ако е VA , картината ще е добра!

преди 8 минути, Ralica92 написа:

Свалих го от стената и го пробвах с други кабели, нови. Проблемът отново е на лице. Иска си ремонт. Дали ще ми вземат много в оторизирания сервиз на Самсунг в Дружба 1 или е по-добре при частници?

Пич, за това старо ТВ , което е дори CCFL, не си струва! Проблема е T-Con board.  Ще ти вземат към 160лв.! По-добре събери още 300 и си вземи хем по-голям, хем по-нов! LG-та се намират за по 500лв. 42-ки!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май нещо на много осведомен се правиш. Що не го направи по-рано като писаха глупости за кабелите? Колко е нормалната цена за подобен ремонт вече съм написал. Със широк допуск и уговорката, че все пак нищо не съм измерил. Да не си мислиш че има някъде нова платка за 8 годишно нещо че да струва толкова? Все пак е изтраяло толкова, LED колко ще изкара?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Филипов написа:

Ти май нещо на много осведомен се правиш. Що не го направи по-рано като писаха глупости за кабелите? Колко е нормалната цена за подобен ремонт вече съм написал. Със широк допуск и уговорката, че все пак нищо не съм измерил. Да не си мислиш че има някъде нова платка за 8 годишно нещо че да струва толкова? Все пак е изтраяло толкова, LED колко ще изкара?

Някои хора за разлика от теб работят, а не киснат само във форумите като теб!

То май не, аз се правя , а ти! За стари части да си чувал, че ремонта е по-скъп? За ткон ми взеха 160лв за самсунг 32-ка Led 2014-та модел , който е на вилата.Айде стига глупости! Аз не съм му казал по-рано - ти къде беше?  И с това твоето "предполагам цената е" си далеч от истината, айде не ме занимавай!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казва лирическият герой на Алеко Константинов - имал си бол пари - дал си ги. Макар че никого не интересува твоето същото ли е и със същия дефект ли е. Може и цялата платка в случая да е по-целесъобразно да се смени.

Като казвам "предполагам" това означава че зависи точно какво е и разценката на колегите.

И за разлика от теб това го работя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия дни имам намерение да го отворя и да запиша номера на тази T-con платка. Да видим дали ще я намеря из нета да я закупя и сменя.
Но смятам, че малко трудно ще я издиря, все пак е доста стар модел :( , но Вие стискайте палци де, може и да стане с минимални усилия и пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.