Премини към съдържанието
Иван Илиев

Проблем със скенер HP 3970, хоризонтални линии

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния скенер HP 3970,който при сканиране дава хоризонтална линия на долния край на листа която е синкава,зелена и накрая черна. Линията е винаги една и съща с малки варияции на едно и също място в долния край на листа. Не съм инженер, разглобих скенера и го сглобих   и не виждам блокажи на главата,ремъка не е хлабав ,минава по.цялата дължина на главата, лампата едва ли е проблем след като останалата част от скана е винаги нормален,не може да е проблем и сензора, и огледалата ,механизма се движи нормално ,любопитен съм да разбера все пак какво причинява такъв проблел. Просто съм любопитен да разбера какво му е  и дали може да се оправи.

2016-09-17-0001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема се оправя след спиране на захранването на цялото у-во (след нормално изключване от копчето първо) и след това повторното му включване. Получава се от токови удари - преминаващи през захранването и засягащи захранването на скенера. Проблема е описан по форумите за ХП и аз също го имам на две машини от 30хх класа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диагностицирах проблема. За съжаление не е захранването и аз това си го помсилих,лентовия проводник на главата е  Прекъсва един от проводниците проверих го с мултицета и като разменя кабела на обратно артефакта се маха. Кабели такива в интернет бол 10-20 лв и прблема ми е решене. Благодаря за бързя отговор krassleto.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.