Премини към съдържанието
sirscoti

Избор на домашна аудиосистема

Препоръчан отговор

Здравейте,

държа на качеството, това се отнася и за музиката. Отнася се и за качеството на звука, което е изключително важно. Имам домашно кино, но възнамерявам да мина едно ниво нагоре :-).

Нямам намерение да хвърлям хиляди левове, засега съм се спрял на този ресийвър:

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/AV-Receivers/Pioneer+Receivers/VSX-520-K

+ 5.1 колони Thunder THS - 8503.

Моля за вашето мнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично не бих рискувал със стара техника. особено ресийвър, който е поне на 6 години.

И при тях не се знае дали работят HDMI входовете, дали не  е прегряван и т.н.

Ако го взимате от приятел/познат е друга бира.

Да не говорим че при ресийвърите е важно да могат да се справят със всякакви  видео/аудио формати. Говоря за навлизащият HEVC H265 (4K).

Съвета ми е поне ресийвъра нека да е нов, да не съжалявате в последствие.

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, oic написа:

Лично не бих рискувал със стара техника. особено ресийвър, който е поне на 6 години.

И при тях не се знае дали работят HDMI входовете, дали не  е прегряван и т.н.

Ако го взимате от приятел/познат е друга бира.

Да не говорим че при ресийвърите е важно да могат да се справят със всякакви  видео/аудио формати. Говоря за навлизащият HEVC H265 (4K).

Съвета ми е поне ресийвъра нека да е нов, да не съжалявате в последствие.

Разбрах, прав си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/usilvatel-akai-5-1-450w-rms-cheren-as006ra-2000h/pd/EDW4DBBBM/

Някой може ли да сподели мнение за марката AKAI, която все пак е японска, а цените им са двойно по - ниски от останалите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AKAI беше японска марка - преди 30 години :) . Сега е просто надпис върху поредните китайски ментета ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎9‎/‎22‎/‎2016 в 20:08, sirscoti написа:

Здравейте,

държа на качеството, това се отнася и за музиката. Отнася се и за качеството на звука, което е изключително важно. Имам домашно кино, но възнамерявам да мина едно ниво нагоре :-).

Нямам намерение да хвърлям хиляди левове, засега съм се спрял на този ресийвър:

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/AV-Receivers/Pioneer+Receivers/VSX-520-K

+ 5.1 колони Thunder THS - 8503.

Моля за вашето мнение?

С този ресивър и колонки може да минеш и едно ниво на долу.

Каква музика слушаш на 5.1 ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държиш на качеството, а даваш примери с нисък клас компоненти за изграждане на аудио система. Първо трябва да си изясниш какво точно искаш да получиш, какво искаш да чуваш и колко си готов да отделиш за това ( няма зададен бюджет). Ако не държиш на система 5.1, аз лично бих ти препоръчал да изградиш стерео система с букшелф колони ( и с времето да надграждаш, защото това е краста ! :D ). Ясно е, че ще струва пари, но поне си заслужава. Виж какви предложения има на DALI, Monitor Audio. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.