Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Сглобих си нов компютър но не мога да вляза в биос.Когато натисна бутона за включване ми изписва no signal.Отначало си помислих че не прихваща клавиатурата но след това реших да отворя кутията и забелязах,че видео картата ми дава сигнал,че работи но не върти обороти.PC-то сам съм го сглобил.Това е 7 мото pc,което сглобявам но досега съм нямал проблеми.Мислех също да ресетна биос заради клавиатурата но не съм убеден.Дънна платка:Gigabyte ga-970a-ds3p  

Видео карта:Msi r7 370 2gb

Редактирано от Atanas Stanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Atanas Stanev написа:

изписва no signal

показва, че мониторът не получава сигнал от видео картата, а не, че има проблем с клавиатурата. Кабелът на монитора къде е закачен? На вградената видео карта или на видео картата на слота. Нямаш сигнал от видеото, за да изпише други неща - като инициализация на BIOS и т.н.
    А какви звуци издава при натискане на бутона за включване?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Exaflop да.Значи видеото ми е свързано към телевизор Philips с hdmi кабел.Видео картата е от старата ми конфигурация но съм доволен от нея и я запазих.Вчера даже я използвах но в старата конфигурация.

Редактирано от Atanas Stanev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

О, ама първо подкарай компютъра на стандартен монитор (VGA/DVI) Така няма кой да укаже в BIOS къде е първичен видео изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-напред трябва да закачи монитора на дъното. Под разбиране, използва вградената карта. (съвсем логично е да изпише No Signal на външната видеокарта)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, niki292002 написа:

Най-напред трябва да закачи монитора на дъното. Под разбиране, използва вградената карта. (съвсем логично е да изпише No Signal на външната видеокарта)

Ти прочете ли въпроса (първия пост)? Я ми покажи - къде е тази ... вградена видеокарта ???

Дъното е GA-970A-DS3P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://download.gigabyte.ru/manual/mb_manual_ga-970a-ds3p_e.pdf
    А
    сигурен ли си, че си "навързал" всичко както и където трябва? Какви изходи има на видео картата и кой й се води водещ (първичен) изход? HDMI обикновено не е основен изход.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от SourceTV (Source)
        Здравейте!
        След месеци на лутане в Интернет и търсене на каква ли не информация за един проблем, който преди няколко месеца бях оповестил и във Вашия форум, открих къде се корени проблема.
        Какъв е проблема!? Разбира се, всеки ще попита, какъв е проблема. Ето Ви и отговора! Преди няколко месеца бях ъпдейтнал моя BIOS до най-новата му версия. Тогава си нямах представа, нито от настройките му, нито от нещо свързано с него. При самия ъпдейт, стартирах на моя лаптоп, Lenovo G510 игра, като се опитвах да записвам с най-известната в света програма за стрийминг, OBS Studio. Обаче, като че ли нещо ставаше с FPS-а и не искаше да тръгне гладко, нито записа, нито играта. Търсих в Интернет, от време на време информация за проблема, който е свързан със спад в производителността на процесора, като имате на предвид, че този проблем се проявява само в игри, независимо дали са 3D или 2D. Този проблем докарва големи главоболия на главата ми, докато играя. Но тук не съм да говоря за игрите си, а за това да Ви помоля, ако може някой да погледне бекъпа на BIOS-а, който ще направя. 
        Много от Вас ми казваха, че това най-вероятно е хардуерен проблем, но Ви убеждавам, че не е така, защото както знаете софтуера се влияе на хардуера. Един бъг е проблема. В предишната версия на този BIOS, 3.07 имаше също бъг. Син екран при изкарването на TP-Link устройството ми от USB-то на лаптопа. 
        Главния ми въпрос е... Има ли начин да се върна към старата версия на BIOS-а, след като тя също е бъгава, но предпочитам това да ми показва понякога син екран, отколкото накъсвания в игрите и спад в производителността на процесора? В заглавието на Темата съм посочил името на BIOS-а. Лаптопа е модел Lenovo G510, 10238 модел. 
        Ако няма как да се върна към стария BIOS, има ли начин да се поправи кода на BIOS-а, така че да се премахне проблема? Това е втория въпрос. 
        Благодаря предварително за отговорите! 

• от pepi__
        Здравейте, как мога да буутна Windows 10 от флашка? Bios-a е някакъв орязан.. Има 4 таба - мейн-а, Security, System Configuration (Където има Boot Options, ама от тях не може да се избере това), и да излезеш. Бях направил клип ама няма как да го кача. Благодаря предварително!
      • от mmarto
        Здравейте, преди дни в Белгия си намерих лаптоп Sony Vaio, обаче е с парола. Казах си лесна работа ще го преинсталирам и готово, обаче нещо не ми се получава. Не мога да вляза в Bios- a и да стартирам диска. Когато включа лаптопа всеки път ми излиза профила с полето за парола. Пробвах с Аssist, Del, F2... - НЕ! Моля за съвет, как да го преборя. Благодаря.
      • от Недко
        Здравейте !

Опитвам да преинсталирам Windows ХР Pro на DELL Latitude D600 (старичък),
        само заради един принтер, който работеше само на този лаптоп.
        Днес за пръв път BIOS-ът не позволява избор на устройство, пренареждане и т.н.

Само превъртам 7-те му страници с Alt+P и упътванията с PgDn и PgUp
         Стрелките и клавишите "u" и "d" за Up и Down не действат.

Какво се прави в такъв случай ? Или какъв е правилният въпрос към Гугъл, примерно ?

Предварително благодаря !
      • от mikrotik
        Здравейте, от доста време насам лаптопа ми се изключва при малко покачване на температура в стаята - около 25 градуса ... Наскоро го отварях и почистих от прах, доколкото мога - за няколко дни имаше малко подобрение,  но проблема си остана и все още го има ... Дайте съвет какво може да се направи по въпроса, за да не се изключва сам - прави го само, когато температурата се вдигне ...
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.