Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Обмислям закупуване на SSD за лаптопа ми в размер на 240гб. Въпросът ми е ще усетя ли разлика между двете технологии - MLC и TLC? Освен системата на диска ще се ползва сравнително тежък софтуер (Visual Studio може би е най-тежкия).
    Другият ми въпрос е токова по-качествени ли са Самсунг дисковете от останалите на пазара и заслужено ли са им толкова високи цените? И последно, бихте ли ми препоръчали нещо според нуждите ми? :) 

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

TLC-to има по-малък брои записи, съответно по-къс живот. Това според мен е идеално като цена-качество. MLC, 5год. гаранция без ограничение на обема записана информация. Може да погледнеш и SP 920, на почти същата цена е, също е MLC.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, techmaniac написа:

Контролера на SSD-то е по-важния що се отнася до скоростта

Съгласен, но при ежедневно ползване няма да усети разлика. Разликите идват в бенчмарковете, което би трябвало да не касае краиния потребител с капчица нещо в главата :D  Но виж- 5год. гаранция без ограничение на mtbw си е нещо което го касае.

П.С. А цитираните скорости на този които съм предложил не са хич зле.

Редактирано от upili (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, upili написа:

Съгласен, но при ежедневно ползване няма да усети разлика. Разликите идват в бенчмарковете, което би трябвало да не касае краиния потребител с капчица нещо в главата :D  Но виж- 5год. гаранция без ограничение на mtbw си е нещо което го касае.

Дори бенчмарковете не са винаги мерило, защото производителя е заявил дадена постижима скорост, която едва ли би се достигнала при всички случаи, освен в някакви идеални условия. Осезаема разлика би имало ако даденото SSD го закачим на SATA 2 порт и го сравним със SATA 3 примерно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може и да е осезаема (аз моя съм го пробвал на SATA2 и работи със 250МБ/с) ама при един лаптоп ако е само със SATA2 няма избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти цялата информация по твоето запитване. Имаше и една тема, дето го бях превел, но не мога да я намеря в момента

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията и разяснението около темата. Мисля, че добих представа и на много от въпросите вие вече отговорихте, за което съм благодарен. Извинявам за късния въпрос, но бихте ли ми препоръчали алтернативен диск (240гб), понеже предложения от @upili е изчерпан като количество в момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Samsung SSD 750 EVO 250GB, Retail box   за 160 лева .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, G.Koleff написа:

Благодаря ви за предложенията и разяснението около темата. Мисля, че добих представа и на много от въпросите вие вече отговорихте, за което съм благодарен. Извинявам за късния въпрос, но бихте ли ми препоръчали алтернативен диск (240гб), понеже предложения от @upili е изчерпан като количество в момента?

Adata SP 920 също ли е изчерпано? Има го на сайта им.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, upili написа:

Adata SP 920 също ли е изчерпано? Има го на сайта им.

Този го имат. Поръчах него. Благодаря отново!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, G.Koleff написа:

Този го имат. Поръчах него. Благодаря отново!

Честито, да го ползваш дълго и безаварийно. Дай впечатления като го вземеш. Отдавна съм му се заканил, но пусто все не стигат пари за него :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, upili написа:

Честито, да го ползваш дълго и безаварийно. Дай впечатления като го вземеш. Отдавна съм му се заканил, но пусто все не стигат пари за него :D

Уви няма да мога.. Сега ми се обадиха да ми кажат, че и този е изчерпан.. Сега трябва да търся алтернатива на алтернативата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, G.Koleff написа:

Уви няма да мога.. Сега ми се обадиха да ми кажат, че и този е изчерпан.. Сега трябва да търся алтернатива на алтернативата....

ЛОЛ всичките хубави SSD са свършили или идва нещо ново или ще вдигат цените :)

освен това друго хубаво на добра цена не виждам 256GB ADATA Ultimate SU800

http://pcworld.bg/25907_izliza_adata_ultimate_su800__najnovoto_ssd_prevaplashtenie_na_3d_nand

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е чак пък всички хубави да са свършили е доста пресилено,самсунг пуснаха най-новите си дискове с най-добрата(SLC) технология засега и с 10 год. гаранция!Вярно по-скъпички са,но пък и има за какво............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Слави Маринов написа:

Е чак пък всички хубави да са свършили е доста пресилено,самсунг пуснаха най-новите си дискове с най-добрата(SLC) технология засега и с 10 год. гаранция!Вярно по-скъпички са,но пък и има за какво............

шегуваш се нали? виж автора какви ссд гледа на каква цена ...

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Can Oa написа:

шегуваш се нали? виж автора какви ссд гледа на каква цена ...

Не се шегувам,както виждаш не му предлагам такова,по-скоро към теб беше,относно това,че са се свършили хубавите дискове.http://nikem-bg.net/computer-components/SanDisk-X400-256GB-SSD-2.5-7mm-SATA-3/ Това е приемливо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Не се шегувам,както виждаш не му предлагам такова,по-скоро към теб беше,относно това,че са се свършили хубавите дискове.http://nikem-bg.net/computer-components/SanDisk-X400-256GB-SSD-2.5-7mm-SATA-3/ Това е приемливо.

Много добре знаеш какво имам предвид ... оф

предложи му това за което не се шегуваш може и да му хареса не е споменал бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 23.09.2016 г. в 19:29, techmaniac написа:

даденото SSD го закачим на SATA 2 порт и го сравним със SATA 3 примерно.

Нали знаеш,че при работа с малки файлове,каквито са предимно файловете в windows,това няма значение,тоест за работата и зареждането на уйндоса няма особена разлика дали е сата 2 или сата 3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Can Oa написа:

предложи му това за което не се шегуваш може и да му хареса не е споменал бюджет.

Найстина са скъпички,120 гб от тези струват 190-200лв,256гб са около 300лв.https://ardes.bg/product/250gb-ssd-samsung-850-evo-65443?utm_source=pazaruvaj.com,ето това примерно е 256гб и е на приемлива цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.