Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Осезаема ли е разликата между TLC и MLC?

Препоръчан отговор

10 години я камилата я камиларя  ,това преби всички за това са безсмислени вече тия http://www.pro-bg.com/product/HDD/SAMSUNG-MZVPV256HDGL-00000-Samsung-SSD-SM951-256GB-OEM-Int-M2-PCIe_NVMe_152239.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Can Oa написа:

Това е абсолютна глупост,TLC  е най-евтината ,нетрайна,неточна и бавна от трите технологии,SLC е последната най-точна,бърза и трайна,и най-скъпа съответно.http://www.thewindowsclub.com/do-i-really-need-an-ssd,това много накратко обяснява нещата.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една не лоша статия SSD: не всички са еднакви! Кое е най-подходящото за вас ... Дали има някой притежател на тези MLC  дискове  GoldKey GKH84 256GB SSD и GKH84 128GB SSD  ? Имам познат който има  GoldKey GKH84 512GB SSD  от 2 седмици и твърди ,че за сега няма ядове с него и доста бързо работи при напън със игри.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Слави Маринов написа:

Това е абсолютна глупост,TLC  е най-евтината ,нетрайна,неточна и бавна от трите технологии,SLC е последната най-точна,бърза и трайна,и най-скъпа съответно.http://www.thewindowsclub.com/do-i-really-need-an-ssd,това много накратко обяснява нещата.

Това е за разликата м/у стандартното TCL и 3D TLC  - то е ясно че MLC e по-добро.

Ти пак си пишеше какво си наумил. Тия работи са ги изяснили в темата вече , и понеже евтините MLC са свършили и му предложих новото 3D TLC а не стандартното TLC  като този сандиск който си посочил. Това беше а автора ако иска да даде 300 лв за качествено ССД не е проблем.

Важното беше да кажеш аа как ще са свършили вземи тоя самсунг от супорнайси лева , можеше да го напишеш без да ме реплекираш като не следиш темата и не знаеш какво имам предвид като напиша нещо.

едит; ако искаш да предложиш нещо си го предлагай не ме намесвай в това. Лягам си че съм на работа сутринта.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Can Oa написа:

Това е за разликата м/у стандартното TCL и 3D TLC  - то е ясно че MLC e по-добро.

Ти пак си пишеше какво си наумил. Тия работи са ги изяснили в темата вече , и понеже евтините MLC са свършили и му предложих новото 3D TLC а не стандартното TLC  като този сандиск който си посочил. Това беше а автора ако иска да даде 300 лв за качествено ССД не е проблем.

Важното беше да кажеш аа как ще са свършили вземи тоя самсунг от супорнайси лева , можеше да го напишеш без да ме реплекираш като не следиш темата и не знаеш какво имам предвид като напиша нещо.

Ок,разбрахме се и следях темата,между другото.Предложих санддиск ,като педполагах,че цената в случая е по-важнажа,а той е сравнително изгоден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Can Oa написа:

ЛОЛ всичките хубави SSD са свършили или идва нещо ново или ще вдигат цените :)

освен това друго хубаво на добра цена не виждам 256GB ADATA Ultimate SU800

http://pcworld.bg/25907_izliza_adata_ultimate_su800__najnovoto_ssd_prevaplashtenie_na_3d_nand

Каква е разликата със SanDisk-a на колегата и как да преценя, като повечето дискове са толкова сходни? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж ще са по-надеждни , с по-дълъг живот и малко по-бързи от стандартните TLC , но пак си остава TLC.

Ако не ти е толкова спешно изчакай малко Моста скоро ще заредят пак 930 не вярвам да се бавят повече от 2 седмици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Слави Маринов написа:

...тоест за работата и зареждането на уйндоса няма особена разлика дали е сата 2 или сата 3.

Е хайде сега нямало разлика... Не знам дали говориш наизуст, но аз лично съм се убедил в това, за да го твърдя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, G.Koleff написа:

Каква е разликата със SanDisk-a на колегата и как да преценя, като повечето дискове са толкова сходни? 

Добре де, дал съм линк, където е обяснено за всеки един вид SSD, какви са му плюсовете и минусите. Прочети го и всичко ще ти стане ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Can Oa написа:

Уж ще са по-надеждни , с по-дълъг живот и малко по-бързи от стандартните TLC , но пак си остава TLC.

Ако не ти е толкова спешно изчакай малко Моста скоро ще заредят пак 930 не вярвам да се бавят повече от 2 седмици.

Все пак не мисля, че разликата ще е огромна (като изключим гаранцията, което според мен е съществената разлика в този ценови клас). Поръчах Adata-та вече официално. Ако се интересувате, ще дам впечатления утре, като пристигне и сложа системата и всичко останало.

Благодаря на всички! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забавяй да оставиш незаделено място на края на диска за т.н. provisioning - ресерв срещу дефектни клетки(лоши сектори)
И да си инсталираш SSD ToolBox
И си създай профил в Adata за да си регистрираш диска.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажи впечатления може би си първия който си купува новия модел.

Лично звънях на моста да питам за гаранцията и ми казаха че е 3 години не както бяха написали скай и другите сайтове 5 години.

А софтуера на адата е малко смотан сравнение с другите и най ме дразни че не бачка бутона който спира Superfetch и трябва да го правиш ръчно - не че е болка за умиране :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тия дни си пусках програмата ssd life,та тя освен отработени часове,пускания и т.н, дава на базата на това как се използва диска и колко гб дневно се пише върху него ,прогноза колко още живот му остава.На моя-стара тошиба някаква(купувана е септември 2014г,тоест почна трета год.)и дава още 8 год и 11 мес. живот до 2025г.Едва ли ще го ползвам дотогава,дори и да си работи,но ме изненада тази прогноза и то за диск пройзведен преди повече от 2 год!

преди 7 часа, techmaniac написа:

Е хайде сега нямало разлика... Не знам дали говориш наизуст, но аз лично съм се убедил в това, за да го твърдя.

Моя компютър е със ссд на сата2 интерфейс,но съм работил и със ссд на сата 3,та аз лично не мога да забележа разлика в скоростта на зареждане на уйндоус,работата с него,с програми,с браузър и т.н.Не знам ти как си я забелязал,след като уйндса и програмите се състоят от много и малки(кб)файлове,а те се пишат и прочитат мигновенно,независимо от интерфейса!Ако си видял при тестовете,този дето е 4к,който е показателен за четене/запис на малки файлове скоростта далеч не може да изпълни и сата2 протокола,та не виждам как това дали диска е на сата2 или на сата3 може да е от значение.Значение има при работа с по-големи от 1-2мб файлове,но то пак не е толкова съществено.Значение за работата с малки файлове има и контролера,а и последните поколения ссд дискове имат подобрена технология за работа с малки файлове,но пак скоростта е далеч от границата на сата2 протокола.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-бързият начин за конфигуриране и спиране на Prefetch и Superfetch - изпълняваш в админска конзола долните 5 реда
sc config SysMain start= disabled
net stop SysMain
reg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters" /v "EnablePrefetcher" /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters" /v "EnableSuperfetch" /t REG_DWORD /d 0 /f
shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Машината ще се рестартира и си готов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Диска пристигна. Като изключим многобройните проблеми, които имам със системата (по-точно невъзможното подкарване на Win10 на античния ми лаптоп), всичко останало е почти идеално. Сложих Win7, последното нещо, което върви (почти) без проблеми. Понякога зареждането на самата система забива по средата и се налага да изключа и включа машината за да тръгне. Възможно ли да е от SSD-то или е още един проблем на антиката ми (Thinkpad w500). 

Като изключим това всичко си пали бързо и без грешка на този етап. Регистрирах се и сложих техния софтуер. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с коя версия на BIOS е старецът?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎29‎.‎9‎.‎2016‎ г. в 16:02, Can Oa написа:

Лично звънях на моста да питам за гаранцията и ми казаха че е 3 години не както бяха написали скай и другите сайтове 5 години.

Най-сигурното е като го регистрира и ще си каже кое какво колко

на ‎29‎.‎9‎.‎2016‎ г. в 15:40, ExaFlop написа:

И си създай профил в Adata за да си регистрираш диска.

Да, BIOS-ът ти не е първа младост - последни издания 3.23/3.25 от 8.6.2015
http://support.lenovo.com/bg/en/downloads/migr-70353
Кликни на линка Select your product въведи си серийния номер на лаптопа или избери  Detect my Serial Number

ЗАБЕЛЕЖКА: Ако никога не си правил обновяване на BIOS, по-добре да го направи някой, който е. Или в сервиз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване