Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, приказваме си днес със един приятел, и ми каза че мога да включа PS4 (Playstation 4), към компютъра. И да гледам картината от конзолата на компютъра през GOM Player. Някой можели да ми каже това въобще възможно ли е ? И как може да стане. Идеята като цяло е да ползвам монитора като телевизор но да минава през компютъра а не със някакъв преходник HDM към VGA. Ще съм много благодарен ако някои ми помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е вариант, забавя картината. И няма как да видя кода от конзолата. Проблема е че няма къде да включа конзолата, нямам телевизор във момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами купи си - за какво ти е телевизионна конзола ако нямаш телевизор? Или играй в играта на НАП с касовите бележки, може и пък да ти се падне някой телевизор https://kasovbon.bg/#winners

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам телевизор :D Но не съм само аз във къщи и когато някой иска да гледа няма как аз да си играя. А не ми се дават пари за друг телевизор. Ако някой знае някакъв преходник от HDMI към VGA който да работи да казва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, JoRkA написа:

Имам телевизор :D Но не съм само аз във къщи и когато някой иска да гледа няма как аз да си играя. А не ми се дават пари за друг телевизор. Ако някой знае някакъв преходник от HDMI към VGA който да работи да казва :)

Ползваш VGA монитор? Иначе да, има няколко криви възможности да го направиш. Да използваш каската и след това предложения remoteplay са най-добрите. С останалите няма да имаш добър успех по различни причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Melmak ® написа:

Ползваш VGA монитор?

Да, върши си ми идеална работа. И какви са тия криви възможности ? Със някакъв адаптер нямали да стане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще стане към VGA монитора. Цък. Но според мен щом можеш да си позволиш PS4, ще можеш и да си позволиш бюджетен свестен телевизор. Например този. Или пък ако парите ти се виждат в множко, ето този също е вариат. А най-изгодния вариант е китайски проектор, който вади изумително хубава картина. (до 50 инча) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, niki292002 написа:

Ще стане към VGA монитора. Цък. Но според мен щом можеш да си позволиш PS4, ще можеш и да си позволиш бюджетен свестен телевизор. Например този. Или пък ако парите ти се виждат в множко, ето този също е вариат. А най-изгодния вариант е китайски проектор, който вади изумително хубава картина. (до 50 инча) 

Нямам възможност във момента. Конзолата съм я купувал миналата година. Просто ми писна да се съобразявам със другите. Благодаря, за помоща. Ще закупя въпросния адаптер и дано да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, JoRkA написа:

Да, върши си ми идеална работа. И какви са тия криви възможности ? Със някакъв адаптер нямали да стане ?

Ще трудно защото видеосигнала затихва сравнително бързо, като го пуснеш по дълъг кабел. После ще е трудно да намериш хубав адаптор. Гвоздея на програмата е, че PSP работи със защитен сигнал, който не може да се свали с утвърдените джаджи. Уж има опция да се премахне защитата и да се мине на фиксирана резолюция и честота, но това не помага. Не съм сигурен защо. Един път ме врънкаха да го правя и така и не извадих картина.

Може да са ползва такава джаджа:

но това са глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Melmak ® написа:

Ще трудно защото видеосигнала затихва сравнително бързо, като го пуснеш по дълъг кабел. После ще е трудно да намериш хубав адаптор. Гвоздея на програмата е, че PSP работи със защитен сигнал, който не може да се свали с утвърдените джаджи. Уж има опция да се премахне защитата и да се мине на фиксирана резолюция и честота, но това не помага. Не съм сигурен защо. Един път ме врънкаха да го правя и така и не извадих картина.

Може да са ползва такава джаджа:

но това са глупости.

Жалкото е, че подобна джаджа няма за PS. (е, май имаше, но тя е бая скъпичка) Steam Link не е глупост, а много удобна джаджа, ако компютъра например ти е в стаята, а ти се цъка в хола пред големия телевизор, а не ти се мести целия компютър за 1 час. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, niki292002 написа:

Steam Link не е глупост, а много удобна джаджа, ако компютъра например ти е в стаята, а ти се цъка в хола пред големия телевизор, а не ти се мести целия компютър за 1 час. 

Хем е глупост, хем не е. Не е, защото всички сме се опитвали да се отдалечим от източника на сигнала и винаги има проблеми. Щеше да е страхотно, ако можехме да дръпнем компютъра в съседната стая, за да не ни бръмчи и т.н.

От друга е глупост, защото това са два компютъра, пренасящи сигнала по Ethernet, като при това бавят малко. И така към цялата боза от компютърни устройва, добавяме още две излишни. :) Аз нямам против това, стига да има обоснова причина да са отделни или да трябва още изчислителна мощност, но някак си не вярвам това да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

Жалкото е, че подобна джаджа няма за PS. (е, май имаше, но тя е бая скъпичка) Steam Link не е глупост, а много удобна джаджа, ако компютъра например ти е в стаята, а ти се цъка в хола пред големия телевизор, а не ти се мести целия компютър за 1 час. 

Не е кой знае колко по-скъпа - https://www.ozone.bg/gaming/igri/konzoli/sony-playstation-tv/  за 139 лева  може да ти стриймва сигнала от PS4 на друг телевизор или да я ползваш като самостоятелна конзола. Но тя пак е за телевизор, не става за VGA монитор.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, Melmak ® написа:

Хем е глупост, хем не е. Не е, защото всички сме се опитвали да се отдалечим от източника на сигнала и винаги има проблеми. Щеше да е страхотно, ако можехме да дръпнем компютъра в съседната стая, за да не ни бръмчи и т.н.

Не е баш по Ethernet, a в локална мрежа. Иначе съм пробвал функцията на Steam за отдалечен геймплей с настолния компютър и по-умрял лаптоп. Всичко работи така - играта се пуска на настолния компютър и се стриймва до лаптопа. По WiFi има малък лаг, но когато го свържа с кабел е доста по-добре. Няма никакво забавяне. (или аз не забелязвам такова)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.