Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

1474604615-nedelkovski.jpg

Македонски журналист се хвали с поругаването на български паметник. В рубриката „Моята новина”  бяха показани снимки как Миленко Неделковски помага за премахването на паметната плоча, която беше открита в памет на загиналите български офицери и войници на Каймак-Чалан.

Само ден след откриването на паметната плоча, тя беше счупена, а реакциите от българска страна днес не закъсняха:

„Това е поредният акт на вандализъм. Вие го наричате журналист. Това е мръсник и вандал”, заяви пред NOVA директорът на Националния исторически музей проф. Божидар Димитров.

Той е категоричен, че ще съди Миленков.

Агенция „Фокус” твърди, че плочата е била премахната още преди Миленков да си направи въпросните снимки - в навечерието на посещението на сръбската делегация на 16 септември 2016 г..

От БСП внасят запитане в НС към външния министър Даниел Митов:

„Г-н Министър, каква ще бъде реакцията на българската държава на този позорящ националното ни достойнство акт и ще бъде ли наложена забрана на лицето, поругало паметника, да посещава  България?”, е въпросът, който народният представител от „БСП лява България” Атанас Зафиров зададе.

В прессъобщение на партията се посочва още, че „всичко това се случва на същото място, където само преди няколко дни, официална делегация от български народни представители, служители на МО, офицери и генерали от българската и гръцката армии, в присъствието на гвардейска рота, почетоха паметта на геройски загиналите войници".

Съпредседателят на Патриотичния фронт Красимир Каракачанов пък се обърна с писмо към македонския президент  Георге Иванов:

„В Република Македония се толерират всевъзможни антибългарски прояви, което не е случайно. Остава впечатление, че това е част от македонската политика за насаждане на омраза към българския народ".

Каракачанов настоява за реакция от страна на македонските власти, откъдето засега не са излизали с позиция по казуса.

Реакции в социалните мрежи също не закъсняха, появиха се коментари и на личната страница на македонския журналист:

"Пише ти един Българин от Македония, поточно от Велес,един от многото които не се страхуват и заявяват че са Българи. Не мога да остана безучастен към разразилите се събития на Каимакчалан особено последния, в деня на Независимоста на България. Реших да ти пиша на Книжовен Български,езика на които са говорели дедите ни, пък и да ти помогна да се върнеш към корените ти", заяви мъж на име Злате Стойчев.

"Миленко, ти си един лумпен, който заслужава само бой, бой и пак бой. Ти си подчовек. За тебе или концлагер или на върбата", заявява Явор Никифоров.

vesti.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво ще стане, ако пуснеш един македонец в пералнята?

- Ще извадиш един чист българин и малко сръбска мръсотия.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И кво? Страшна сензация...

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те, всичките ни съседи се подиграват с нас! Ние обаче като важен европейски фактор ще играем ключова роля и роля на посредник по подготовката на Македония за нейното присъединяване към ЕС! Като благодарност получаваме това което си го и търсим, де! Те сърбите също се подиграха с нас като определено заявиха, че не сме способни да си опазим границата! Луд скандал стана заради непремерено изказване на някакъв пишман руски депутат, а никой не обърна внимание на скандалното интервю дадено от френското аташе по повод неговия край на мандата! Турците пък упорито не изпълняват договорките с ЕС и респ. с нас, като гранична държава! Всичко това говори за това колко ни уважават съседите и за това колко сме заблудени за случващотото се и колко много ни заблуждават!

Та ,за изказването на руския депутата се нададе страшен Вой! Нали като страна член на ЕС и НАТО трябва да плюем по Русия! За случилото се в Македония видяхме едно хилаво мрънкане! За изказването на френското аташе нищо не се чу, а то бе скандално и то толкова скандално, че изказването на руския депутат може да мине за шега!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Майтап да става :)

Spoiler

Онзи ден оригиналният Динко реагира по свой си начин на вандалството с паметната плоча на Каймакчалан – самоинституционализира се и отиде да вика на македонските гранични полицаи „Не мъ барай, бе”. Което те, донякъде оправдано, вероятно са си превели - да не го търсят.

Но какво биха направили динковците от други държави в подобна нервна международна ситуация?

Американският Динко би реагирал просто. По повод счупената плоча – 1 бр., ще изпрати 3 ескадрили F22 Раптор, по 128 млн. долара всеки, които на час престой във въздуха харчат 44 000 долара всеки, ще посипят всичко с ракети от по 1 млн. долара бройката и ще се свърши. След това ще отпуснат 3 млн. долара от фондации за възстановяване на региона, но с изискване да се заселят и мюсюлмани.

Руският Динко също ще избере въоръжен подход. Само че първо ще се отбие в 3 кръчми – по една за всяка юнашка битка. Ще се посъветва с другари, пък и ще удари „по едно за кураж”. В крайна сметка въпреки първоначалните планове да нападне въоръжената охрана на т. нар. журналист Миленко, ще нанесе съкрушителен удар по пътнически самолет с детския радиохор на Битоля.

Гръцкият Динко ще напълни резевоара догоре с безакцизен бензин, който му се полага от държавата, Евросъюза и НАТО, щом е тръгнал на патриотична мисия. Ще напълни и колите на жената и съседа. След като хубаво се наспи от 14 до 19 ч, ще се събуди и ще прати фактура на стойност няколко десетки хиляди евро на Берлин за изобщо непроведения монтаж на плоча. С част от така спечелените пари ще боядиса вратата на гаража в синьо и бяло и ще отиде доволен на кръчма...

Турският Динко няма да отиде никъде, защото ще е в затвора с 22-годишна присъда за това, че някога като дете гледал интервю на Гюлен по черно-белия си телевизор.

Френският Динко ще отиде на пристанището, откъдето ще намери 205 жители на Сенегал, Кот Д’Ивоар и Мароко, ще ги покани вкъщи и ще опита да ги убеди заедно да отидат на плочата, понеже това са техните общи деди.

Германският Динко ще каже, че много съжаявва, че поема всичката вина за лошата реколта отпреди 70 години, поради която сега мястото пустее и ще прати 2-3- бронетанкови дивизии да поднесат лично извинения.

Холандският Динко ще отиде на гей парад (макар и да не е гей), ще развее знаме за всобща толерантност, ще яхне велосипеда и ще отиде при Миленко по оранжеви прашки... Така последният, който и без това видимо има проблеми с холестерола, може по естествен път да закрие тази срамна за Балканите страница.

Косовският Динко е ясен – ще обвини Сърбия в провокация, ще опита да взриви катедралата в Милано по повода и ще предяви териториални претенции за част от остров Суматра, които сега според македонците са техни.

Китайският Динко – много просто. Ще огледа, огледа плочата на геройски загиналите ни предци и, без много да разбира каква ни е драмата, като всички му се струваме еднакви, а на другия ден ще има 50 000 такива плочи на Илиянци. При това на много изгодна цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, haidukpikaso написа:

няма що

Динко ще го оправи тоя:slap1:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам малко по-особено мнение за този македонец - личи се, че се прави на Херострат. И му обръщат внимание, от което мед му капе на сърцето. Ако по същия начин скачахме за всеки разбит от цигани или българи гроб на централните гробищата през половината време щяхме да сме във въздуха. Не виждам защо трябва да се обръща внимание на малоумен македонец повече отколкото на всеки друг вид малоумник. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, greenclear написа:

Аз имам малко по-особено мнение за този македонец - личи се, че се прави на Херострат. И му обръщат внимание, от което мед му капе на сърцето. Ако по същия начин скачахме за всеки разбит от цигани или българи гроб на централните гробищата през половината време щяхме да сме във въздуха. Не виждам защо трябва да се обръща внимание на малоумен македонец повече отколкото на всеки друг вид малоумник. 

а знаеш ли на нас какъв ни е проблема - че не ни пука за нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, greenclear написа:

И аз съм на мнение, че прекалено много внимение обърнахме на един психично нестабилен човек.

Като че ли медиите нарочно отвличат вниманието ни от важните за нас неща, акцентирайки на маловажните.

Тръгнал Динко при Миленко...защо не отиде да сплаши циганите, които ежедневно поругават не само гробове, но и светини?

преди 12 часа, haidukpikaso написа:

а знаеш ли на нас какъв ни е проблема - че не ни пука за нищо

На промитите мозъци от нищо не им пука, а на останалите им пука, но нищо не правят, освен да се възмущават.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никола Груевски казал, че България може да постави паметна плоча(или паметник) на въпросния връх, но нещата трябва да се уредят предварително между двете държави.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, A.com написа:

Никола Груевски казал, че България може да постави паметна плоча(или паметник) на въпросния връх, но нещата трябва да се уредят предварително между двете държави.

преди 2 часа, Мойра написа:

И аз съм на мнение, че прекалено много внимение обърнахме 

Обънахме, защото това е една почти официална политика прикрита зад дребни инциденти и насочена спрямо България. От нас какво да се очаква т.е. да им кажем едно браво и да им разпишем пътната карта за членство в ЕС и НАТО ли! Македония води от край време една изключително агресивна политика спрямо нас. Ние трябва да им покажем, че няма да обърнем и другата буза за шамар!

Та уж дребен инцидент, но със сериозно послание!!!!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.