Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте банда,

Решил сам да се захвана с писане/програмиране и не успявам да си харесам клавиатура която да е удобна за писане.

Тъй като ще се стой много дълги часове пред монитора дайте някаква идея/мнения за клавиатура която да е удобна за тази цел.

Ако е възможно цената е в порядъка до 100 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Найлоновата опаковка е направена така, че да може да работиш през нея! Има вградени отвор за зареждане и отвор за включване/изключване на клавиатурата. Така на практика клавиатурата ти е вечна - няма запрашване, няма изтриване, няма и риск от заливане. :)

Имам такава и съм много много доволен!

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично аз отдавна съм в позицията с дългите, понякога дори и нощни сесии пред монитора и съм изпробвал една камара клавиатури. Автора обаче не е споменал един съществен момент - клавиатурата жична или безжична да е....Отделно не е споменал за навиците си на писане..
    При първия вариант - 4-5 години вярно ми служи Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000. Невероятно удобство като клавиатура...превъзходна мишка (за моите критерии). Дори след подмяната с Microsoft Wireless Mouse 5000 - усещането беше различно. Ако клавиатурата не се мести много (а аз дори от време на време спях с нея) - ще издържи поне 2 пъти гаранцията си. Клавишите са сравнително високи, но са идеално подредени за моите навици на писане. 30 минути на нея и после започваш да "кълвеш" като първокласник по нормални клавиатури :)
    При втория вариант - вече 3-а година съм с Sculpt Ergonomic Desktop, което е безжичния наследник на горепосочената MS NEK 4000. За мой ужас клавиатурата е модулна (NumPad-а е отделен като самостоятелен модул от клавиатурата, което в някой случаи е полезно). Второто нещо, което лично мен ме дразни е мишката в комплекта (ще разбереш, като я видиш :) ). И тъй като вече бях свикнал с Logitech Performance MX - просто не извадих майкрософтската мишка от кутията (и досега си стои с найлоните). Качеството на изработка на самата клавиатура е по-добро от NEK 4000, но е дразнещ трансмитера, който за да пести батериите изключва самата клавиатура на 5 минути... Това води до неотчитане на първия натиснат клавиш след това време...Клавишите са ниски, но с достатъчен feedback дори и при липса на светлина.
    Минах през различни класове Logitech, Razor и SteelSeries, но тези двете клавиатури са моята препоръка. Поради описаните неудобства по-горе препоръчвам жичен вариант (а и е по-евтин :) )

Поздрави и успех с търсенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само да вметна пропуска - клавиатурата на Apple не се чува, не можеш да дразниш околните и няма нужда да си повдигаш пръстите...! Което е голямо предимство! :)  Останалите дървета не са ми ясни, защото още никой не е показал нищо. Дори линкове не споделят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Специално за Mlechko, че да го запозная с тия дървета :)
    Microsoft Natural Ergnomic 4000

https://www.youtube.com/watch?v=d5RraGUX1EE

Sculp Ergonomic Desktop

https://www.youtube.com/watch?v=3p4a6K2ams4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз си търся клавиатура, ама нито една от посочените не ми допада. В момента съм с една Logitech G103 - за игри става, ама при писане много често се случва някой клавиш да не сработи - губя време като напиша нещо после да го проверявам дали няма изпуснати букви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ined написа:

И аз си търся клавиатура, ама нито една от посочените не ми допада. В момента съм с една Logitech G103 - за игри става, ама при писане много често се случва някой клавиш да не сработи - губя време като напиша нещо после да го проверявам дали няма изпуснати букви.

Ами, посочените от мен клавиатури не са игрови. Целта им е удобно писане в дълъг период от време и минимизиране на усилията за това. Гарантирам (практически), че със сигурност ще се представят по-зле от Logitech G103, както и Logitech MK330, MK520 и MK710  ще се представят посредствено (последните 3 ги притежавам и са тествани). Та, трябва да си избереш дали искаш геймърска клавиатура или клавиатура за писане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.