Премини към съдържанието
NikolaiBGG1

Помощ при избор на РАМ памет за стар компютър

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да сложа 4 ГБ РАМ на стар компютър , но не знам дали ще пасне.

Ето за каква рам говоря :

http://desktop.bg/desktop_rams-crucial-CT51264BD160BJ

Everest снимки :

Памет : http://prikachi.com/images.php?images/587/8919587W.jpg

Дънна платка : http://prikachi.com/images.php?images/588/8919588z.jpg

Ако ви трябват снимки на нещо друго кажете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Една плочка от 4 гигабайта ли или 2х2 и колко рам поддържа дъното?

И да слагаш рам при бавен процесор какъв ефект ще има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Една плочка от 4ГБ , но за колко рам поддържа не знам. Сложих еверест снимките , но вие кажете ако трябва да е на нещо друго снимката. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди всичко, EVEREST е вече антична програма, дори за компютър като твоя. AIDA64 е актуалното име.

Сега не се занимавай с това. Достатъчно е да се види това "945" в модела на дъното, за да стане ясно, че DDR3 памет няма да пасне посмъртно. Дъната с 945 чипсет(няма значение кой от всичките) поддържат само DDR2 памети.

Точната информация, която би трябвало да предоставиш, се съдържа в раздела "Компютър" > "Обща информация". Но пак казвам, DDR2, а не DDR3!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Memory Dual Channel DDR2 667 / 533 / 400 x 4 DIMMs, Max 4GB

http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000209

За мен това дъно от 4х1GB DDR2 667 повече не поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, ExaFlop написа:
    Memory Dual Channel DDR2 667 / 533 / 400 x 4 DIMMs, Max 4GB

За мен това дъно от 4х1GB DDR2 667 повече не поддържа.

Като спомена това, веднъж си бях направил експеримент. С разликата, че моето дъно е P5GZ-MX (945GZ чипсет). Ако спазим технологията на поколението. Може да се сложат и DDR2 800 плочки, но ще работят на по-ниска честота(или ще трябва да се клокнат). Пробвал съм и да сложа повече памет, от колкото пише в спецификациите, и компютърът запали, мина POST успешно с 3GB рам, но докато се борави с него се появяват препуквания в звука от колоните - вероятно претоварен контролер на паметта, което някак си води до артефакти при звука. Е върнах си го към 2x1GB DDR2 800, но препукването не изчезна, а трябваше да преинсталирам 7-цата, за да се оправи. Та така де, понеже днешно време е трудно и нерентабилно да се търсят DDR2 плочки с такава честота(533/667), спокойно може да се пъхнат 2 или 4 плочки 1GB DDR2 800 и пак да работят. Това го казвам с уговорката, че дъното е точно това, което си открил(предполагам по ID-то от евереста).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ExaFlop написа:

Признавам, просветли ме, в ebay не бях проверявал цените. Да, излиза доста харабийско, та може. Иначе тук е ~25-30 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А по сервизите ()из Русе) 1GB DDR2-667 е от порядъка на 15-20лв.
    А по щатските молове са на по 2-4$, ама заради транспортите е меко казано неоправдано до БГ.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В момента пиша от същото дъно :) .............макс 2по 2 гб рам на 667 мхц

oie_24145124rOVSDgOA.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Иво Димов написа:

макс 2по 2 гб рам на 667 мхц

Я, пак! 2GB  модул? На слот?

Цитат

The Intel Intel® 945 bases Chipsets provide a maximum address space of 4GB and does not support memory remapping

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2 слота има дъното :)

Само ,че е на 800 мхц..............явно още не съм се събудил :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я стартирай cmd и постави в прозореца следната команда
    wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber
    и натисни Enter. Има някакво разминаване в модела на дъното.
    Копирай двата реда, които се появяват. Пример:
    Manufacturer       Product  SerialNumber  Version
    Intel Corporation  DP35DP   USDP7460027S  AAD81073-207

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно нещо не се разбрахме :) !Дъното поддържа до 4 гб .............2 плочки по 2гб .Това му е максимума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, Иво Димов написа:

Явно нещо не се разбрахме :) !Дъното поддържа до 4 гб .............2 плочки по 2гб .Това му е максимума

Щото той чете за друга ревизия че дъното е с 4 слота и макс 4ГБ и си мисли че е макс 1ГБ на слот. Ама не е задължително от едното да следва другото. 

Но пък от твоята снимка се вижда две плочки по 1ГБ пък твърдиш че са по 2...

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

никой пък майстор не се сети да ти каже че няма файда от 4 гб рам на стара машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Yvan Sergeev написа:

никой пък майстор не се сети да ти каже че няма файда от 4 гб рам на стара машина.

За такива като теб и маслото в мотора е излишно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

4 и повече ГБ винаги си заслужават, ама с 945 ще може да използва между 3 и 3.5 от тях в зависимост от това с какво видео е,

Но в сравнение със сегашните 512 MB си е доста сериозно увеличение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Yvan Sergeev написа:

Сега кажи, че е по-добре да си стои с 512MB и да припадна от хил.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 24.09.2016 в 17:56, eminem_vr написа:

Щото той чете за друга ревизия че дъното е с 4 слота и макс 4ГБ и си мисли че е макс 1ГБ на слот. Ама не е задължително от едното да следва другото. 

Но пък от твоята снимка се вижда две плочки по 1ГБ пък твърдиш че са по 2...

Твърдя ,че поддържа максимум 2 по 2 :) не ,че аз имам 2 по 2 гб ..........Барем знам кво имам и машината си :)

преди 17 минути, ExaFlop написа:

Сега кажи, че е по-добре да си стои с 512MB и да припадна от хил.

Още ли му обръщаш внимание на тоя имбецил :) ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докато авторът не даде конкретна информация за дъното, всичко е почесване на клавиатурите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

tech support  ,scroll down,  left click memory support list

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено имате желание да помогнете на питащия, но повечето имате пропуски в знанията:)

1. Спорите кое е дъното. На шота от Евереста се виждат 6 варианта и многоточие, и не става ясно точно кой е, с един или два слота и т.н. Ясно е, че се поддържат до 4 GB рам и ако ги има ще се ползват всичките с подходящата версия на ОС. Не 3 не 3,25 а всичките. 

2 Автора е задал въпрос цитирайки 4GB DDR3 и отговора е не, не става дъното работи с DDR2 а цитираната даже е и с нисък волтаж.

3 Дъното ще работи с 4GB, но и аз съм съгласен, че не му трябват. Поддуржаните процесори са доста стари и от XP нагоре всичко ще и е в повече. Вярно е и, че ентусиазма не признава граници, но инвестициите в тази конфигурация са нерентабилни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

демек 4 рам на куп няма да стане  2x2 които са рядкост от старите ако имаш два слота ако са 4 слотовете 4x1 gb  за мен най добрия вариант е ако се намерят да сложиш 2 x1 gb

от някой ако има по мазетата аз имах ама ги дадох

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Сервиз За Компютри
        Бартеросвам   hynix 4Gb 2Rx8 PC2-6400U-666-12 hymp125u64cp8-s6  за подобни, но 2х2 GB или 4x1GB
        снимката е примерна
        ОСТАНА ЕДНА БРОЙКА
        Manufacturer: Hynix HYMP125u64cp8-s6 Memory Type: 240 Pin DDR2 SDRAM Capacity: 4GB Bus Type: PC2-6400 Data Transfer Rate: 800Mhz гр.Пловдив - 0897 758 715 или елате в сервиза ми на ул. Арх. Дамаскин 6 - центъра, под света Марина - глухата уличка срещу подлеза на Понеделник пазара

• от Venom2004
        Здравейте!!! Искам да попитам процесорът I5-3470 или I5-3570 ще пасне ли на дъното Asrock H61-VG3. Също и тази RAM "DDR3 8GB PC3-12800 (1600MHz)" Това пише като информация за рамта. Аз съм почти сигурен, че пасват, но само питам.
      • от vELiNiO
        Адаптер (20V 3.25A) - 15лв.

Дисплей - 30лв.

Процесор Intel® Celeron® M Processor 410 с охлаждане към него - 10лв.

RAM памет DDR2 667MHz 512MB - 5лв.

DVD записвачка - 10лв.

Дъно (на 99% неработещо) - 5лв.

Звукови говорители (2х1.5W) - 10лв.

Тъчпад - 10лв.

Поставка за хард диск - 5лв.

Ralink RT2571WF Wireless модул - 5лв.

Горен капак - 10лв.

Долни капаци - 10лв.

Клавиатура - 10лв.

USB платка - 5лв.

Connector за оптично устройство 80GPL5100-A0 - 5лв.

Connector-и 35GWL5100-B0 и 35GWL5100-C0 - 5лв.

Дънната платка на 99% не работи, затова я продавам като неработеща. Частите са с неясно състояние, затова давам 1-2 дена тест период, след което ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от Flow.
        Здравейте,
        Преди почти две години ми помогнахте с избора за конфигурация, която си работи без никакви проблеми и до днес, за което много ви благодаря. Бих желал да ми дадете съвет, отнасящ се за ъпгрейд на конфигурацията. Тя е следната:

MSI B150M PRO-VDH LGA1151
        I3-6300 3.8GHz 4MB LGA1151 TRAY
        8G DDR4 2133 ADATA
        DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 200T
        HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3
        Zalman Case ATX Z1 USB3.0
        GB N960OC-4GD
        XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9
        Ъпгрейда, за който говоря се състои в това да се добави ССД, както и втора плочка РАМ памет. Та въпроса ми е дали ще е подходящо и дали захранването ще издържи поддържането на добавките. 

Поздрави.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.