Премини към съдържанието
NikolaiBGG1

Помощ при избор на РАМ памет за стар компютър

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да сложа 4 ГБ РАМ на стар компютър , но не знам дали ще пасне.

Ето за каква рам говоря :

http://desktop.bg/desktop_rams-crucial-CT51264BD160BJ

Everest снимки :

Памет : http://prikachi.com/images.php?images/587/8919587W.jpg

Дънна платка : http://prikachi.com/images.php?images/588/8919588z.jpg

Ако ви трябват снимки на нещо друго кажете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една плочка от 4 гигабайта ли или 2х2 и колко рам поддържа дъното?

И да слагаш рам при бавен процесор какъв ефект ще има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една плочка от 4ГБ , но за колко рам поддържа не знам. Сложих еверест снимките , но вие кажете ако трябва да е на нещо друго снимката. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди всичко, EVEREST е вече антична програма, дори за компютър като твоя. AIDA64 е актуалното име.

Сега не се занимавай с това. Достатъчно е да се види това "945" в модела на дъното, за да стане ясно, че DDR3 памет няма да пасне посмъртно. Дъната с 945 чипсет(няма значение кой от всичките) поддържат само DDR2 памети.

Точната информация, която би трябвало да предоставиш, се съдържа в раздела "Компютър" > "Обща информация". Но пак казвам, DDR2, а не DDR3!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Memory Dual Channel DDR2 667 / 533 / 400 x 4 DIMMs, Max 4GB

http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000209

За мен това дъно от 4х1GB DDR2 667 повече не поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ExaFlop написа:
Memory Dual Channel DDR2 667 / 533 / 400 x 4 DIMMs, Max 4GB

За мен това дъно от 4х1GB DDR2 667 повече не поддържа.

Като спомена това, веднъж си бях направил експеримент. С разликата, че моето дъно е P5GZ-MX (945GZ чипсет). Ако спазим технологията на поколението. Може да се сложат и DDR2 800 плочки, но ще работят на по-ниска честота(или ще трябва да се клокнат). Пробвал съм и да сложа повече памет, от колкото пише в спецификациите, и компютърът запали, мина POST успешно с 3GB рам, но докато се борави с него се появяват препуквания в звука от колоните - вероятно претоварен контролер на паметта, което някак си води до артефакти при звука. Е върнах си го към 2x1GB DDR2 800, но препукването не изчезна, а трябваше да преинсталирам 7-цата, за да се оправи. Та така де, понеже днешно време е трудно и нерентабилно да се търсят DDR2 плочки с такава честота(533/667), спокойно може да се пъхнат 2 или 4 плочки 1GB DDR2 800 и пак да работят. Това го казвам с уговорката, че дъното е точно това, което си открил(предполагам по ID-то от евереста).

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Признавам, просветли ме, в ebay не бях проверявал цените. Да, излиза доста харабийско, та може. Иначе тук е ~25-30 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по сервизите ()из Русе) 1GB DDR2-667 е от порядъка на 15-20лв.
А по щатските молове са на по 2-4$, ама заради транспортите е меко казано неоправдано до БГ.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента пиша от същото дъно :) .............макс 2по 2 гб рам на 667 мхц

oie_24145124rOVSDgOA.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Иво Димов написа:

макс 2по 2 гб рам на 667 мхц

Я, пак! 2GB  модул? На слот?

Цитат

The Intel Intel® 945 bases Chipsets provide a maximum address space of 4GB and does not support memory remapping

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 слота има дъното :)

Само ,че е на 800 мхц..............явно още не съм се събудил :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я стартирай cmd и постави в прозореца следната команда
wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber
и натисни Enter. Има някакво разминаване в модела на дъното.
Копирай двата реда, които се появяват. Пример:
Manufacturer       Product  SerialNumber  Version
Intel Corporation  DP35DP   USDP7460027S  AAD81073-207

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно нещо не се разбрахме :) !Дъното поддържа до 4 гб .............2 плочки по 2гб .Това му е максимума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Иво Димов написа:

Явно нещо не се разбрахме :) !Дъното поддържа до 4 гб .............2 плочки по 2гб .Това му е максимума

Щото той чете за друга ревизия че дъното е с 4 слота и макс 4ГБ и си мисли че е макс 1ГБ на слот. Ама не е задължително от едното да следва другото. 

Но пък от твоята снимка се вижда две плочки по 1ГБ пък твърдиш че са по 2...

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никой пък майстор не се сети да ти каже че няма файда от 4 гб рам на стара машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Yvan Sergeev написа:

никой пък майстор не се сети да ти каже че няма файда от 4 гб рам на стара машина.

За такива като теб и маслото в мотора е излишно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 и повече ГБ винаги си заслужават, ама с 945 ще може да използва между 3 и 3.5 от тях в зависимост от това с какво видео е,

Но в сравнение със сегашните 512 MB си е доста сериозно увеличение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Yvan Sergeev написа:

Сега кажи, че е по-добре да си стои с 512MB и да припадна от хил.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.09.2016 в 17:56, eminem_vr написа:

Щото той чете за друга ревизия че дъното е с 4 слота и макс 4ГБ и си мисли че е макс 1ГБ на слот. Ама не е задължително от едното да следва другото. 

Но пък от твоята снимка се вижда две плочки по 1ГБ пък твърдиш че са по 2...

Твърдя ,че поддържа максимум 2 по 2 :) не ,че аз имам 2 по 2 гб ..........Барем знам кво имам и машината си :)

преди 17 минути, ExaFlop написа:

Сега кажи, че е по-добре да си стои с 512MB и да припадна от хил.

Още ли му обръщаш внимание на тоя имбецил :) ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато авторът не даде конкретна информация за дъното, всичко е почесване на клавиатурите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tech support  ,scroll down,  left click memory support list

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено имате желание да помогнете на питащия, но повечето имате пропуски в знанията:)

1. Спорите кое е дъното. На шота от Евереста се виждат 6 варианта и многоточие, и не става ясно точно кой е, с един или два слота и т.н. Ясно е, че се поддържат до 4 GB рам и ако ги има ще се ползват всичките с подходящата версия на ОС. Не 3 не 3,25 а всичките. 

2 Автора е задал въпрос цитирайки 4GB DDR3 и отговора е не, не става дъното работи с DDR2 а цитираната даже е и с нисък волтаж.

3 Дъното ще работи с 4GB, но и аз съм съгласен, че не му трябват. Поддуржаните процесори са доста стари и от XP нагоре всичко ще и е в повече. Вярно е и, че ентусиазма не признава граници, но инвестициите в тази конфигурация са нерентабилни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

демек 4 рам на куп няма да стане  2x2 които са рядкост от старите ако имаш два слота ако са 4 слотовете 4x1 gb  за мен най добрия вариант е ако се намерят да сложиш 2 x1 gb

от някой ако има по мазетата аз имах ама ги дадох

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Пламен Р
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.