Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

Искам да попитам дали е възможно да ми предложите компютър от 0 - 500 лв който да мога използвам за сърфиране в интернет и за следните игри :

Leauge Of Legends

CS:GO 

Най - важно ми е leauge of legends да върви прилично . 60 - 100 или повече FPS. 

Благодаря предваритено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка - Минава бюджета с 20 лева . Ако искаш може да смениш процесора с g4400 , но не си струва !

Редактирано от Skygear (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така забравих да спомена , че можеш да смениш HDD-то със 120гб SSD  ако 120 гб са ти достатъчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може съвсем спокойно да мине с тази кутия на Zalman Case mATX ZM-T2 Plus USB3.0 с която бюджета ще стане 500лв. и да плати отделно доставката от 15,20лв. Ако няма намерение да ъпгрейдва след време.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е че за тази скромна сума щом търси ново ще трябва доста да се орязва. Ама не видях никой да го споменава в темата покрай съветите. Автора все пак иска компютър за игри и никой ли не му казва че му сглобявате такъв без дискретна видеокарта? 100fps трудно ще ги докара дори на LoL ако процесора трябва да върши всичко, а и той е от бюджетните. 

Все пак на каква резолюция ще се играе? И защо с този бюджет не се огледаш за части втора употреба и намери някой който горе долу разбира да сглоби нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, eminem_vr написа:

Ясно е че за тази скромна сума щом търси ново ще трябва доста да се орязва. Ама не видях никой да го споменава в темата покрай съветите. Автора все пак иска компютър за игри и никой ли не му казва че му сглобявате такъв без дискретна видеокарта? 100fps трудно ще ги докара дори на LoL ако процесора трябва да върши всичко, а и той е от бюджетните. 

Все пак на каква резолюция ще се играе? И защо с този бюджет не се огледаш за части втора употреба и намери някой който горе долу разбира да сглоби нещо. 

Казал е 60-100фпс . Един приятел я играе с вградената на G4500 на high-very high на 1080p с 50-60 фпс без проблеми !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Skygear написа:

Казал е 60-100фпс . Един приятел я играе с вградената на G4500 на high-very high на 1080p с 50-60 фпс без проблеми !

Не става с вградената да се играят игри. Редят се пасианси и се рови в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, eminem_vr написа:

Не става с вградената да се играят игри. Редят се пасианси и се рови в интернет.

Точно за лига става и cs:go е приемливо . Иначе да, може да се вземе втора ръка със санди I5 и да се добави една HD 7750/7770/GTX 750ti .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, eminem_vr написа:

За тоз бюджет новото е това. И му стига вграденото да играе. Ако иска повече резултати, да събира пари за видео карта. А не да събира бараки втора ръка след което да съжалява... Втора ръка трудно се намира свестен комп за тези пари, и свестен продавач! Продавач който да Не иска да ти пробута проблеми чаркове. Пък за марковите решения изобщо няма смисъл да се обсъжда. Там се дават най-грешните пари за игри. В този случай, с този бюджет, е най правилен избор, и както казах, ако има възможност да събира пари за видео, та дори и втора ръка, но да е избрано внимателно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, goodly написа:

За тоз бюджет новото е това. И му стига вграденото да играе. Ако иска повече резултати, да събира пари за видео карта. А не да събира бараки втора ръка след което да съжалява... Втора ръка трудно се намира свестен комп за тези пари, и свестен продавач! Продавач който да Не иска да ти пробута проблеми чаркове. Пък за марковите решения изобщо няма смисъл да се обсъжда. Там се дават най-грешните пари за игри. В този случай, с този бюджет, е най правилен избор, и както казах, ако има възможност да събира пари за видео, та дори и втора ръка, но да е избрано внимателно!

Вграденото му стига да играе пасианси както казах. Че може да събира пари - може. Може да събере пари и за ферари. Ама може и да не събере. А сега тия парички дето ги е събрал да ги навкара в някаква кутия дето ще му отваря фейсбука не ми се струва добър съвет. Че и от телефона може да си го проверява. 

Бараки от мошениците може би си купувал ти. Аз казвам да си вземе части за компютър с които да сглоби геймърска машина сега, а не след няколко години като е събрал пари за видеокарта. Тебе ако те е излъгал някой си е твой проблем. Другите хора си купуваме части втора употреба и си карат с години.

Или най-малкото като го съветваш да сглобява това, поне му кажи - "ей човече, това е най-доброто за тия пари, ама ще играеш игри като събереш пари за видеокарта" . А не да му казваш че с вградената видеокарта си му сглобил геймърска конфигурация. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, eminem_vr написа:

Вграденото му стига да играе пасианси както казах.

Че той G4500 с вградената си графика спокойно играе CS GO на ниска резолюция и ниски настройки с над 60 кадъра в секунда. Лигата също не е изключение. Sandy Celeron с вградената графика играе лига с 50 fps също на ниски настройки.

Ама защо ли имам чувството, че нареждаш вграденото видео без да си имал опит с него? Най-малкото изгледай някой тест, преди да отсъждаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, hudyr написа:

Че той G4500 с вградената си графика спокойно играе CS GO на ниска резолюция и ниски настройки с над 60 кадъра в секунда. Лигата също не е изключение. Sandy Celeron с вградената графика играе лига с 50 fps също на ниски настройки.

Ама защо ли имам чувството, че нареждаш вграденото видео без да си имал опит с него? Най-малкото изгледай някой тест, преди да отсъждаш...

Така е. Напълно съм съгласен с теб! Няма защо да споря с някой, когато той е прав. Просто го признавам. От всичкото това само ме притеснява едно нещо - израза "ниски настройки" . Може би съм само аз ама не обичам да играя нещо и да не мога да различа кой точно пиксел се движи като натискам по клавиатурата. 

И не можете ли да четете? Автора иска да играе LoL на доста добри настройки и да вади 100 фрейма. "Е да тогава - ето ти това и ако играеш на 800х600 резолюция всичко изключено и на минимални настройки и ще ти изкара 50" Точно от това имаше нужда.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, eminem_vr написа:

Може би съм само аз ама не обичам да играя нещо и да не мога да различа кой точно пиксел се движи като натискам по клавиатурата.

Ама и аз много много не конкретизирах. Под ниски настройки се има предвид нещо от рода на medium на 1280x720 резолюция. От тези двете само резолюцията е достатъчна, за да се позичисти картината и обектите да станат почти перфектно различими един от друг - нечия глава от ръба на стола пред нея, например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората правят много неприятни за тях неща и всеки ден правят компромиси с нещо.

Ако някой иска да го финансира момчето или да му намери нещо по-изгодно пък било и втора ръка да си каже вместо да се философства.

Сега очаквам да се изръси нещо за клок и ще умра от смях!

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не струва вграденото видео на Интел. Голяма разлика от една GT 740!

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Roujin Z написа:

Хората правят много неприятни за тях неща и всеки ден правят компромиси с нещо.

Ако някой иска да го финансира момчето или да му намери нещо по-изгодно пък било и втора ръка да си каже вместо да се философства.

Сега очаквам да се изръси нещо за клок и ще умра от смях!

Това за компромисите май беше цялото философстване в темата дотук...

Ако някой иска мен да ме финансира също нямам против. Тук съвети се опитваме да даваме. Въпроса е че може да се сглоби с тоя бюджет втора употреба гейм машина. Сега конкретни предложения да давам част по част мисля че няма смисъл като автора не е казал изрично че ще купува. Още повече че нямам и части за продаване че да се напрягам толкова.

Кое да се клокне? G- процесорчето та да му се забърза вграденото видео ли? То това G не е като при G class на мерцедес. Малко по-друго е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам high-very high на 1080p вграденото на G4500 играе лига с 50-60 фпс а cs:go  повечето хора я играят на low-medium дори да са с добро PC . Иначе ето ти cs:go на g4500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Нищо не струва вграденото видео на Интел. Голяма разлика от една GT 740!

Лошо... немалък брой хора още си мислят, че интелската графика е като на LGA775 платформата, а това далеч не е така. Пак ще кажа, вижте тест, вижте два, после говорете. Виждал съм какво лично прави графиката на Celeron G530, Pentium G4400 и i5-6500. Няма нужда да питам на какво си основавате мнението, за да разбера, че НЕ говорите от опит. И стига с тия GT карти, евтини боклуци, които не изкарват кадри за парите си...

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една карта дето струва 180лв. я сравняваш с друга дето дали има и 50лв.?! Дай ги тестовете!

И използва рама. Тоест имаме се едно карта 64 битова с ДДРЗ памет!

Айде ся ДДР4

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, hudyr написа:

Лошо... немалък брой хора още си мислят, че интелската графика е като на LGA775 платформата, а това далеч не е така. Пак ще кажа, вижте тест, вижте два, после говорете. Виждал съм какво прави графиката на Celeron G530, Pentium G4400 и i5-6500. Няма нужда да питам на какво си основавате мнението, за да разбера, че НЕ говорите от опит. И стига с тия GT карти, евтини боклуци, които не изкарват кадри за парите си...

От опит говоря. Вграденото видео не е за игри. Все още. Може един ден да ги направят ама за сега не става.

преди 4 минути, Skygear написа:

Пак ти казвам high-very high на 1080p вграденото на G4500 играе лига с 50-60 фпс а cs:go  повечето хора я играят на low-medium дори да са с добро PC . Иначе ето ти cs:go на g4500

Повечето хора играят CS на ниските настройки за да им изкара над 200 фрейма и да правят бърз хедшот, а не за да покрият минималните 30. Малко да осмисляме нещата. И не ми се рови из бенчмаркове и клипове на някой си за разни бюджетни процесори с вградено видео. Не става бе човек. Не лъжи момчето после да се ядосва. От клипа дето си го качил показва че на high настройките на 1080 не може да изкара и 30 фрейма на CS. А под 30 означава че видимо насича картината нали знаеш. Пък от CS и LoL коя е според теб по тежката игра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Една карта дето струва 150лв. я сравняваш с друга дето дали има и 50лв.?! Дай ги тестовете!

Тая gt 740 струва повече от g4500 , очаква се поне да е по-добра от вградената . Друг е въпроса дали си струват тия 150-200 лв .

току-що, eminem_vr написа:

От опит говоря. Вграденото видео не е за игри. Все още. Може един ден да ги направят ама за сега не става.

Повечето хора играят CS на ниските настройки за да им изкара над 200 фрейма и да правят бърз хедшот, а не за да покрият минималните 30. Малко да осмисляме нещата. И не ми се рови из бенчмаркове и клипове на някой си за разни бюджетни процесори с вградено видео. Не става бе човек. Не лъжи момчето после да се ядосва. От клипа дето си го качил показва че на high настройките на 1080 не може да изкара и 30 фрейма на CS. А под 30 означава че видимо насича картината нали знаеш. Пък от CS и LoL коя е според теб по тежката игра? 

Според същия бенчмарк на 720p на low изкарва 130фпс , което ще му е достатъчно за бързи хедшотове , който мога да кажа , че съм ги правил и с под 60fps , когато трябваше да играя на pentium duo(с 2 ghz clock speed ) и HD 5570 . Да ,не става за тежки игри , но е ОК в игри като лига и цс:го .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ДДР4 работи на 2133 а ДДР5 на картата сигурно на 6000!

Мойта GTS 450 е по-слаба от GT 740 гледал съм:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3220&gid2=423&compare=intel-hd-graphics-530-desktop-vs-geforce-gts-450

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.