Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пичове закъсал съм с преинсталация от уин10 към уин7.. Не зачита външни устройтва като USB и външни хардове и така не мога да избера устройтво , от което да подкара инсталацията. Някакви идеи как да стане по-друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някоя картинка по въпроса? Каква е машината, как е правена флашката (с какъв инструмент)?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип, ако си ползвал 10 по-малко от месец, можеш да направиш downgrade към предишната система. За незачитането: трябва да се бръкнеш в биоса и да настроиш приоритета на бутващите устройства. Отделно виж, като си боцнал флашката, дали се вижда в биоса.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, XYconstant написа:

С диск пробва ли?

Не на мястото на записвачката е сложено SSD , пробвах с USB

преди 1 час, ExaFlop написа:

Някоя картинка по въпроса? Каква е машината, как е правена флашката (с какъв инструмент)?

Asus лаптоп 2015 година е. Не мога да го снимам но излиза това - 

“A required CD/DVD drive device driver is missing”

преди 55 минути, Евгени Симеонов написа:

По принцип, ако си ползвал 10 по-малко от месец, можеш да направиш downgrade към предишната система. За незачитането: трябва да се бръкнеш в биоса и да настроиш приоритета на бутващите устройства. Отделно виж, като си боцнал флашката, дали се вижда в биоса.

Ами освен уин 10 не е записвано нищо друго и не може да се downgrade-не..

Намерих начин да засече USB-то но сега друго изкочи...

Редактирано от Зайо Байо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз,имах подобен проблем-Уиндовса 10- при инсталация беше направил хард диска в GTP-и неможеше да се инсталира Уиндовс 7.Провери това.
    Мисля,че при инсталация хард диска трябва да е MBR...
    Това е мое мнение
    Виж какъв е с команден прозорец >>> Diskpart>enter>list disk>или нещо подобно беше(забравих),ако има звездичка е GTP-.....................

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, chetkata написа:

Аз,имах подобен проблем-Уиндовса 10- при инсталация беше направил хард диска в GTP-и неможеше да се инсталира Уиндовс 7.Провери това.
    Мисля,че при инсталация хард диска трябва да е MBR...
    Това е мое мнение
    Виж какъв е с команден прозорец >>> Diskpart>enter>list disk>или нещо подобно беше(забравих),ако има звездичка е GTP-.....................

Ами да има * на GPT , но дали е от това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, дискът е под GPT и или трябва да се конвертира в MBR NTFS, или да се изчисти диска и да се създадат нови дялове
    http://www.sevenforums.com/tutorials/26203-convert-gpt-disk-mbr-disk.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, Зайо Байо написа:

Ами да има * на GPT , но дали е от това ?

Триеш ВСИЧКИ дялове и ги създаваш наново.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже не можа да изтрие всички Volume-и и се изтри само частта с Windows-а вече не може Save Mode да се подкара. Стана страшна каша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нови машини имат големи проблеми с Windows 7. Инсталаторът няма USB драйвери за новите чипове на Intel и няма как да засекат флашка. Има някои варианти да се вградят драйвери. Друг проблем е, че след инсталацията може лесно да не се намерят драйвери за Windows 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, plamenbm86 написа:

Нови машини имат големи проблеми с Windows 7. Инсталаторът няма USB драйвери за новите чипове на Intel и няма как да засекат флашка. Има някои варианти да се вградят драйвери. Друг проблем е, че след инсталацията може лесно да не се намерят драйвери за Windows 7.

Интересно, ако 7 е на диск, как стоят нещата. Тая година си взех един Dell, 3543 и се инсталира от флашка без проблем. Музиката му се оказа кофти, ама взел съм го вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Липсата на драйвери мисля засяга основно Skylake машини (шесто поколение на Intel). Този Dell e предполагам с i5-5200U, който е 5-то поколение и затова няма проблеми. Същият проблем мисля го има с евтините Celeron и Pentium, като N3050 и подобни.

Ако Windows 7 e на DVD, e много вероятно да може и да стане, но доколкото съм чувал тъчпадът също се свърза чрез USB и може да не работи. Надявам се поне клавиатурата не работи на същия принцип.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Евгени Симеонов написа:

Музиката му се оказа кофти

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3517/t/19655095

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Свали харддиска,(ако не е в гаранция), и го постави в некоя по-стара машина.Конвертирай или изтрии дяловете>>>>после се опитай да инсталираш.
    Аз така направих на лаптоп с новия целерон процесор,мисля,че БИОСА-не ми даваше преинсталация или нещо с   GPT>MBR ,ли бях объркал.........
    След това го върнах в лаптопа и  от сайта на производителя изтеглих нови драйвери..............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Зайо Байо написа:

Пичове сложих си временно Линукс ще го мисля по-натам. Благодаря на всички отзовали се :)

Направи буутваща флашка с Линукса. Затрии и форматирай, целия твърд дикс. Така и така, вече си се омазал. Но имай предвид и това дето ти казаха. Компютри с нов хардуер, може да имат известни проблеми, с Уиндоус 7.  До скоро имаше информация, че 7-мо поколение процесори на Интел, нямало да работят с Уиндоус 7. После уж Майкрософт казаха, че ще работят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, ExaFlop написа:

Да, имам го тоя софтуер. Под кофти имам предвид, че свири гадно. Като колонки от 5 лева. Високите честоти ги криви. За справка-стария ми Acer, който работа в момента, е с Dolby Home theater и ти казвам, че свири много по-качествено и силно. Няма такова изкривяване. Ама аз когато гледах лаптопите, видях, че делката е с core i7. Той се оказа пък двуядрен, но пак се справя с игри като FarCry4 и GTA V.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи марка и модел на машината. Ако няма драйвери в сайта на производителя за седем е безмислено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не намира драйвери само ако е с USB 3.0  и оттам се омазват нещата. оправя се с малко повече четене в нета.

мъчих един подобен тошиба с фрий ДОС - голяма лай..на..ри..я. накрая собственика реши, че е по-добра да си даде дупето на М$, но да има пълно функционираща ОС и премина самосиндикално на Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.