Премини към съдържанието
Boston_Legal

Заплащане за празнични дни

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Стана ми интересно нещо. Този 6 септември беше празник, като 5 беше празниен ден, който се отработвяше. Бившата ми фирма, в която работих и на двата дни ми плати както трябва , но само за 6-ти. Какъв в статуа на 5 септ , в такъв случай? В правно отношение приема ли тази дата се като равноправна на същинския празничен ден?  

Благодаря предварително:)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

5 е почивен ден ,който се отработва :) сиреч празничен е този който не се отработва .Национални празници са 3 март ,6 май,24 май ,6 септември ,22 септември плюс великденските и коледните дни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ако фирмата не работи в Събота, това означава ли че съм длъжен да работя на 5-ти?МОже ли раб а ме задължи в този случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 55 минути, Boston_Legal написа:

А ако фирмата не работи в Събота, това означава ли че съм длъжен да работя на 5-ти?МОже ли раб а ме задължи в този случай?

Никой не може да те задължи. Не си в затвора. Ако искаш - работиш. Ако не искаш те уволняват дисциплинарно и си търсиш друга работа. Аз лично работих и на 6-ти и на 22-ри. Плащат ми допълнително за това. Избора е мой дали да работя, но работодателя ми е определил тези дни като работни за мен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, eminem_vr написа:

Никой не може да те задължи. Не си в затвора. Ако искаш - работиш. Ако не искаш те уволняват дисциплинарно и си търсиш друга работа. Аз лично работих и на 6-ти и на 22-ри. Плащат ми допълнително за това. Избора е мой дали да работя, но работодателя ми е определил тези дни като работни за мен. 

Това е много тъжно. Ако искаш те тъпчем, ако не искаш си те гоним дсциплинарно. Робска психика...

Аз  питам във форума относно закона и какво е предвидил той в определени случаи. Да не забравяме че работодателя и работника са равнопоставени спрямо кодекса и докато има хора с робска психика, това ще си остане само на теория. 

Редактирано от Boston_Legal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Boston_Legal написа:

Това е много тъжно. Ако искаш те тъпчем, ако не искаш си те гоним дсциплинарно. Робска психика...

Аз  питам във форума относно закона и какво е предвидил той в определени случаи. Да не забравяме че работодателя и работника са равнопоставени спрямо кодекса и докато има хора с робска психика, това ще си остане само на теория. 

Не е робска психика. По закон е това - работодателя определя кога са ти работните дни и работното време, пък теб ако не ти изнася си търсиш друга работа. Ще ги стигнем китайците по развитие като се научим  и да работим малко а не само претенции да имаме. Другото е само да гледаме как може да скатаем и да си смятаме кога са ни почивните дни и дали може да ни плащат и без да работим... Ама май няма кой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, eminem_vr написа:

Не е робска психика. По закон е това - работодателя определя кога са ти работните дни и работното време, пък теб ако не ти изнася си търсиш друга работа. Ще ги стигнем китайците по развитие като се научим  и да работим малко а не само претенции да имаме. Другото е само да гледаме как може да скатаем и да си смятаме кога са ни почивните дни и дали може да ни плащат и без да работим... Ама май няма кой.

За  тези като мен които бачкат много почивката е важна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 часа, Boston_Legal написа:

Твоят работодател е спазил закона и не можеш да имаш претенции към него в този случай. Справка ТУК.

Няма нищо лошо в това човек да си търси правата, ако са му нарушени, но случаят не е такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, oavramov написа:

Твоят работодател е спазил закона и не можеш да имаш претенции към него в този случай. Справка ТУК.

Няма нищо лошо в това човек да си търси правата, ако са му нарушени, но случаят не е такъв.

Браво, много полезна статия. Както казах преди :'Аз  питам във форума относно закона и какво е предвидил той в определени случаи' . Toзи линк удари в десятката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.