Премини към съдържанието
astala73

Не се инсталира или зарежда никакъв windows.

Препоръчан отговор

Здравейте .Имам особен проблем .На един лаптоп Dell Inspiron N5110 не мога да инсталирам или заредя windows .Почнах от Windows 7 ,после Windows 10, Windows 8.1 ,Windows XP.Всички стигат до логото си и повече нищо .Просто логото стой на екрана .На 10 се връткат ония топчета и толкова.Харда е здрав ,паметта е добре .Биоса е на дефалт настройки .Извадих диска и го инсталирах на друг комп .Никакви проблеми .Поставих го обратно на дела ,и стига до логото при зареждане и така си стой .А и също не може да зареди windows от Hiren CD .Пак спира на логото .Пробвах с една флашка на която има 2к10 .От нея също като се стигне да зарежда уиндоус пак блокира на логото .Без значение какъв .

Ако някой някога се е сблъсквал с такъв проблем ,моля да помогне .

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди време и се оказа проблем в контролера на паметта. При това беше на току-що излязла от супера машина (беше с фри дос)  Т.е. за сервиз.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвал си всичко ,но явно проблема е сериозен ,сервиз ти трябва .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако евентуално има проблем с контролера на паметта ,то не бих могъл да инсталирам и линукс ? А има ли начин да инсталирам линукс без да затрия 2-рия дял на диска ? Там са важните неща .Искам да пробвам и такъв вариант .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма нужда да инсталираш, пусни си Линукс и си провери хардуера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линукс пуснах ,преди малко си прехвърлих всичко от 2-рия дял на външен хард .Как да проверя друго освен провереното до сега (паметта и харда) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако случайно все още има гаранция, веднага го носи на сервиз. Проблемът ти е в дъното, а него е безсмислено да го сменяш. Гаранцията ти е единственият изход. В противен случай може да продаваш работещите части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво друго искаш да проверяваш, ако тестовете са успешни, значи е наред. Пробвай да инсталираш Линукс-а, така и така, ако ще го даваш на сервиз трябва да се ди поне 10 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За съжаление това е модел на около 5 години. Но мисля, че Dell бяха пуснали някакви модели с по-дълга гаранция. Ако е с 2 или 3 години можеш само да се надяваш да е ползваем с Linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гаранция няма вече отдавна .И да го дам в сервиз ,така като ви чета ,ще излезе дъно .То само това остана и дъно да сменям в тоя случай. Линукс работи без проблеми :) .Но все още си е загадка защо не може да зареди или инсталира Уиндоус .Благодаря ви за вниманието .Ако някой се сети каквото и да е ,моля да пише .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Eclipse2G
        Здравейте, вчера ми зависна explore.exe ей така без видима причина. Вируси няма, драйверите са up to date. Прилагам log:

ПС: Верно, че не съм рестарирал системата от няколко дена, но едва ли това е причината.
      • от asdfj
        Привет! 
        Макар и вече стара да е тази ОС имам проблем при самата инсталация или по скоро не тръгва диска на лаптоп Fujitsu Siemens .Въпроса ми е как да подкарам Сд-то Пробвах с Неро да го направя боотващ но пак не иска.Моля за помощ какво да правя.
      • от Георги Л.
        Здравейте не знам от къде е проблема уиндолса или пък самата машина... Така - тъй като не обичам Win7 колкото и смешно да е някак ми е по бъгаво искам да го сменим с XP руутвам в флашката уиндолса (XP) отварям руут менюто и ми излиза някаква грешка при инсталирането на уиндолса пробвах с друг същата работа но друга грешка пробвам уиндолса на друга машина и вс си тръгва така че вече не знам от уиндолса ли е от машината ли е някакви идеи как да го оправим?
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър ден хора и ето го отново моя пореден проблем Снощи докато си почиствах компа от временни файлове/история от браузерите/поправка на проблеми в регистрите с разни програми накрая отворих папката Prefetch на Windows XP и там забелязах някви имена които са ми напълно непознати за сефте ги чувам единия беше dumprep.exe другия sysocmgr.exe  Проверих къде се намират има ги само в system32 но това което ме притеснява е,че одеве на един приятел на компа му проверявах дали и той ги има при него не ги намира  Той е на Windows 7 Ultimate 32 bit !!! Помагайте ако знаете нещо за какво служат тези 2 файла !? Windows компоненти ли са или някви гадинки/вируси !? Всяка информация която знаете за тези 2 файла ми е полезна така,че нещо ако знаете драскайте коментарчета !!! Мерсаж Предварително
      • от xXx*Triple*xXx
        Привет Имам един доста изнервящ/странен проблем с часовника на компа !!! На Windows XP съм и проблема е следния ... понякога забелязвам,че часовника много избързва примерно поглеждам на телефона ми показва примерно 10:30 а като погледна на компа ми показва 10:35 или 10:37 10:38  сверявам го ръчно по времето което показва на телефона но след определено време (1-2дни) се повтаря същата история отново От опцията време от интернет тикчето е поставено автоматично синхронизирай с часови сървър в интернет избрано е на сървър time.windows.com часовата зона е (GMT -08:00) Pacific Time (US & Canada) И така незнам къде му е проблема на този часовник защо го прави този проблем така защо избързва с няколко минути много е досадно и дразнещо Някой ако знае нещо да драска коментар !!! Мерси Предварително
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.