Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От ако се пробвате да подкарате DVR намиращ се зад втори маршрутизатор следвайте всичко написано в първия пост и ще решите проблема си.

Настройките са така:

Маршрутизатор на 1 (TL-WR740N / TL-WR740ND, главен):

WAN: автоматично си взима данните

LAN: IP 192.168.0.1 MASK 255.255.255.0

DHCP:

Start IP Address: 192.168.0.100

End IP Address: 192.168.0.199

Default Gateway: 192.168.0.1

Primary DNS: 192.168.0.1

Forwarding->Virtual Servers съм сложил IP адреса на втория маршрутизатор с отворени портове на DVR: MEDIA PORT 2000 HTTP PORT 8080.

Маршрутизатора на 2  (Model No. TL-WR740N, свързан към главният (1) маршрутизатор посредством LAN кабел включен в WAN)

статичен, WAN: IP 192.168.0.2 MASK 255.255.255.0 GATEWAY 192.168.0.1 PRIMARY DNS 192.168.0.1

LAN: IP 192.168.1.1 MASK 255.255.255.0

DHCP:

Start IP Address: 192.168.1.100

End IP Address: 192.168.1.199

Default Gateway: 192.168.1.1

Primary DNS: 192.168.1.1

Forwarding->Virtual Servers съм сложил IP адреса на DVR с отворени портове към него: MEDIA PORT 2000 HTTP PORT 8080.

DVR е свързан към втория маршрутизатор със слените настройки:

IP 192.168.1.50

MASK 255.255.255.0

GATEWAY 192.168.1.1

PRIMARY DNS 192.168.1.1

MEDIA PORT 2000

HTTP PORT 8080

После влизате в сайта www.canyouseeme.org и въвеждам порт 8080 или 2000 при което трябва да ви каже 

Success: I can see your service on YOUipADDRESS on port (8080)

Двата routers (маршрутизатора), с които е даден примера са TP-Link и съм написал моделите им.

Желателно е след всичките настройки да рестартирате двата маршрутизатора и DVR.

DMZ отваря всичките портове и не е нужно!

Редактирано от prot0ss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 9 минути, prot0ss написа:

Здравейте,

От два дни се мъча да подкарам един DVR който се намира на 1 вия етаж от къщата, която е на 2 етажа. Кабела за интернет стига до 2 етаж където съм свързал телевизор, настолен компютър, кабел за втория рутер (намиращ се на 1 етаж) и лаптоп  и телефони  от време на време се се включват посредством wifi. Рутера на първия етаж е свързан с Настолен компютър и DVR.

Прави се NAT/port forward на всеки от маршрутизаторите. На втория се задава вътрешно ИП на DVR/ На първия се задава ИП на втория маршрутизатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, capnemo написа:

Прави се NAT/port forward на всеки от маршрутизаторите. На втория се задава вътрешно ИП на DVR/ На първия се задава ИП на втория маршрутизатор

Ще помоля за малко по подробно обяснение, защото не те разбрах. NAT/port forward на кой от двата рутера се прави и как да ползвам маршрутизатор.

И да, аз сега съм задал на DVR ип адрес от първия рутер, което лесто ще променя на втория да е. Също така ме интересува port forward го слагам на втория рутер, а не на първия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, prot0ss написа:

Ще помоля за малко по подробно обяснение, защото не те разбрах. NAT/port forward на кой от двата рутера се прави и как да ползвам маршрутизатор.

И да, аз сега съм задал на DVR ип адрес от първия рутер, което лесто ще променя на втория да е. Също така ме интересува port forward го слагам на втория рутер, а не на първия?

маршрутизатор=рутер (просто това е българската дума)

Ако DVR е зад втория маршрутизатор то и адреса му трябва да е от тази мрежа. NAT се настройва и на двата маршрутизатора за да "пренесе" връзката в интернет

И аз виждам че ИП адреса на DVR  е от маршрутизатора на втория етаж, не на първия. И там трябва и да е свързан. Моля уточнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, capnemo написа:

Ако DVR е зад втория маршрутизатор то и адреса му трябва да е от тази мрежа. NAT се настройва и на двата маршрутизатора за да "пренесе" връзката в интернет

И аз виждам че ИП адреса на DVR  е от маршрутизатора на втория етаж, не на първия. И там трябва и да е свързан. Моля уточнете

Сега промених настройките на DVR по следния начин:

IP 192.168.1.101

MASK 255.255.255.0

GATEWAY 192.168.1.1

PRIMARY DNS 192.168.1.1

(свързах го към втория рутер, на първия етаж)

Също така сложих на втория рутер в Forwarding->Virtual Servers новия ип адрес и ги изтрих от главния рутер,

но отново не се виждат в интернет. Как сега да направя връзката между втория рутер с ип адреса на двр и първия рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, prot0ss написа:

Като не знаете си викате човек или фирма да настрои нещата. Това са елементарни работи. Как може да монтирате DVR и да не знаете как се отварят портове. И на двата рутера се отварят необходимите портове, с които ще работи ДВР и ще се достъпва. И задължително трябва да имате и статичен IP адрес от доставчика.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, prot0ss написа:

Сега промених настройките на DVR по следния начин:

IP 192.168.1.101

MASK 255.255.255.0

GATEWAY 192.168.1.1

PRIMARY DNS 192.168.1.1

(свързах го към втория рутер, на първия етаж)

Също така сложих на втория рутер в Forwarding->Virtual Servers новия ип адрес и ги изтрих от главния рутер,

но отново не се виждат в интернет. Как сега да направя връзката между втория рутер с ип адреса на двр и първия рутер?

Трябваше да поясните че маршрутизатора на втория етаж е първи. Не стана ясно от въпроса ви.

И нека да повторя, ако ще е зад втория то и на двата трябва да има NAT. А е нямало когато е бил зад първия защото вероятно не сте настроил правилно сървърите. Просто пренасочете порта/портовете от които имате нужда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, Емил Костов написа:

Като не знаете си викате човек или фирма да настрои нещата. Това са елементарни работи. Как може да монтирате DVR и да не знаете как се отварят портове. И на двата рутера се отварят необходимите портове, с които ще работи ДВР и ще се достъпва. 

Вижте, аз задавам съвсем нормални въпроси. Тук е форум и като такъв имам правото да си задам нужния ми въпрос за текущия ми проблем. Това, че сте модератор не ви дава право да се заяждате затова не го правете. Ако на вас не ви се помага, не е нужно да коментирате моите знания. Благодаря за разбирането!

Трябваше да поясните че маршрутизатора на втория етаж е първи. Не стана ясно от въпроса ви.

И нека да повторя, ако ще е зад втория то и на двата трябва да има NAT. А е нямало когато е бил зад първия защото вероятно не сте настроил правилно сървърите. Просто пренасочете порта/портовете от които имате нужда

Извинявам се, че не сте ме разбрали. Постарах се да напиша подробно как стоят нещата, но явно не ми се е получило.

Пренасочването става през Forwarding->Virtual Servers или се бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, prot0ss написа:

Вижте, аз задавам съвсем нормални въпроси. Тук е форум и като такъв имам правото да си задам нужния ми въпрос за текущия ми проблем. Това, че сте модератор не ви дава право да се заяждате затова не го правете. Ако на вас не ви се помага, не е нужно да коментирате моите знания. Благодаря за разбирането!

Въобще не се заяждам. Просто нямате знанията. Но добре да се опитам.

1. Имате ли статичен IP  адрес от доставчика.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Имате ли статичен IP  адрес от доставчика.

Да, имам статичен ip address

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, prot0ss написа:

Да, имам статичен ip address

Чудесно!! С кои портове ще работи DVR?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, prot0ss написа:

....

Извинявам се, че не сте ме разбрали. Постарах се да напиша подробно как стоят нещата, но явно не ми се е получило.

Пренасочването става през Forwarding->Virtual Servers или се бъркам?

Нямам под ръка достъп до такъв маршрутизатор и не знам дали е така. НО проверете дали пренасочвате и TCP и UDP (за всеки случай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, capnemo написа:

Нямам под ръка достъп до такъв маршрутизатор и не знам дали е така. НО проверете дали пренасочвате и TCP и UDP (за всеки случай

Влизам в първия рутер и задавам в Forwarding->Virtual Servers->Add New

Add or Modify a Virtual Server Entry

Service Port:  8080(XX-XX or XX)
    Internal Port:  8080(XX, Only valid for single Service Port or leave a blank)
    IP Address: 192.168.1.101
    Protocol: ALL (TCP и UDP)
    Status: Enabled

После получавам грешка;

Spoiler

Error code: 26106

The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

преди 10 минути, Емил Костов написа:

Чудесно!! С кои портове ще работи DVR?

Отговорил съм на този въпрос в първия ми пост на темата. Ако ще задавате иронични въпроси.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, prot0ss написа:

Влизам в първия рутер и задавам в Forwarding->Virtual Servers->Add New

Add or Modify a Virtual Server Entry

Service Port:  8080(XX-XX or XX)
    Internal Port:  8080(XX, Only valid for single Service Port or leave a blank)
    IP Address: 192.168.1.101
    Protocol: ALL (TCP и UDP)
    Status: Enabled

После получавам грешка;

Затвори скритото съдържание

ВИе задавате адрес от ЛАН мрежата на първия маршрутизатор. Ако в момента е зад втория адреса трябва да е 192.168.0.ххх

И задавайте статичен адрес, нещо от рода на 192.168.0.50 (или 1.50) в зависимост от това каква е локалната мрежа. Така ще избегнете проблема ако някое друго устройство получи адреса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не задавам иронични въпроси. Опитваме се да ти помогнем при положение,че не знаеш. Като за начало направи DMZ от единия рутер към другия и от другия рутер към DVR. После ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, capnemo написа:

ВИе задавате адрес от ЛАН мрежата на първия маршрутизатор. Ако в момента е зад втория адреса трябва да е 192.168.0.ххх

И задавайте статичен адрес, нещо от рода на 192.168.0.50 (или 1.50) в зависимост от това каква е локалната мрежа. Така ще избегнете проблема ако някое друго устройство получи адреса

На DVR зададох следния IP ADDRESS 192.168.1.101 я GATELAY и DNS 192.168.1.1

На първият маршрутизатор IP Address е 192.168.0.1

На вторият маршрутизатор IP Address е 192.168.1.1

Задал съм на вторият маршрутизатор във Virtual Servers двата порта (8080 и 2000) които ползвам на 192.168.1.101*

Какво да задам на първият маршрутизатор във Virtual Servers?

*192.168.1.101 е ip address на DVR

Не задавам иронични въпроси. Опитваме се да ти помогнем при положение,че не знаеш. Като за начало направи DMZ от единия рутер към другия и от другия рутер към DVR. После ще видим.

Извинявам се щом не са такива!

Въвеждам във вторият маршрутизатор 192.168.1.101

На първият маршрутизатор се пробвам да въведа IP Address (192.168.1.1) на вторият маршрутизатор и ми изписва следната грешка:

Цитат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, prot0ss написа:

На DVR зададох следния IP ADDRESS 192.168.1.101 я GATELAY и DNS 192.168.1.1

На първият маршрутизатор IP Address е 192.168.0.1

На вторият маршрутизатор IP Address е 192.168.1.1

Задал съм на вторият маршрутизатор във Virtual Servers двата порта (8080 и 2000) които ползвам на 192.168.1.101*

Какво да задам на първият маршрутизатор във Virtual Servers?

*192.168.1.101 е ip address на DVR

Извинявам се щом не са такива!

Въвеждам във вторият маршрутизатор 192.168.1.101

На първият маршрутизатор се пробвам да въведа IP Address (192.168.1.1) на вторият маршрутизатор и ми изписва следната грешка:

При условие че DVR-а е свързан към втория маршрутизатор трябва да зададете ИП-то на WAN порта на втория маршрутизатор и същите портове. И задайте статично  ИП на WAN порта на втория маршрутизатор, нещо от рода на 192.168.0.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, capnemo написа:

При условие че DVR-а е свързан към втория маршрутизатор трябва да зададете ИП-то на WAN порта на втория маршрутизатор и същите портове. И задайте статично  ИП на WAN порта на втория маршрутизатор, нещо от рода на 192.168.0.2

Задал съм на втория маршрутизатор точно статично ИП 192.168.0.2, но то не излиза в DHCP Clients List на първия маршрутизатор. Как да разбера на кое ИП да отворя да ползва портовете на DVR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, prot0ss написа:

Задал съм на втория маршрутизатор точно статично ИП 192.168.0.2, но то не излиза в DHCP Clients List на първия маршрутизатор. Как да разбера на кое ИП да отворя да ползва портовете на DVR

След като рутера на първия ти етаж започва с нулева мрежа и за ЛАН имаш 1.1 на втория етаж на рутера сложи за ЛАН 2.1 .Стига прави глупости

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Емил Костов написа:

След като рутера на първия ти етаж започва с нулева мрежа и за ЛАН имаш 1.1 на втория етаж на рутера сложи за ЛАН 2.1 .Стига прави глупости

Аз съм направил почти същото, но в обратния смисъл.

На втория етаж ЛАН ми е http://192.168.0.1/

На първия етаж ЛАН ми е http://192.168.1.1/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

WAN на рутер 1 - това на доставчика - статичното IP

LAN на руетр 1 - 192.168.0.1

WAN на рутер 2 192.198.0.2

LAN на рутер 2 192.198.1.1

IP на DVR 192.198.1.10 - например. 

И просто отваряш портове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, Емил Костов написа:

WAN на рутер 1 - това на доставчика - статичното IP

LAN на руетр 1 - 192.168.0.1

WAN на рутер 2 192.198.0.2

LAN на рутер 2 192.198.1.1

IP на DVR 192.198.1.10 - например. 

И просто отваряш портове.

Така съм направил. Срга отворих на рутер 1 портовете 2000 и 8080 за 192.168.0.2 и пак не се показва в интернет. Само локално го виждам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направи DMZ и свали firewall на рутерите просто за тест. Няма как да не се случат нещата. За да не ги достъпваш правиш нещо неправилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое му е лошото на безжичен рутер-повторител ? Всичко ще си е в една мрежа. За да не ти разпада нета имаше една подробност да не е WPA2 Mixed.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, prot0ss написа:

На това същото ИП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от b3s7ch0
        Здравейте,
        решил съм да се снабдя с видеорегистратор, причините мисля, че са ясни, няма смисъл да ги обяснявам. Направих грешката да се доверя на един от популярните сайтове за такива джаджи и в рамките на 2 седмици се сдобих с 2 различни модела, които се оказаха абсолютен провал.
        За първия в сайта беше написано, че покрива 180 градуса, след покупката се оказа, че са 90. Проявих разбиране, защото на всеки може да се случи да допусне грешка и го замених с друг, за който доплатих 20 лева отгоре, понеже имаше малко по-добри параметри. Доволен от покупката реших да го пусна да го тествам и след като 1-2 часа работеше както трябва, започна най-редовно да си забива, да трябва да изчакам да му падне батерията, за да може да се изключи, да снима по 13 секунди и да спира клипчето, въпреки че е настроен да прави 5 минутни клипчета и прочие. С две думи не работи както трябва.
        Сега предстои да отида в офиса на компанията, да им върна dvr-а и да си получа парите обратно. Искам да си взема нов, като ми се иска да е нещо качествено, което да не ми се налага след 1 седмица да връщам. Бюджетът ми е около 100-120 лева максимум, не ми се дават повече. Отворен съм към всякакви предложения. Благодаря на всички, които ще се включат в дискусията
      • от lavico
        Понеже не мога да намеря тема за видеонаблюдение реших да пробвам тук. 
        Имам една dvr capture card , която не мога да разбера с какъв кабел да я свържа към камера и от къде да намеря такъв кабел. 
        Ако някой разбира, моля да помогне!

• от ovdesko
        Здравейте имам инсталиран и работещ 8 канален DVR 9108V (спецификация). В спецификацията пише, че:
        Support Mobilephone remote view by Symbian;WindowsMobile;Android system;Iphone;Blackberry. 

Не успявам обаче да открия с кое приложение мога да достъпя камерите. Опитах доста от безплатните, но без успех. Някой има ли опит с този ДВР и знае ли с кое приложение може да се достъпи? И въобще може ли или информацията ми е грешна?

• от gatgamel73
        Какво DVR устройство да изберем?
        DVR устройства/Digital Video Recorder/, видеорекордери или цифрови записващи устройства са едни и същи електронни устройства, който се използват за изграждането на система за видеонаблюдение. Основното е, че те записват сигналите изпратени от охранителните камери. Многообразието на DVR устройства е голямо и ще се опитам да опиша параметрите им, така че клиента да има база за сравнение и да направи най-правилния избор. В интернет пространството се предлагат различни модели на различни цени, в зависимост от качеството на рекордерите.
        Има няколко основни насоки /параметри/, с които е добре да се съобрази избора Ви на цифрово записващо устройство.
        Първия параметър, на който трябва да обърнете внимание е компресията, която се използва при записа на видеото и звука на хард диска, използван във цифровия рекордера. Компресията на видеосигнала Mpeg4, доскоро се използваше в DVR-ите. Те все още се продават по електронните магазини на по-ниската цена, но това не бива да заблуждава клиентите и те да ги купуват. Важно е когато избирате DVR устройство то да бъде с новата H.264 компресия, тя спестява много повече място на твърдия диск.
        Втория параметър, който е важно да обмислим е какъв хард диск да използваме за нашето записващо устройство. Бъдете внимателни, предлагат се два вида HDD – SATA и PATA. Но те не са съвместими!!!
        Всички нови модели видеорекордери използват SATA. Капацитета на HDD диска също е от значение. За 4 каналните видеорекордери може да ползвате около 500GB, но за устройствата с повече канали /входове за камери/ е необходим 1TB или повече.
        Третия параметър е породен от най-търсената възможност – за видеонаблюдение през мобилен телефон. Казано по друг начин, варианта да се наблюдава и настройва рекордер чрез локална мрежа или интернет. Поради това много DVR-и имат диск със софтуер за различните джобни компютри и смартфони. Трябва да инсталирате софтуера в телефона и ще можете да наблюдавате онлайн вашия обект. За да се наблюдава системата за видеонаблюдение е необходимо да имате даден от доставчика статичен реален IP адрес. Когато го напишете в интернет браузъра, автоматично ще се отвори web сървъра на DVR видеорекордера. Чрез него имате достъп и права върху настройките на устройството. Очаквайте продължение……..
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.