Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
    Преди няколко дни изпляска стария ми компютър и се налага да се снабдя с нов. Тъй като не мога да извадя всичките пари кеш, се налага варианта изплащане и поради тази причина съм се насочила към Ера Компютърс - Пловдив. Мога да заделя не повече от 50 лв./мес. за 24 месеца или това е грубо около 900-950 лв. цена на конфигурацията. От старият комп не мога да ползвам нищо, тъй като е изключително стар - от далечната 2005 год.:D Ще влязат в употреба само мишка и клавиатура и стария 17 инчов монитор (с идеята в скоро време и той да бъде подменен).
    Та конфигурацията ще се ползва основно за филми, музика, клипчета в нета, Фейсбук, Скайп, но и работа с Photoshop, CorelDraw, Picture Collage Maker Pro и подобни фотообработващи програмки. Хард 1ТВ + SSD са достатъчни, а също имам нужда и от записвачка. Тъй като за Фотошопа и другите подобни нему ще е нужна по-хубава видеокарта, ще може ли след време да се добави някаква по-добра от вградената? И изобщо по-нататък ще мога ли да добавя допълнително РАМ, хард... Предложиха ми следната конфигурация и моля за мнение дали би ми свършила работа за моите изисквания? И ако има нещо, което може да се коригира, съм отворена за вашите съвети:

Цокъл (Socket): SOCKET 1151 с DDR4

Процесор: Intel i3-6100 3.7GHz 3MBs.1151   -  243,94 лв

Дънна платка: ASUS H110M-C D4 DVI  -  130,80 лв

RAM памет: RAM 8GB DDR4 2133 KINGSTON H  -  75,86 лв

Твърд диск (HDD): 1TB SEAGATE 64MB SATA3  -  99,41 лв

SSD твърд диск (SSD):  SSD KINGSTON 120GB UV400  -  88,94 лв

Захранване (PSU):  Захранване FORTRON 600W  -  112,49 лв

DVD записвачка (DVD):  DVD RW LG GH24NS95 SATA black  -  25,76 лв

До тук сумата става около 770 лв., но нямам кутия и охлаждане...

Кутия - моля за предложение от наличните в сайта на Ера: https://erabg.com/17-kutii-case#

Охлаждане (FAN) - моля за предложение от наличните в сайта на Ера: https://erabg.com/21-okhlazhdane-fan#

Благодаря на всеки, който обърне внимание на поста ми! :computer2:

Редактирано от dulsinea (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само заради лизинга ли искате от тази фирма? Няма кой да го сглоби ли?

Не е много голям избора в този сайт. Ако може да вземете кредит от банка лихвите са по-малки и ще може да си позволите по-голяма сума и по-добри части.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Can Oa написа:

Само заради лизинга ли искате от тази фирма? Няма кой да го сглоби ли?

Не е много голям избора в този сайт. Ако може да вземете кредит от банка лихвите са по-малки и ще може да си позволите по-голяма сума и по-добри части.

Да, нямам кой да го сглоби, а и с 2 малки деца ми е трудно, че направо невъзможно да обикалям по банки. Затова искам да вляза във фирмата, да кажа искам това и това и след 24 часа да ида да си взема готовия компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, dulsinea написа:

Да, нямам кой да го сглоби, а и с 2 малки деца ми е трудно, че направо невъзможно да обикалям по банки. Затова искам да вляза във фирмата, да кажа искам това и това и след 24 часа да ида да си взема готовия компютър.

Ясно разбирам , сега ще разгледам какво предлагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не предлагат особено при захранванията. Иначе като цени поне коментираните компоненти не са със голяма надценка.

пс. Това китайче не е за изхвърляне ако искате да спестите 33 лв. - http://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=160

https://erabg.com/produktov-katalog/3400-zakhranvane-zalman-zm500-lx.html

Тази кутия е прилична и се продава с 2 вентилатора тоест не е необходимо да и купувате отделно - https://erabg.com/produktov-katalog/4165-zalman-z1-nopsu.html

Това дъно освен по-евтино има и HDMI освен стария D-Sub и DVI-D в случай че ви скимне да гледате филм на телевизора.

https://erabg.com/produktov-katalog/3453-asrock-h110m-hdv-d4-hdmi.html

И по-евтина рам (липсата на декорация е без значение) - https://erabg.com/produktov-katalog/3577-ram-8gb-ddr4-2133-kingston.html

И по-евтино SSD (гаранцията е същата) - https://erabg.com/produktov-katalog/3637-ssd-adata-ssd-sp550-120gb.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тази кутия ще върши работа за подобна конфигурация https://erabg.com/produktov-katalog/4165-zalman-z1-nopsu.html

То реално няма какво да се разглежда почти нищо няма но цените не са лоши.

Това което сте избрали ще върши работа , охладител няма да ви трябва.

Единствено захранването не си струва за тези пари и разбирам ще не ви се занимава но ако ще давам аз 1000 лв. за комп бих отделил малко време да си поръчам захранване от друго място и да им го занеса да сглобят останалите части с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Can Oa написа:

Единствено захранването не си струва за тези пари и разбирам ще не ви се занимава но ако ще давам аз 1000 лв. за комп бих отделил малко време да си поръчам захранване от друго място и да им го занеса да сглобят останалите части с него.

A от предлаганите от Ера захранвания кое е за предпочитане като цена/качество?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, dulsinea написа:

A от предлаганите от Ера захранвания кое е за предпочитане като цена/качество?

Нито едно не си струва парите.

Пак ще кажа че ви разбирам че не ви се занимава но и вие разберете че захранването е много важно.

Наистина отделете 5мин да се регистрирате примерно в емаг или друг да натиснете поръчай и на другия ден да си го вземете от най-близкия офис на спиди и просто го носите в тази фирма те знаят какво да го правят.

Малка кутия около 20-30см тежи 2,3кг няма да ви затрудни но може да ви спести доста главоболия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Can Oa написа:

Пак ще кажа че ви разбирам че не ви се занимава но и вие разберете че захранването е много важно.

Наистина отделете 5мин да се регистрирате примерно в емаг или друг да натиснете поръчай и на другия ден да си го вземете от най-близкия офис на спиди и просто го носите в тази фирма те знаят какво да го правят.

Малка кутия около 20-30см тежи 2,3кг няма да ви затрудни но може да ви спести доста главоболия.

А бихте ли препоръчали какво точно захранване да взема? И евентуално от къде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, Can Oa написа:

едит; първо ги питайте имат ли и други захранвания които не са в сайта , ако нямат горния пост роужин е дал линк на един залман или това което сте избрали но 500w не 600.

Това дъно е по-добре щом ще вземате нов монитор скоро https://erabg.com/produktov-katalog/3461-gb-ga-h110m-s2h-d4-hdmi.html

преди 18 минути, dulsinea написа:

А бихте ли препоръчали какво точно захранване да взема? И евентуално от къде?

Това е много добро захранване със резерв като вземете видео картата; http://www.vario.bg/xfx-pro-series-full-wired-edition-bronze-450w-p1-450s-x2b9

УЖАС явно ми се спи ко съм цъкал :) що съм писал 2 пъти един пост оффффф

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето един вариант на изплащане от vario:

Intel Core i3-6100 Процесор

EVGA 500W, 500B 80+Bronze Захранване

Cooler Master N300 Кутия

Crucial 8GB DDR4 RAM памет

Seagate Desktop HDD 1TB Твърд диск

Asrock H110M-HDV Дънна платка

Не съм сигурен дали Vario предлагат сглобяване, но смятам, че няма да е проблем да вземете частите и да ги занесете до някой сервиз или пък да помолите, някой познат. Иначе Vario предлагат опцията да се вземе на изплащане за 2 години по 37 лева или 1 година по 66 лева.

П.С. Не съм дал линк към количка, тъй като не видях Vario да предлагат подобна опция, затова съм дал линк към всички части, можете просто да кликнете върху тях и да ги добавите във вашата количка, а да забравих да спомена, значи общата сума е 705,00 лева, а ако се вземе на изплащане за 2 години, то сумата се качва на 888,00 лева.

Untitled.png

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, kyoshinn написа:

Ето един вариант на изплащане от vario:

.......

Asrock H110M-HDV Дънна платка

.......

Познат ми каза да бягам надалеч от Асрок платките, понеже били нещо орязани и некачествени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Roujin Z написа:

Нищо не предлагат особено при захранванията. Иначе като цени поне коментираните компоненти не са със голяма надценка.

пс. Това китайче не е за изхвърляне ако искате да спестите 33 лв. - http://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=160

Що се излагаш,кое не му е за изхвърляне,директно в коша за гарбич е?!С @tahumba сте царе да се правите на отворени,без нищо да разбирате.

Госпожо,предлагам Ви компоненти от магазин,който го има в Пловдив:

Продуктов код Наименование Kол. Цена Общо  
    ASR-MB-H110M-HDV Дънна платка Asrock H110M-HDV, sock 1151, 2хDDR4, DVI, HDMI, D-Sub   120.94  120.94   
    INTEL-I3-6100-BOX Процесор Intel Skylake i3-6100 (3.7GHz, 3MB, 54W) LGA1151, BOX   249.60  249.60   
    GEIL-DDR4-4GBP-2133 GEIL memory DDR4 4GB PC4-17000 2133Mhz CL15-15-15-36 Pristine Series   48.80  97.60   
    HDD-SATA3-1000TOSH Твърд диск 1000GB SATA3 Toshiba DT01ACA100 32 cache   100.80  100.80   
    SLP-SSD-S70-120GB Silicon Power S70 SSD 2.5" SATA 120GB твърд диск   111.40  111.40   
    THER-CASE-CA-1E2-00M1WN-00 Кутия Thermaltake Versa N23 Black CA-1E2-00M1WN-00   99.73  99.73   
    EVGA-PS-430W Захранване EVGA 430W Active PFC 80 PLUS 100-W1-0430-KR   93.60  93.60   
    DVD-RW-LG-GH24NSD1 Записващо устройство LG, GH24NSD1черен панел, SATA   31.20  31.20   

Цените са с включен ДДС
    Доставката е безплатна с куриерска служба SPEEDY!  Това е 905 лв Рам паметите са 8ГБ-2х4ГБ.

пп Даже на картата този магазин на Вали компютърс излиза близо до Ера компютърс,на една улица са.

Редактирано от Кюнко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това което са ви казали за платките на Асрок,отдавна не е актуално.

Също така,няма да е зле да огледате и някой друг магазин.Мисля,че никем и скай предлагат стока на лизинг.Пък и цените са по-нормални и доста по-ниски.Компонентите по избор ще бъдат сглобени.А пък най-добре потребителски кредит от банка,така и надценката ще е поносима.

Само за спорта,обяснете моля какво значи "старият ми компютър изпляска" ? Нима е непоправимо повреден? Или пък кутията или захранването не могат ли да се ползват?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Кюнко написа:

Що се излагаш,кое не му е за изхвърляне,директно в коша за гарбич е?!С @tahumba сте царе да се правите на отворени,без нищо да разбирате.

Госпожо,предлагам Ви компоненти от магазин,който го има в Пловдив:

Продуктов код Наименование Kол. Цена Общо  
    ASR-MB-H110M-HDV Дънна платка Asrock H110M-HDV, sock 1151, 2хDDR4, DVI, HDMI, D-Sub   120.94  120.94   
    INTEL-I3-6100-BOX Процесор Intel Skylake i3-6100 (3.7GHz, 3MB, 54W) LGA1151, BOX   249.60  249.60   
    GEIL-DDR4-4GBP-2133 GEIL memory DDR4 4GB PC4-17000 2133Mhz CL15-15-15-36 Pristine Series   48.80  97.60   
    HDD-SATA3-1000TOSH Твърд диск 1000GB SATA3 Toshiba DT01ACA100 32 cache   100.80  100.80   
    SLP-SSD-S70-120GB Silicon Power S70 SSD 2.5" SATA 120GB твърд диск   111.40  111.40   
    THER-CASE-CA-1E2-00M1WN-00 Кутия Thermaltake Versa N23 Black CA-1E2-00M1WN-00   99.73  99.73   
    EVGA-PS-430W Захранване EVGA 430W Active PFC 80 PLUS 100-W1-0430-KR   93.60  93.60   
    DVD-RW-LG-GH24NSD1 Записващо устройство LG, GH24NSD1черен панел, SATA   31.20  31.20   

Цените са с включен ДДС
    Доставката е безплатна с куриерска служба SPEEDY!  Това е 905 лв Рам паметите са 8ГБ-2х4ГБ.

пп Даже на картата този магазин на Вали компютърс излиза близо до Ера компютърс,на една улица са.

Знаеш ли как стой въпроса с лихвата, да не е някоя нереална както в nikem ?, иначе твоето предложение е изгодно, ако има офис на vali в Пловдив в близост до Era (не съм гледал картата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А може ли мнение за това захранване: PSU SEASONIC SS-520GM2 BRONZE ? И също ако може коментар и за това дъно: ASUS H110M-PLUS /DDR4/1151 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъно като дъно,но по-скъпо.Се тая при бюджетните,все са боклук.Това има 3.1USB.Има и други с 3.1USB и доста по евтини-MSI H110m Pro-D например за 100 лв във vario.Гледайте да има DVI,D Sub,HDMI щом ще сте с вградена графика засега;освен PCIEx16,поне още един PCIEx1/4 за бъдеще.

Захранването е най-доброто от предложените в темата,но скъпо и ненужно мощно.Дори и видео карта от рода на GTX1060 или RX480 да закачите след време,та децата да играя игри-пак има по-евтини и подходящи захранвания,ако не се търсят в Ера компютърс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не искам да се меша в чата ви, но Кюнко ти не знам с какво дъно си, но не бих нарекъл бюджетните дъна на asrock или на което и да е друго дъно боклук, при положение че едно такова бюджетно върши същата работа която ще върши по скъпото бюджетно дъно. Това не го обяснявам на теб, да не вземеш да се предизвикаш. Просто обяснявам на автора на темата, да не си помисли че си купува боклук изровен от контейнера. Просто Кюнко за теб може много неща да са боклук както и за мен, но се изразявай малко по внимателно щото можеш да заблудиш някой че ще си купи примерно реплика на iphone 4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, dulsinea написа:

И също ако може коментар и за това дъно: ASUS H110M-PLUS /DDR4/1151 :)

Дъното което съм ти посочил струва 110 лв. (115 лв. в твоята фирма) и също има трите вида изходи за графиката и е със същото аудио а гаранцията е 3 години каквото и да вземеш.

Асуса ако го взимаш от "под моста" ще го плащаш - http://most.bg/asus-h110m-plus-ddr4-1151.html 

В нормалните фирми е 10 лв. по-евтин но 138 лв. пак са повече за нещо което не ти върши повече работа нито ти дава повече гаранция.

Ако държиш да харчиш пари за дъно и си се заинатила да угодиш на гаджето да не е Асрок ето - http://www.vario.bg/gigabyte-ga-b150-hd3p

Имаш M.2, по-висок клас аудио, четири вместо два слота за рам както и допълнителни PCI ако потрябват за ланка, аудио карта или друга чудесия.

пс. Ако трябва да бъда кратък захранванията на Сиисоник са добри но както казах цените са раздути в Мост очевидно не ти е и необходимо без видеокарта

а не е ясно дали ще е нужно толкова и със понеже не се знае каква ще е. Отделно захранването не е налично та не можеш и да го купиш.

Ето ти друг Сиисоник със 5 години гаранция като е значително по-евтин - http://www.vario.bg/xfx-pro-series-full-wired-edition-bronze-450w-p1-450s-x2b9

Ако поръчаш и дъното примерно от там доставката ще е безплатна (такава е при покупки над 200 лв.).

Захранването е предостатъчно и за карти от около 600 лв. да кажем. Говоря в пари понеже така ще ти е по-лесно да прецениш има ли шанс да се купи такава карта в бъдеще. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 13 часа, goodly написа:

Не искам да се меша в чата ви, но Кюнко ти не знам с какво дъно си, но не бих нарекъл бюджетните дъна на asrock или на което и да е друго дъно боклук, при положение че едно такова бюджетно върши същата работа която ще върши по скъпото бюджетно дъно. Това не го обяснявам на теб, да не вземеш да се предизвикаш. Просто обяснявам на автора на темата, да не си помисли че си купува боклук изровен от контейнера. Просто Кюнко за теб може много неща да са боклук както и за мен, но се изразявай малко по внимателно щото можеш да заблудиш някой че ще си купи примерно реплика на iphone 4.

Tи пък кога реши,че разбираш от хардуер? Миналият месец като се научи как да си вържеш видео картата ли?

А кога пък реши,че можеш да ми даваш наклон на ***?

Във форума има един идиот,който си мисли,че е модератор-рецензент,ама само той си го мисли,щот Карабойчев не знае.Ти искаш да си вторият такъв смешник ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай малко дай по-спокойно. Ясно е че избиваш комплекси ама недей да палиш и да се предизвикваш сам ти казах. От кога разбирам е без значение, важното е че се чувствам напреднал в областта в средна класа, макар понякога предложенията да не са осмислени. Всеки се учи и пак не е научен. Не ти давам наклон а ти казвам да не заблуждаваш разбиранията на потребителите. Ти като разбираш защо не предлагаш а само сереш върху метеното. Предлагай конфигурации че като гледам само ти разбираш най много от всички, та си дошъл тук само да плюеш кой разбирал и кой не. Взимай ти казах пример от Roujin Z още миналия път в онази тема със двете 970 ти го казах!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.