Премини към съдържанието
jordanp

Проблем със зареждане и капацитет на батерия

Препоръчан отговор

Имам проблем с една батерия за телефон Nokia 3120, която не иска да се зарежда. Батерията е използвана малко (почти нова е), нo от близо година не съм включвал телефона и батерията е останала съвсем без заряд.

Преди време имах същия проблем за друг телефон (също дълго неизползван), попитах в сервиз какво й е. Оказа се, че капацитете на батерията е толкова малък, че от телефона не може да се закачи за да зареди. И батерията бе включена в някакво устройство (нещо като тези за презареждане на 1.5V батерии) и след няколко часа тръгна, след това батерията не ми е правила проблем. Всичкото това срещу 10лв (промо цена), колкото е и цената на батерията : )

Има ли начин в домашни условия да "съживя" въпроснита батерия? Зареждах 12 часа, но нямаше резултат, кави други способи има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има, но ти трябва регулируем токоизправител и трябва да я наблюдаваш честичко за прегряване.

Ако нямаш познания в електрониката не се захващай. Литиево-йонните батерии са опасни, а с описания метод си играеш с огъня. И то с такъв дето с вода трудно се гаси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има външни зарядни, сигурно за тях говориш. Но сигурно едно такова зарядно ще ти излезе колкото чисто нова батерийка за Нокията, така че едва ли има смисъл от подобни гимнастики с неясен край. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Взимаш старо зарядно, режеш му буксата, червеното кабелче на плюса, черното на минуса. Оставяш я за няколко минути да се възбуди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата е почистена от спам и мерене на ...батерии.

XYconstant, въздържайте се от квалификации към потребителите от тук нататък.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, simtech написа:

Взимаш старо зарядно, режеш му буксата, червеното кабелче на плюса, черното на минуса. Оставяш я за няколко минути да се възбуди.

И задължително да не я забравя, иначе ще стане лошо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, niki292002 написа:

И задължително да не я забравя, иначе ще стане лошо.

Трябва много упорито да я държи на зарядното, за да стане нещо. Първо ще се стопли, после ще се надуе и накрая ако упорства и яко я презареди, може да се запали. Риска на професията. Деца, не си играйте с играчки за възрастни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, simtech написа:

Трябва много упорито да я държи на зарядното, за да стане нещо.

Абе виждал съм гений, които са употребявали и щипки за простор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.