Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! От известно време ме е обзело една идея да ъпгрейдна тотално сегашната ми конфигурация или още казано да използвам читавите части за да спестя пари от цялото сглобяване . Та в момента конфигурацията ми е следната - Кутия : TrendSonic малка , където не ми се побират частите и отсега става ясно , че няма да се използва , Дъно - Мега слабо и също развалено освен това, доста се изнервих преди месец , защото си купих една плочка 8 гиги DDR3 1333 Mhz на HyperX Fury И съответно излезна , че дъното не я понася и просто когато се постави не работи , абе тъпа работа . Иначе модела му е ASRock FM2A55M-HD+ (Ако ви говори нещо). Процесора е AMD A8 5600K-APU with Radeon HD Graphics - 3.60 Ghz(Смятам да го използвам , но бих искал коментар дали да го оставя или да го подменя) - като си имам отделна видео карта и не се използва нито тая на дъното тоя на процесора . Охлаждането на процесора си е  Box-во като както се досещате доста си грее- AMD все пак ...  Захранването е Cooler Master 600W 80 Plus (Смятам ако стига за новите части да го използвам и него защото е добро и ново). Видео Картата (Тук също се чудя дали да я запазя ) е Gigabyte Radeon R9 280x 3072MB GDDR5. Имам 2 харда Sata 2 Единият На Baracuda 1 TB другият е на Seagate 700 GB (Мисля да ги запазя , но бих искал да разбера според вас SSD дисковете заслужават ли си и дали да си ги сменя с такива ) RAM - 8 GB ADATA 1600Mhz и една в шкафа 8 гиги DDR3 1333 Mhz на HyperX Fury . Сглабяна е преди  3 години и главната причина заради която искам ъпгрейда е Дъното , кутията и продуктивността му . Преди време знаех , че е по-изгодно да си сглобиш сам конфигурацията сега не съм запознат .

1.Бюджетът е 800-1000 лв.

2. Компютърът ще се използва за гейминг , стриймване и програмиране .

2.1 Да искам да овърлокна и също така бих искал да сложа водно охлаждане на процесора

2.2 Също така държа 50 - 50 на тишината искам да е тих , но да не е като компютър в звукозаписно студио

3. Конфигурацията включва само PC имам си периферия и монитор

4. Рам бих искал да е 16 или 32 GB и също така ако може съвет от къде ще излезне изгодно да поръчам частите или целят компютър ако смятате , че ще излезне по-евтино ДЪРЖА ДЪНОТО ДА Е НАИСТИНА ДОБРО !

Не съм се насочил към точна машина , но имам няколко предпочитани кутии :

Segotep Warship EVO, ATX Mid Tower -http://www.emag.bg/kutija-segotep-warship-evo-atx-mid-tower-bez-zahranvasht-blok-cherna-wshipevo-bk/pd/DYW7ZMBBM/

Game Daemon 6004 - http://www.emag.bg/kutija-game-daemon-6004-mid-tower-bez-zahranvasht-blok-cherna-gd-6004/pd/DG38JBBBM/

Spire X2, Full Tower, Isolatic,  http://www.emag.bg/kutija-spire-x2-full-tower-isolatic-bez-zahranvasht-blok-cherna-oranzheva-x2-6020o-ce-r-2u3/pd/DHBWK2BBM/

Разбира се , предложете други места за пазаруване и други кутии и части като цяло . Чух за фирма Sofia computers Ако някой е пазарувал от там може да остави мнение :)

Предварително благодаря за всеки , който отдели малко време за да прочете това <3 <3 :);)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От старите ти компоненти ще използваш видеото, захранването и хард дисковете. Не ти препоръчвам дъно на 1151 с DDR3 памет. За да клокваш пък, ще ти трябва по-скъпо дъно и допълнително охлаждане, които не се вписват никак в бюджета ти.
Сменяш видеото след време, когато твоето вече не ти върши работа.

ASROCK H110M-HDV LGA1151
i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX
CRUSIAL 16GB DDR4 2133 CL15 CT16G4DFD8213
ADATA SSD SP550 120G/SATA3 2.5
Zalman Case ATX Z1 NEO

Обща стойност - 1 027.59 лв. с ДДС

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ползваш и старата памет, след акто я имаш. Ето и една алтернатива за клок ако се наложи, но след време, като се сдобиеш и с охладител. 

2016-09-25_153450.jpg

Продаваш старото дъно и процесор, както и кутия, ако някой се навие да я вземе. Видеокартата ти е достатъчно добра и подозирам, че процесорът я е спъвал в много игри малко или много. 

Но ако искаш, минаваш на новата платформа на Интел LGA1151, което не е никакво предимство спрямо това, което ти предлагам. Дори напротив. Клокнат i5 4690K  е достатъчно добър дори с DDR3  памет. Що се отнася до шума, макар бокса на тоя процесор да не е тих при натоварване, то шум при игри няма как да имаш, защото процесорът е с достатъчно добра еднонишкова производителност, което и няма да го натоварва изобщо с тая r9 280X. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли намерение за ъпгрейд ? Конфига на baikolio е добър , но кутията и дъното са много бюджетни . Ако имаш намерение за ъпгрейд , може да вземеш по-слаб процесор :g4500(който можеш да продадеш на минимална загуба ) или i3-6100 и след няколко месеца като събереш пари да сложиш един I7-6700k/I5-6600k+добър охладител .Количка (може да смениш процесора с i3-6100  ) Ето и вариант с I5-6600k ,но тук кутията и дъното са малко по-орязани и няма SSD 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Skygear написа:

Имаш ли намерение за ъпгрейд ? Конфига на baikolio е добър , но кутията и дъното са много бюджетни . Ако имаш намерение за ъпгрейд , може да вземеш по-слаб процесор :g4500(който можеш да продадеш на минимална загуба ) или i3-6100 и след няколко месеца като събереш пари да сложиш един I7-6700k/I5-6600k+добър охладител .Количка (може да смениш процесора с i3-6100  ) Ето и вариант с I5-6600k ,но тук кутията и дъното са малко по-орязани и няма SSD 

Може ли да попитам дали Intel i5 ще може да се комбинира с ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming K4 LGA1151

EDIT : Мога да си позволя наистина макс на макса - 1300 лв бюджет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да го въртите, нито i5-4...K, нито 6...К, да не говорим пък за смешната i3 могат да се сравняват с i7-6700 - неоспорим факт!

Дъното има значение единствено при нужда от някои екстри или когато ще се клоква. В останалите случаи наливането на пари в него е безсмислено.

Ствате смешни с изблиците на възмущение за тези кутии... Човека иска "по-фешън" кутия и получава такава. Монтирал съм конфигурации с предлаганите от мен кутии, и мога да твърдя от опит, че не вибрират, а въздушния поток е предостатъчен за съвременните нискогреещи компоненти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Mino Karadjov написа:

Може ли да попитам дали Intel i5 ще може да се комбинира с ASROCK Fatal1ty Z170 Gaming K4 LGA1151

EDIT : Мога да си позволя наистина макс на макса - 1300 лв бюджет

Количка  . Това е конфига с I5-6600k с по-добра кутия , по-голямо SSD и по-добъро дъно. Иначе всеки процесор на сокет 1151 може да се комбинира с това дъно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Skygear написа:

Количка  . Това е конфига с I5-6600k с по-добра кутия , по-голямо SSD и по-добъро дъно. Иначе всеки процесор на сокет 1151 може да се комбинира с това дъно .

Кое дъно е по-добро между тези двете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Mino Karadjov написа:

Кое дъно е по-добро между тези двете ?

Между кои ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно че по-скъпото дъно ще има повече екстри само че не е нужно да плащаш повече за Z170 чипсет ако ще купуваш заключен процесор.

Не че клока е невъзможен но за целта имаш по-евтини платки предвидени именно за заключени - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B150-GAMING-K4-HYPER-LGA1151/description.html

Аудиото се запазва същото както и броя слотове.

ASROCK Fatal1ty B150 Gaming K4/Hyper, B150, DDR4 2133 MHz, DVI, HDMI, LGA1151 
 GEIL 16GB DDR4 2133 Pristine CL15 
 INTEL CORE i5-6400, 2.70GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake 
 DEEPCOOL CPU Cooler LUCIFER V2, Intel/AMD 
 TOSHIBA 128GB 2.5" SSD, Q300 Pro, SATA III, 7mm /HDTS412EZSTA/ 

FRACTAL DESIGN DEFINE S, w/o PSU 

Крайна цена 1 060 лв.

За 1 300 лв. може да се сложи и заключения I7 но с компромиси на кутията щом държиш на SSD. Гледай да събира охладителя, видеокартата, двата харда и ssd-то.

R9 280Х не е от студените карти а говорим и за клок както и 2 харда тоест е желателно да има добър въздушен поток освен да събира частите.

COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2, s.All CPU, 800-1300 rpm, 11-20 dB   
 INTEL CORE i7-6700, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1151, Skylake 
 DEEPCOOL Кутия KENDOMEN TI, Window, USB 3.0, w/o PSU  - Гледам че клониш към шарено с прозорчета и тая би трябвало да ти свърши работа.

Крайна цена 1 306 лв.

За нискочестотния I5 сложен е заради цената. Няма смисъл да плащаш за фабрично клокнат процесор след като смяташ сам да го правиш.

С дъното логиката е подобна. С заключен процесор гледаш за дъно с външен честотен генератор а не да е с по-скъпия Z170 чипсет. Така хем си улесняваш живота хем пестиш пари.

Иначе разбира се и тук има разлика във фазите и екстрите. Например в горния ценови диапазон като фази са еднакви но има разлика в екстрите.

За + 15 лв. получаваш и M.2. ако ти трябва - ASROCK Fatal1ty H170 Performance/Hyper А при по-евтините се почва от скопяване на аудиото и т.н.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, AlkatrazBG написа:

И процесора ще може да го ползва за котлон. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, baikolio95 написа:

Колкото и да го въртите, нито i5-4...K, нито 6...К, да не говорим пък за смешната i3 могат да се сравняват с i7-6700 - неоспорим факт!

Дъното има значение единствено при нужда от някои екстри или когато ще се клоква. В останалите случаи наливането на пари в него е безсмислено.

Ствате смешни с изблиците на възмущение за тези кутии... Човека иска "по-фешън" кутия и получава такава. Монтирал съм конфигурации с предлаганите от мен кутии, и мога да твърдя от опит, че не вибрират, а въздушния поток е предостатъчен за съвременните нискогреещи компоненти.

??? I7 6700 бил по-добър? Айде стига. Стандартно тоя процесор работи на 3.7 GHz и срещу клокнатия i5 няма никакъв шанс, дори да става въпрос за i5 3570K. Като ще взема процесор с 8 нишки, нека е i7 6700K  или да замълчи ;) 

И между другото, човека казва, че иска да се занимава с клок.  1000 лева не са малко за тая цел, още повече с i5. Наличната 16 GB DDR3  трябва да се разкара, ако ще се минава на LGA1151 или директно да се мине с по-старата платформа. Но лично аз не бих взел заключен процесор при тоя бюджет. Сега...щял да се клокне по някакъв начин... и гаранцията е?

преди 1 час, AlkatrazBG написа:

Що изобщо ги предлагате тия 120 ГБ ССД? Само за да ги има ли?

преди 35 минути, N1K17Y написа:

И процесора ще може да го ползва за котлон. 

В смисъл? Гаранция, че тоя процесор в игри с карта като неговата, ще е по-хладен от кой да е АМД процесор, както и от по-старите поколения Intel. 

преди 3 часа, Roujin Z написа:

Ясно че по-скъпото дъно ще има повече екстри само че не е нужно да плащаш повече за Z170 чипсет ако ще купуваш заключен процесор.

Не че клока е невъзможен но за целта имаш по-евтини платки предвидени именно за заключени - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B150-GAMING-K4-HYPER-LGA1151/description.html

Аудиото се запазва същото както и броя слотове.

INTEL CORE i5-6400, 2.70GHz, 6MB, BOX, LGA1151, Skylake 
 DEEPCOOL CPU Cooler LUCIFER V2, Intel/AMD 

FRACTAL DESIGN DEFINE S, w/o PSU 

В името на това, да бъдеш правия, предлагаш 120 GB SSD? За какво му е?

преди 3 часа, Roujin Z написа:

А при по-евтините се почва от скопяване на аудиото и т.н.

Щото пък при по-скъпите аудиото не си е скопено xD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Кико написа:

??? I7 6700 бил по-добър? Айде стига. Стандартно тоя процесор работи на 3.7 GHz и срещу клокнатия i5 няма никакъв шанс, дори да става въпрос за i5 3570K. Като ще взема процесор с 8 нишки, нека е i7 6700K  или да замълчи ;) 

И между другото, човека казва, че иска да се занимава с клок.  1000 лева не са малко за тая цел, още повече с i5. Наличната 16 GB DDR3  трябва да се разкара, ако ще се минава на LGA1151 или директно да се мине с по-старата платформа. Но лично аз не бих взел заключен процесор при тоя бюджет. Сега...щял да се клокне по някакъв начин... и гаранцията е?

Що изобщо ги предлагате тия 120 ГБ ССД? Само за да ги има ли?

i5 3570K на 5.2Ghz прави 738 cb в Cinebench R15

i7 6700 на 4.597Ghz прави 991 cb в Cinebench R15

Айде стига!!! Аман от хлапашки фантазии и махленски приказки от седенките...!

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2142643

Какъв ти е проблема със 120 ГБ ССД? Предостатъчни са за ОС, програми и дори няколко големи нови игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико моля те като цитираш не си измисляй разни неща. Човекът е написал че иска а не че не иска клок.  Котлон в смисъл че процесора се продава без охладител а не е предложен такъв.

Очевидно има не един а два склада тоест SSD-то е за системен. Да рязано е аудиото на по-евтините в смисъл че в изброените е най-доброто (не говорим за външно а за екстри на дъното).

пс.  Най-добре прочети внимателно темата преди да задаваш въпроси и да коментираш чужди постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, baikolio95 написа:

i5 3570K на 5.2Ghz прави 738 cb в Cinebench R15

i7 6700 на 4.597Ghz прави 991 cb в Cinebench R15

Айде стига!!! Аман от хлапашки фантазии и махленски приказки от седенките...!

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2142643

Какъв ти е проблема със 120 ГБ ССД? Предостатъчни са за ОС, програми и дори няколко големи нови игри.

Какво общо има това с игрите?  Игрите и днес си искат добра еднонишкова производителност, а 4 допълнителни нишки в повечето случаи усложняват нещата или не се ползват при игра. Това е все едно да караш колело, ама да си с панталон, дето крачолите се веят и постоянно да се притесняваш за това, дали веригата няма да захапе панталона ти и да се претрепиш. Същата работа и с тоя HT. Къде къде е по-добре е да съм с къси гащи и да не мисля за крачолите си, а само за това, как да карам по-бързо. Ч!е дори и за това няма да мисля, щото се подразбира от самосебе си.

За SSD  ще кажа, че само Windows  в един момент ще си заплюе 60 GB  и че само една GTA 5  е 60 GB. Тоест, на момента си без място, дори само с една игра. То ако е за идеята и 60 GB  ще събере Windows,  та ще се спестят пари. Но пък да се циганим за 60 лева при бюджет 1000-1300...

Наруто, отлично знам какво иска и отлично знам какво отговарям! Ти прочети малко повечеко.  Pак ще повторя. При игри един i5 6600K, дори и клокнат, ще се товари толкова малко с r9 280x, че на тоя етап изобщо нбе трябва да се мисли за охладител! Като смени картата, клокне процесора и види, че препоръчаните му малки кутия са като акумулиращи печки, нека тогава си търси подходящото охлаждане и дано има повечко късмет...не като колегата преди 3 седмици, дето търсеше охладител за N200, препоръчана му явно от разбирачите тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бюджетна кутия си е екстра и не е като да няма подходящи охладители. Примерно NH-U12S ако се търси на въздух.

Но когато се взима нещо за клок е хубаво да се мисли от рано. Например може да е мислено за "водно" няма как да знам какъв е случая.

А препоръките не винаги се спазват на 100% или пък се е търсило едно а впоследствие друго и съответно потребителя си носи сам отговорност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Кико написа:

Какво общо има това с игрите?  Игрите и днес си искат добра еднонишкова производителност, а 4 допълнителни нишки в повечето случаи усложняват нещата или не се ползват при игра. Това е все едно да караш колело, ама да си с панталон, дето крачолите се веят и постоянно да се притесняваш за това, дали веригата няма да захапе панталона ти и да се претрепиш. Същата работа и с тоя HT. Къде къде е по-добре е да съм с къси гащи и да не мисля за крачолите си, а само за това, как да карам по-бързо. Ч!е дори и за това няма да мисля, щото се подразбира от самосебе си.

За SSD  ще кажа, че само Windows  в един момент ще си заплюе 60 GB  и че само една GTA 5  е 60 GB. Тоест, на момента си без място, дори само с една игра. То ако е за идеята и 60 GB  ще събере Windows,  та ще се спестят пари. Но пък да се циганим за 60 лева при бюджет 1000-1300...

Гащи, панталони, крачоли, текерлета... :lol6:

Ела в настоящето и времената на DirectX 12, където броя на ядрата имат по-голямо значение от честотата при съвременните игри. Към момента, до 6 ядра се използват и тенденцията е ясна.

dx12_cpu_ashes_of_the_singularity_beta_2

dx12_cpu_3dmark_api_overhead_feature_tes

dx12_performance_simulated_cpus-10057501

http://www.pcworld.com/article/3039552/hardware/tested-how-many-cpu-cores-you-really-need-for-directx-12-gaming.html

И не, Windows няма да "заплюва" никакви 60GB /които са единствено във твоите фантазии/. Windows 10 или 7 с инсталирани всички необходими програмки, плюс офис пакети и КАД програми не минава 18-20GB.

Циганенето с кутиите и ненужно скъпите дъна е същественото в случая, а не обема на SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При новият бюджет не е проблем да се вземе хем заключен 8-нишков хем охладител и подходящо дъно за клок.

Тоест всички са доволни освен ако някой не се заяде за SSD-то как ако го махнем ще вземем отключен и дъно с Z170 чипсет за тия стотина лева...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска да клоква и да слага водно във първото си мнение питащия. Смятам ,че предложението ми ще му задоволи капризите на 100%. Да скъпичко е дъното но не съм  видял някой да предлага подобни дъна до сега. Клок се прави с хубаво дъно,рам и процесор. Другото да си го избира  както иска и сметне за добре. Когато събере още 1000 лева за видео,водно,кутия и тн да мисли за клокове.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, AlkatrazBG написа:

http://nikem-bg.net/cart/55126p1r54144p1r55524p1r52804p1r52597p1rf.html

Значи хора , чудя се между цитираната и тази количка . Какво мислите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при двете липсва кутия а при първата и охладител.

пс. Ако някой друг ги плаща бих избрал първата.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от Don Alexsandrov
      Здравейте някой може ли да преведе програмата на български 

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.