Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Предстои ми сглобяване на нова конфигурация,но искам да се посъветвам с вас първо. Цена/производителност не са на първо място, по-скоро дизайн . Цел номер едно е добре изглеждаща машина, а след това по възможност и най-добрия подбор от компоненти.

Кутията ще е http://www.mindfactory.de/product_info.php/Phanteks-Enthoo-Evolv-mit-Sichtfenster-Tempered-Glass-Midi-Tower-ohne-Ne_1042536.html

Останалите части вече може да бъдат заменени с по-добри/по-евтини.

Дъно на Асус, това или това

За процесор се чудя между и5 и и7 вариантите или малко по скъпия и7, при който трябва и следователно друг вид дъно.

Рам 16 Гб кит  , този ?

За захранване съм се спрял на  750 вата,които са ми предостатъчни  за овърклок на процесор+ една видеокарта.

Ако може да дадете мнения относно компонентите  и да предложите ССД ,256Гб + вентилатор за процесора,докато отделя пари за водно охлаждане на цялата система.

За видео карта доста се чудя, дали втора употреба ,директно с охладително тяло за водно охлаждане или някоя по-евтина от новите.

Игрите ,които ще се играят не са от най- горния клас... ЦС Го и Лол. Компютъра най- вероятно ще се ползва за САД програми и доста по-рядко ,до минимално за споменатите игри.

Бюджета може да бъде прехвърлен малко, стига да е необходимо. Очаквам вашите мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са изискванията на тези CAD програми?

Иначе за тези игри тоз клокърски i7 и съответно хубава видеокарта, но няма да усетиш разлика и да си с i5 и по-слаба карта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Решенията са взети, и от нас се очаква какво...?

Бюджета ще се запълни само със SSD-то, а искаш и охлаждане... Да не говорим, че CAD програмите искат и те не евтино видео. Цялата конфигурация е един фарс, като най-безумното е кутията и цената и.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, baikolio95 написа:

Решенията са взети, и от нас се очаква какво...?

Бюджета ще се запълни само със SSD-то, а искаш и охлаждане... Да не говорим, че CAD програмите искат и те не евтино видео. Цялата конфигурация е един фарс, като най-безумното е кутията и цената и.

Видеото може да бъде добавено и на по-късен етап, в зависимост от това коя САД програма ще ползваме . Знам,че кутията е скъпа, но качеството и дизайна до някъде оправдават това.Писал съм относно бюджета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е щом целта е дизайн е нормално да е фарс. А и дизайна трябва да се харесва на купуващия не на нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-2017.html

Затова ли говориме?

SSD си вземи и инсталираш уиндоуса на него и го правиш цялото дял С:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-2017.html

Затова ли говориме?

SSD си вземи и инсталираш уиндоуса на него и го правиш цялото дял С:

Ами няколко са вариантите за САД, но да кажем,че и тази става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това са минималните изисквания да тръгне. Реално трябва много добър сметач и колкото може повече памет. Голямо SSD е също в плюс, както и специализираната видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми не са хич големи изискванията. Не бих купил тази кутия, много е скъпа и поне мен хич не ме кефи! Ако обичаш филми и музика си вземи една креативка и колони 5.1 да ги разположиш около тебе примерно! От това изсилване файда няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ми не са хич големи изискванията. Не бих купил тази кутия, много е скъпа и поне мен хич не ме кефи! Ако обичаш филми и музика си вземи една креативка и колони 5.1 да ги разположиш около тебе примерно! От това изсилване файда няма.

принципно съм на двете крайности, или някаква такава конфигурация или мисля да си взема едно Разбери 3 и с него да се занимавам. Докато при първия вариант ще се охарча с много, втория би бил доста пъти по-икономичен и полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

WARENKORB

Artikelinformationen

Anzahl

Einzelpreis

Gesamtpreis

Wählen

spacer.gif
    spacer.gif

750 Watt Super Flower Leadex weiß Modular 80+ Platinum

Artikelnummer: 8634547

Als Geschenk verpacken (€ 3,90*/St.)

€ 149,84*

€ 149,84*
    Artikel löschen
    Phanteks PH-TC14PE weiß Tower Kühler

Artikelnummer: 8409148

€ 68,44*

€ 68,44*
    Artikel löschen
    Intel Core i7 6700K 4x 4.00GHz So.1151 WOF

Artikelnummer: 64961

€ 324,85*

€ 324,85*
    Artikel löschen
    Asus Z170-Deluxe Intel Z170 So.1151 Dual Channel DDR4 ATX Retail

Artikelnummer: 64887

€ 273,95*

€ 273,95*
    Artikel löschen
    256GB Samsung 950 Pro M.2 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/ V-NAND MLC Toggle (MZ-V5P256BW)

Artikelnummer: 65218

€ 177,68*

€ 177,68*
    Artikel löschen
    16GB Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 DIMM CL15 Dual Kit

Artikelnummer: 8660662

€ 85,67*

€ 85,67*
    Artikel löschen

spacer.gif

add_article_32.jpg

Diesen Artikel zum Warenkorb hinzufügen

spacer.gif

Gewählte Artikel:
    LöschenAuf den Merkzettel kopierenAuf den Merkzettel verschieben

spacer.gif
    spacer.gif

spacer.gif

Gutscheincodes können Sie im letzten Bestellschritt einlösen.

Zwischensumme:
    inkl. 19% USt:
    zzgl. Versandkosten
    € 1.270,27
    € 202,82

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, _Alex&Vanko_ написа:

Незнам какво е това Разбери 3

Тръпка ти е да клокваш или ще ти е за пръв път?

Тръпката ми е да се занимавам с нещо, в тази конфигурация по-скоро ще е сглобяването, подреждането на кабели,кустом водно  и така...  А Разберито

ще може да се променя и ползва за какви ли не неща.Тъкмо гледам,че има доста интересни  пакове за начинаещи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ги слушай , кутията е страхотна всичко е много добре щом можеш да си го позволиш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Супер дъно супер кутия и водно охлаждане ама за какво? Някои могат да гонят 5 гигахерца и си плащат за тръпката!

преди 8 минути, FIcH написа:

Тръпката ми е да се занимавам с нещо, в тази конфигурация по-скоро ще е сглобяването, подреждането на кабели,кустом водно  и така...  А Разберито

От това не разбирам ти ще кажеш ако ще правиме конфигурация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Супер дъно супер кутия и водно охлаждане ама за какво? Някои могат да гонят 5 гигахерца и си плащат за тръпката!

не ти харесва защото не си фен което не е лошо а и гледаш парите - това нещо е за фенове и за хора с пари. А виж горе кюнко е пляснал цял конфиг с леадекс ако имам пари и аз ще си направя такъв конфиг няма значение че нито кад програми ползвам нито игри играя.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, _Alex&Vanko_ написа:

От това не разбирам ти ще кажеш ако ще правиме конфигурация!

Нека да сглобите една конфигурация , а аз докато се начудя кое от двете да избера ще мине известно време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, _Alex&Vanko_ написа:

На кое не съм фен като тука се боря да предлагате по-качествени кутии и дъна? Но това вече е изхвърляне!

Както искаш го разбирай но бих черпил стек бира с мезе само да мога да сглобя такава машина.

Моля те не ми отговаряй да не спамин темата с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв ти е монитора авторе?

Купил си Gigabyte B85 пълноразмерно а предлага резани АСРоци Н110 а не Gigabyte B150 пълноразмерно! И не желая да споря вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като си доволен от това дъно такива предлагаш! Наруто всичко е тествал и знае! Захранвания, дъна ит.н.!

Ми имаш я резолюцията авторе 1920х1080

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Какъв ти е монитора авторе?

Купил си Gigabyte B85 пълноразмерно а предлага резани АСРоци Н110 а не Gigabyte B150 пълноразмерно! И не желая да споря вече!

Бъркаш ме с някого евтин асрок х110 не предлагам освен ако не е било комп за 500лв. но пак не се сещам да съм предлагал.

това ми е другия комп на майка ми да си гледа новините и времето

както виждаш и за такъв комп не съм сложил нищо евтино. Евтините дъна са за евтини компове че тука ги слагат и на i7+1070 вече е друг проблем.

едит: х110 асроците не са лошо доста по-добре са от преди но пак не съм се решил да ги предлагам.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми стана ясно рекорди ли ще се гонят или просто искаш възможност за клок ей така за тръпката? Хубаво е да се знае понеже не е необходим нито скъп отключен процесор нито дъно за над 500 лв. каквото си избрал.

Примерно това става за клок на всеки (без Xeon) заключен процесор от Селерон до I7 - http://www.mindfactory.de/product_info.php/ASRock-H170-Pro4-Hyper-Intel-H170-So-1151-Dual-Channel-DDR4-ATX-Retail_1035444.html

Това също като е с най-доброто аудио (вградено) а разликата в парите е минимална но не е в черно-бяло а доколкото разбрах цветовете на частите са най-важното? 

http://www.mindfactory.de/product_info.php/ASRock-Fatal1ty-B150-Gaming-K4-Hyper-Intel-B150-So-1151-Dual-Channel-DDR_1031915.html

Спестяваш 160 еврака и пак ще си имаш тръпката.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Roujin Z написа:

Не ми стана ясно рекорди ли ще се гонят или просто искаш възможност за клок ей така за тръпката? Хубаво е да се знае понеже не е необходим нито скъп отключен процесор нито дъно за над 500 лв. каквото си избрал.

Рекорди не ми трябват, просто след време като сложа водно охлаждане ще е малко тъпо да е заключен процесора... и винаги е добре,да има опция за клок. Но бих видял и твоето предложение със заключен евтин процесор и по-евтино дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.