Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Картата ми е прецекана на лаптопа и рутера ми е през една стая и сигнала ми се губи постоянно и интернета ми е супер бавен и спира в много чести случаи! Рестартирам постоянно картата от центъра за мрежи и споделяне в контрол панела но пак е прецакана и веднъж долу иконката ми показва че съм с пълен сигнал веднъж със слаб и вече не издържам и стоя в стаята с рутера и съм свързан с LAN кабел и нямам никакви проблеми! Но чух че има безжични адаптери които се вкарват в usb-то и искам да си взема такъв тъй като не ми се занимава да сменям вътрешния! А и смятам че с този от usb-то ще има по добър сигнал! Засега съм се спрял на този - http://www.emag.bg/bezzhichen-adapter-asus-usb-n10-nano-150mbps-usb-n10-nano/pd/DR2HLBBBM/. Мисля че е перфектният за мен! Ако ми кажете дали ще ми оправи проблема го взимам утре! Или ако можете да предложите някой с който ще имам по бърз интернет предлагайте! По-възможност да е малак защото тези стърчащите не ми харесват много но ако с тях ще имам по-бърз интернет отколкото с това малкото и такъв ще взема! Моля Ви предлагайтееее и казвайте мнения! Благодаря предварително!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто ще остана без думи!!!! Как така реши, че проблема е в безжичната карта на лаптопа, че и реши да си вземаш такава през USB?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, CASSIO написа:

А и смятам че с този от usb-то ще има по добър сигнал!

Възможно е, но не и с този малкият, който си избрал. Ако искаш по-добър сигнал трябва да си вземеш някой с голяма антена.

Аз не бих се лишил от удобството на вградения адаптер, още повече, че твоят може и да си работи и проблемът му да е с драйверите или в рутера.

Редактирано от oavramov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не можеш ли просто да си отвориш диспечера на устройствата и да видиш как Уиндоуса окачествява това устройство? Ако пише " Това устройство работи нормално" , можеш да опиташ с драйвер на фирмата на лаптопа. При много лаптопи уиндоуските драйвери за разни устройства като карта за безжична връзка или тъчпад не работят добре. Освен това не казваш каква е ОС, понякога при надграждане се получават бъгове и ту това не работи, ту онова. Спасението е преинсталиране. Все пак, в повечето случаи устройството не работи въобще, а при теб -с недостатъци, С проби ( смяна на рутер с друг, промяна на честотата на радиовръзката с по-ниска, драйвер) ще намериш причината. Имам у дома два USB адаптера , но много си далече, как да ти дам за проба, да не купуваш без нужда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам 2 mini pci-e wlan карти. Да ти продам?

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някои драйвери прецакват връзката онзи ден реших да се върна на стария драйвер и постоянно показваше слаб до добър сигнал , върнах си настояшия и нещата се оправиха . Каква ти е безжичната карта ?

Дори и аз за миг не бих се усъмнил , че проблема идва от картата . Рутера ти през колко стени минава ? марка модел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето да видите че всичко работи нормално според Windows а досега изтеглих последните драйвери на картата за windows 7 64bit а модела на рутера е huawei home hateway hg532e и минава през 2 стени но вратите постоянно са отворени така че дефакто сигнала не минава през нито една стена!

Screenshot_11.png

Screenshot_11.png

Редактирано от CASSIO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо оправи "Чуденките" от девайс менажера  и нещата ще тръгнат. Ако си купуваш адаптер, купи с външна антена, както са те посъветвали в по горен пост. А това повече не го пиши: ... рутера е huawei home hateway hg532e и минава през 2 стени но вратите постоянно са отворени така че дефакто сигнала не минава през нито една стена! "

Да не би да смяташ че като си отворил вратите, сигнала от рутера минава само през тях". Ще те сложат в бисерите. И е по добре да си получаваш интернета по кабела, докато безжично, е по удобно само. Скоростта ти ще е по малка при безжичната връзка.

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Сега преинсталирах драйверите на картата с най-новите и пак същата работа! Само първите 5 минути имах бърз интернет и после започна да забавя и въобще да не зарежда! И все пак ако потърся в olx за вътрешна карта дали ще пасне на компютъра и дали ще тръгне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, CASSIO написа:

Сега преинсталирах драйверите на картата с най-новите и пак същата работа! Само първите 5 минути имах бърз интернет и после започна да забавя и въобще да не зарежда! И все пак ако потърся в olx за вътрешна карта дали ще пасне на компютъра и дали ще тръгне?

Ти едновременно като че ли ползваш и кабела за интернет и WI-Fi. Вярно ли е и ако да, веднага изключи едната връзка. Примерно, кабела. Ако не съм разбрал правилно, ти се извинявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, CASSIO написа:

Инсталирайте драйверите за SM Bus controller 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен всичко това ми прилича на проблеми с предавателя на рутера. Няма драйвер, дето ту работи, ту спира, да не говорим за намаляване на сигнала и усилване. Въпреки това, теб не ти трябва най-новия драйвер, а този, с който си купил лаптопа. Трябва да сменяш едно по едно, до като намериш причината. А кабел и безжично едновременно няма проблем-всички компютри имат вграден приоритет на кабела, а безжичната отива в изчакване.

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, capnemo написа:

Инсталирайте драйверите за SM Bus controller 

Давам ти линк за това, което ти е написал капитана:

http://www.driverscape.com/download/sm-bus-controller Нали виждаш, че имаш проблем. Защо до сега не го направи а съзерцаваш началната страница на форума?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега ще го инсталирам от линка който ми дадохте дано се оправи и всичко да е наред! А за какво служи този драйвер?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, CASSIO написа:

Сега ще го инсталирам от линка който ми дадохте дано се оправи и всичко да е наред! А за какво служи този драйвер?

То си е написано всичко. Остава да го прочетеш. В девайс менажера не трябва да имаш никакви удивителни знаци над нито едно устройство. И като дърпаш драйвера, чети за кой Windovs ти трябва. Мисля, че са написани по дата на издаване. Внимателно разгледай страницата. Това се изисква доколкото си спомням при ползване на енвидия хардуер. Не си си написал модела на лаптопа.Това не е приемливо по простата причина, че някой от отговарящите отдавна щеше да го погледне наместо теб.

И не отговори на част от горният ми въпрос. Четете, когато питате, но внимателно!

" Ти едновременно като че ли ползваш и кабела за интернет и WI-Fi. Вярно ли е и ако да, веднага изключи едната връзка. Примерно, кабела. Ако не съм разбрал правилно, ти се извинявам. "

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Готово! Инсталирах драйвера и сега нямам никакви удивителни знаци в device manager-а. Отново същата работа! :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, CASSIO написа:

Готово! Инсталирах драйвера и сега нямам никакви удивителни знаци в device manager-а. Отново същата работа! :/

Рестарт на машината?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И за трети път ще те попитам това:    " Ти едновременно като че ли ползваш и кабела за интернет и WI-Fi. Вярно ли е и ако да, веднага изключи едната връзка. Примерно, кабела. Ако не съм разбрал правилно, ти се извинявам. "

Трябваше да ти го напиша с големи букви та да го забележиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да е от самия рутер като прочетох марката и модела ясно ми стана случайно да не е на Ментел рутера ? много хора са имали проблем с сигнала именно на тази марка рутери /

ако искаш ъпдейтни последната версия на firmware /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, adersa написа:

Може да е от самия рутер като прочетох марката и модела ясно ми стана случайно да не е на Ментел рутера ? много хора са имали проблем с сигнала именно на тази марка рутери /

Всички, които са имали  проблеми с тази марка, толкова и разбират.То не е само да пишеш, а и да го разбираш кое защо и как се получава. Нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, * СТЕФАН * написа:
    преди 8 минути, * СТЕФАН * написа:

И за трети път ще те попитам това:    " Ти едновременно като че ли ползваш и кабела за интернет и WI-Fi. Вярно ли е и ако да, веднага изключи едната връзка. Примерно, кабела. Ако не съм разбрал правилно, ти се извинявам. "

Трябваше да ти го напиша с големи букви та да го забележиш.

Не ги ползвам едновременно! Сега съм в другата стая с wireless и всичко си е същото! Клиповете едвам зареждат а след малко съвсем ще спре сигнала!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, CASSIO написа:

Не ги ползвам едновременно! Сега съм в другата стая с wireless и всичко си е същото! Клиповете едвам зареждат а след малко съвсем ще спре сигнала!

Можеш ли да пуснеш някакъв тест на скоростта през WI-FI от лаптопа? Ако да, пусни една снимка да погледнем. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, * СТЕФАН * написа:

Можеш ли да пуснеш някакъв тест на скоростта през WI-FI от лаптопа? Ако да, пусни една снимка да погледнем. Благодаря.

Ето скоростта на интернета през кабел а през wi-fi не става! Сигнала се губи, но ще пробвам пак!

Screenshot_13.png

Screenshot_14.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това устройство  hg532e  е модем, а не рутер и няма как да ти работи през 2 стени. Даже се радвай, че въобще хващаш безжичен интернет. Като за начало то трябва да се настрои. Поне да му се смени канала на излъчване.

Освен това с тези неинсталирани драйвери има вероятност да си омазал нещата. Хубаво е компютъра да го прегледа специалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Това устройство  hg532e  е модем, а не рутер и няма как да ти работи през 2 стени. Даже се радвай, че въобще хващаш безжичен интернет. Като за начало то трябва да се настрои. Поне да му се смени канала на излъчване.

Освен това с тези неинсталирани драйвери има вероятност да си омазал нещата. Хубаво е компютъра да го прегледа специалист.

А ако си преинсталирам цялата операционна система? И без това от много време не е преинсталиран и е пълен с боклуци. Дали ще има проблеми а и мисля да сложа windows 8?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.