Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време мониторът ми Samsung SyncMaster 913N ми дава синкав екран.  Когато размърдам захранващия кабел, се оправя, но за малко и рослепак така докато се закрепи.  Слагах му станиол в контакта да уплътни, сега и карфичка, но не помага.  Помогнете вие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво да ти се помага! Ти си тотален неадекватник! На училище ходил ли си? Какви са тия станиоли и карфици? След като свети екрана нямаш работа в контакта и захранващия кабел! Може сигналния да си го скапал.  Но вероятно е скапано вътре. В сервиз, друго не можеш да направиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай не със захранващия кабел, а с кабела за сигнала. Когато не е вкаран добре той сменя цветовете. Пробвай с друг кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвайте с други кабели ,ако са налични такива. Колкото до ремонта ,в сервиз би ви струвало близо 80% от стойността на самия монитор ,пък и не се знае след ремонт ,колко ще издържи. С други думи най-евтин ,но не най-разумен вариант е ремонта ,пък и самия монитор е доволно остарял. В днешно време има доста евтини съвременни монитори 16:9 - 16:10 ,21 - 23 инча за 100-150лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, jojopara написа:

Здравейте,

От известно време мониторът ми Samsung SyncMaster 913N ми дава синкав екран.  Когато размърдам захранващия кабел, се оправя, но за малко и рослепак така докато се закрепи.  Слагах му станиол в контакта да уплътни, сега и карфичка, но не помага.  Помогнете вие!

Ръгни един пирон в контакта да се уплътни хубаво 

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Soviet Soldier написа:

в сервиз би ви струвало близо 80% от стойността на самия монитор

Не пиши глупости! Още повече че не знаеш какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Филипов написа:

Не пиши глупости! Още повече че не знаеш какво е.

А стига давал квалификации кой пише глупости и кой умности. Правил съм грешката да дам подобен монитор за ремонт ,и повече така не бих се прецакал. За монитор ,който не струва и 50лв ще се наложи да се разкарва по сервизи ,където не се знае ,в какво състояние ще му върнат монитора ,колко ще го бавят и колко ще струва самия ремонт.

Мой личен опит от преди 2 години със 17 инчов Самсунг , на който много държах ,но се появи проблем с захранването и зопочна сам да се изключва. Отворих го да проверя кондензатори и подсветката ,но не успях да открия самия проблем. Занесох го в най-близкия сервиз ,бавиха ме над седмица ,защото бил проблем с захранващата платка и трябвало да се смени ,така ми обясниха по телефона. Писна ми да ги чакам ,отидох ,взех си го надраскан и с липсваща полимерна част на стойката ,и го занесох в друг сервиз. Оправиха ми го на 3-тия ден ,ремонта струваше ,колкото самия монитор 40лв с 3 месеца гаранция. След няма и година ползване пак се появи същия проблем. Всичко това ми коства гориво освен 40те лв за ремонта и близо 2 седмици чакане. На края пак се развали. 

Ми съжалявам ама за 40лв мога да поръчам същия монитор ,като нов ,който ми го докарват за 1-2 дни безплатно с куриер и то с 1 година гаранция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които писахте.  Наистина няма смисъл да дам побти толкова пари колкото за нов, подобен монитор!  Предложението на Belfegor4o ме спаси!  Единият винт на свързващият кабел се бе разхлабил и аз не съм го забелязал.  След стягане с отретка всичко се оправи!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.