Премини към съдържанието
Марио Николов

Windows 7 SP1 на Samsung лаптоп. Проблем с инсталацията

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следния проблем с инсталирането на Windiws 7 Ultimate SP1 64-бита. Лаптопа е Samsung np355v5c. На него имаше инсталиран Windows 8. Пробвах първо да форматирам само C:. След първия рестарт на инсталацията забива и спира. Пробвах след това да изтеия целия хардиск и да създам нови дялове също не стана. Пробвах различни копия на Windows, същото. С помощта на различни програмки от Hiren's BootCD изтрих харда разцепих го на ново, форматирах го, и пак нищо. Моля за съвети!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега остава и с различните програмки пак в  Hiren's BootCD  да тествате и самият хард за грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Качи снимки на БИОС-а.Ако се опитваш да инсталираш от флашка най-вероятно няма да стане виж тази тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А случайно в bios избра ли опциите Secure Boot off и Legacy mode on, защото ако не ги избереш няма да може да инсталираш седмицата. Също така се убеди, че диска ти е в MBR формат, а не в GPT, защото седмицата няма да го види.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А стартира ли изобщо инсталаторът на Wndows 7?

ако стартира, като стигне до конфигурирането на език, натисни Shift+F10  и като се появи черният екран напиши или копирай редовете в получер шрифт, без тези в скоби):
    DISKPART
    LIST DISK

(след като се убедиш, че disk 0 е твърдият диск на който ще се инсталира Windows 7)
    SEL DISK 0
    CLEAN
    CONVERT MBR

(за 100gb дял, както е по подразбиране)
    CREATE PARTITION PRIMARY SIZE=102400
    FORMAT FS=NTFS LABEL="BOOT"
    ACTIVE
    EXIT
    EXIT

Може да продсължиш с инсталирането
    Забележка: Както по-горе е написано в BIOS трябва да се забранят Secure Boot и Legacy Support. Ако няма Legacy Support опция в BIOS, трябва да се търси обновен BIOS от сайта на Samsung (ако има).

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И Boot priority да се смени от UEFI first--->Legacy, че аз инсталирах два пъти защото бях оставил УЕФИ и не успях да активирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.