Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! имам Sony xperia m4 aqua от 1 година  и до сега не съм имал никакви проблеми. Не е забивал, не е бавен и т.н. Но преди няколко дена по време на работа се появи така наречения "син екран на смъртта"  и се изключи. Не можех да го пусна без да натисна с игла малкия бутон за рестарт, при което телефона тръгва да зарежда и отново се появява синия екран(понякога и с лек звук). Така с многократни рестарти благодарение на споменатия бутон  успява да зареди без да се изключи, но или е изключително бавен, или след известно време без надзор(1-2 часа) отново се изключва. 

Направих фабричните настройки, занулих всичко и сонито 2 дена си работеше добре, но сега отново отвреме на време се появява синия екран( просто се случва по рядко и трябва да го рестартирам макс 2 пъти за да се включи) но работата е ясна, че нещо не е наред на този телефон, щом и след фабричните настройки отново се появява този проблем.

Ясно ми е, че сигурно ще се наложи да го водя на ремонт, но се питах дали ли има друг начин или поне да разбера каква е причината за това. Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами първо син екран при смартфоните няма. Ако не си пипал нищо по системата и се е развалил явно проблем със самата сток система. Пробвай да флашнеш нов фърмуер или някок къстъм мод. Ако не знаеш как се прави питай ще ти обясним. Пък ако не ти се занинава на сервиз може да го закараш.  Но като споменаваш и тези внезапни изключвания дори и след връщането на фабричните настройки тук проблема може и да е със хардуера.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

четох, че при iphone-те го има често този проблем и че може да се получава от неправилна работа на приложение. 

нямам друг телефон, с който да снимам, синия екран е същия като на тази снимка:

pic_3_28741.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хм странно аз за първи път виждам такъв проблем. Пробва ли да влезеш във флаш мод или фастбуут и от там да флашнеш фърмуер Имаш ли познания за това? На един приятел така му беше станал телефона, но без синия екран от някакво приложение.. И го оправихме със нова система.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Mr.n0b0dy написа:

Хм странно аз за първи път виждам такъв проблем. Пробва ли да влезеш във флаш мод или фастбуут и от там да флашнеш фърмуер Имаш ли познания за това? На един приятел така му беше станал телефона, но без синия екран от някакво приложение.. И го оправихме със нова система.

Всяка марка си има нейните простотий :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С поправка през PC Companion пробва ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 31.10.2016 г. в 18:52, Евгени Симеонов написа:

С поправка през PC Companion пробва ли?

не, сега ще пробвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поправих и актуализирах системата с  PC Companion и поне за сега не се е появявал въпросния син екран. Но телефонът стана доста бавен. Рестартирах го няколко пъти, връщах фабрични настройки, но продължава да е бавен и да блокират приложения( а в момента няма почти никакви приложения) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай ако ти се занимава може да пробваш къстъм ROM защото ще е по-лек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.