Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам нещо относно температурата на процесора на моя лаптоп , на скоро си купих  на старо едно лаптопче Леново СЛ 400 , обаче нещо ме притеснява че много е топъл и много лесно му се качва температурата като поработи 10 - на минути и стига 60 градуса на процесора. ето вижте снимките  . И  кажете какво мога да направя как да го охладя , с със смяна на термо паста дали ще е достатъчно или трябва нов по мощен вентилатор .

P60926-200805 (Large).jpg

P60926-200928 (Large).jpg

P60926-201010 (Large).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пробии му дупки с бормашина  да му влиза взъдух

тва е нормална  температура между другото

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормани са тези показатели, над 85 градуса според мен вече не са приемливи (full load).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Yvan Sergeev написа:

пробии му дупки с бормашина  да му влиза взъдух

тва е нормална  температура между другото

да го залее накрая с вода като го пробие може да го унищожи лаптопа  и  до качилия температурата е нормална

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ема имам друг  Леново Т420 дето не качва повече от 75 градуса в натоварен режим а тоя тука за 10 минути без натоварване стига 60 не знам аз съм чувал че 60 градуса е сравнително висока температура за процесор,  на стационарните ми компютри температурата на процесорите при ненатоварен режим е около 40- 50 градуса .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нещо са ти дефектни  моя цял ден е пуснат и градусите са 37 а 6 години нито пасти съм сменявал нито нищо от лаптопите не може да очакваш много тъпи машинки за чатене.

пише някакви максимални 100 но не знам за кое се отнася някакво cpuid

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, Yvan Sergeev написа:

нещо са ти дефектни  моя цял ден е пуснат и градусите са 37 а 6 години нито пасти съм сменявал нито нищо от лаптопите не може да очакваш много тъпи машинки за чатене.

пише някакви максимални 100 но не знам за кое се отнася някакво cpuid

Сигурно и живееш на планета, където няма ни една прашинчица и термопастите са вечни. ;]

Не е нужен нов вентилатор, нужна е нова паста и щателно почистване на целия лаптоп от прах, най-вече радиатора на процесора!

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, hudyr написа:

Сигурно и живееш на планета, където няма ни една прашинчица и термопастите са вечни. ;]

държа го с отворен капак и прах не се събира чат пат покрай вентилатора с клечка за зъби  го чистя да падне по едрото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, hudyr написа:

Не е нужен нов вентилатор, нужна е нова паста и щателно почистване на целия лаптоп от прах, най-вече радиатора на процесора!

Това е верният път!

Ако се разцъкват и някакви по - тежки игри ,то автора да си купи и охлаждаща подложка!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаше някакви драми с дефектни батерии при леново, гледам, че батерията ти не се зарежда, пробвай без нея и кажи резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.Ако на лаптопа не е правена профилактика ( почистване от прах, мръсотия, смяна на термопаста) трябва да се направи. Никакви пробивания на дупки или нещо подобно както прочетох по-горе като коментари.

2. Има вероятност и самият охладител да се е повредил, тогава се заменя с друг. Но и това може да се тества в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 43 минути, Емил Костов написа:

1.Ако на лаптопа не е правена профилактика ( почистване от прах, мръсотия, смяна на термопаста) трябва да се направи. Никакви пробивания на дупки или нещо подобно както прочетох по-горе като коментари.

някои лаптопи са дефектни и не са им пробили дупки да излиза въздуха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

някои лаптопи са дефектни и не са им пробили дупки да излиза въздуха.

Няма такова нещо. Не се пробиват дупки на нищо, защото така се нарушава работата на охлаждането. Нека постващия да си направи профилактика и проверка. Колкото до игри, да забрави да игра е на тази машина, ако иска да я използва още време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако няма въздух от къде да вреле вентилатора  ще си върти напразно и ще обръща топлия въздух  а пък като влиза въздух влиза и прах а като влезе не излиза без намеса 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

ако няма въздух от къде да вреле вентилатора  ще си върти напразно и ще обръща топлия въздух  а пък като влиза въздух влиза и прах а като влезе не излиза без намеса 

Има модели, които дърпат въздух през клавиатурата. В случая този модел си има нормалните отвори, но ако не му е правена профилактика или е повреден охладителя край с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чистене + нова хубава термопаста и евентуално подложка.
    Всякакви интервенции с бормашини,отвертки,рязане ,кълцане  и така нататък са съченинея по картинка :D
    Колеги ,недеите дава такива съвети,че аз един път се избазиках с един ,като му е мръсен лаптопа да го измие на чешмата,и след 10 мин.познайте къде беше лаптопа. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.