Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Горещ процесор на лаптоп

loranst looa

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам нещо относно температурата на процесора на моя лаптоп , на скоро си купих  на старо едно лаптопче Леново СЛ 400 , обаче нещо ме притеснява че много е топъл и много лесно му се качва температурата като поработи 10 - на минути и стига 60 градуса на процесора. ето вижте снимките  . И  кажете какво мога да направя как да го охладя , с със смяна на термо паста дали ще е достатъчно или трябва нов по мощен вентилатор .

P60926-200805 (Large).jpg

P60926-200928 (Large).jpg

P60926-201010 (Large).jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пробии му дупки с бормашина  да му влиза взъдух

тва е нормална  температура между другото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Yvan Sergeev написа:

пробии му дупки с бормашина  да му влиза взъдух

тва е нормална  температура между другото

да го залее накрая с вода като го пробие може да го унищожи лаптопа  и  до качилия температурата е нормална

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ема имам друг  Леново Т420 дето не качва повече от 75 градуса в натоварен режим а тоя тука за 10 минути без натоварване стига 60 не знам аз съм чувал че 60 градуса е сравнително висока температура за процесор,  на стационарните ми компютри температурата на процесорите при ненатоварен режим е около 40- 50 градуса .  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

нещо са ти дефектни  моя цял ден е пуснат и градусите са 37 а 6 години нито пасти съм сменявал нито нищо от лаптопите не може да очакваш много тъпи машинки за чатене.

пише някакви максимални 100 но не знам за кое се отнася някакво cpuid

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Yvan Sergeev написа:

нещо са ти дефектни  моя цял ден е пуснат и градусите са 37 а 6 години нито пасти съм сменявал нито нищо от лаптопите не може да очакваш много тъпи машинки за чатене.

пише някакви максимални 100 но не знам за кое се отнася някакво cpuid

Сигурно и живееш на планета, където няма ни една прашинчица и термопастите са вечни. ;]

Не е нужен нов вентилатор, нужна е нова паста и щателно почистване на целия лаптоп от прах, най-вече радиатора на процесора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, hudyr написа:

Сигурно и живееш на планета, където няма ни една прашинчица и термопастите са вечни. ;]

държа го с отворен капак и прах не се събира чат пат покрай вентилатора с клечка за зъби  го чистя да падне по едрото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, hudyr написа:

Не е нужен нов вентилатор, нужна е нова паста и щателно почистване на целия лаптоп от прах, най-вече радиатора на процесора!

Това е верният път!

Ако се разцъкват и някакви по - тежки игри ,то автора да си купи и охлаждаща подложка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някакви драми с дефектни батерии при леново, гледам, че батерията ти не се зарежда, пробвай без нея и кажи резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Ако на лаптопа не е правена профилактика ( почистване от прах, мръсотия, смяна на термопаста) трябва да се направи. Никакви пробивания на дупки или нещо подобно както прочетох по-горе като коментари.

2. Има вероятност и самият охладител да се е повредил, тогава се заменя с друг. Но и това може да се тества в сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Емил Костов написа:

1.Ако на лаптопа не е правена профилактика ( почистване от прах, мръсотия, смяна на термопаста) трябва да се направи. Никакви пробивания на дупки или нещо подобно както прочетох по-горе като коментари.

някои лаптопи са дефектни и не са им пробили дупки да излиза въздуха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

някои лаптопи са дефектни и не са им пробили дупки да излиза въздуха.

Няма такова нещо. Не се пробиват дупки на нищо, защото така се нарушава работата на охлаждането. Нека постващия да си направи профилактика и проверка. Колкото до игри, да забрави да игра е на тази машина, ако иска да я използва още време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако няма въздух от къде да вреле вентилатора  ще си върти напразно и ще обръща топлия въздух  а пък като влиза въздух влиза и прах а като влезе не излиза без намеса 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

ако няма въздух от къде да вреле вентилатора  ще си върти напразно и ще обръща топлия въздух  а пък като влиза въздух влиза и прах а като влезе не излиза без намеса 

Има модели, които дърпат въздух през клавиатурата. В случая този модел си има нормалните отвори, но ако не му е правена профилактика или е повреден охладителя край с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чистене + нова хубава термопаста и евентуално подложка.
Всякакви интервенции с бормашини,отвертки,рязане ,кълцане  и така нататък са съченинея по картинка :D
Колеги ,недеите дава такива съвети,че аз един път се избазиках с един ,като му е мръсен лаптопа да го измие на чешмата,и след 10 мин.познайте къде беше лаптопа. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване