Премини към съдържанието
toc

Проблем с клавиатурата и Start menu на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам нужда от помощ за следният проблем, който се появи веднага след инсталиране на Anniversary Update-а на Windows 10:

При първо отваряне на Start menu-то и търсене чрез писане от клавиатурата търсенето проработва и Start menu-то отчита писането на първите няколко символа от клавиатурата. След това обаче Start menu-то вече не отчита никакво писане от клавитаурата при опит за търсене в него. Друг проблем с клавиатурата нямам, също така отварянето и затварянето на Start menu-то с Win бутона работи.

sfc /scannow, както и Start menu troubleshooter-а на Майкрософт не показват никакви проблеми.

Така и не успях да намеря начин да оправя този досаден проблем.

Клавиатурата е Modecom MC800M, USB и преди ъпдейта всичко работеше нормално.

Благодаря предварително за помощта.

ПС. Убеден съм, че с чиста инсталация ще се оправи, но не искам да стигам до там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За жалост голяма част от надгражданията са с дефекти-чист късмет ще е всичко да ти работи. При мен не можеше да се запише точка за възстановяване. Най-добре си направи носител на Уиндоус 10 от сайта на Майкрософт, запиши си го на диск и направи преинсталация на чисто-с форматиране на дяла. По време на инсталацията ще се ъпдейтва и в крайна сметка ще имаш последната версия 1607 ОС 14393.187. Няма да имаш проблем с активирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпросът ми не беше как се прави чиста инсталация, а как да реша проблема без да стигам до преинсталиране :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виновника е открит - Zemana AntiLogger Free :)

Интересно, че винаги съм бил с нея и преди Anniversary Update-а не е имало проблеми. Писах на съпорта им да видим какво ще отговорят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@toc Ами поради причината, че реално като търсиш нещо в старт менюто, реално използваш кортана, която от своя страна предава данни за търсенето на Microsoft, ако ползваш програма предназначена за предпазване от keylogger ще има конфликт. :) - Това в кръга на шегата го казвам, ама нищо чудно от съпорта на програмата да ги кажат нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.