Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
    Имам следния странен, може би, проблем.Във вкъщи имам рутер на TP LINK, към които са свързани безжично 4 устройства-два лаптопа и два смартфона.Интернета е на NET 1. Проблема се състои в това, че 3 от 4 устройства си имат нормално интернет, но едно от тях с WiN 10 дава грешка, че DNS сървъра не е намерен, според вградената диагностика проблема е в DNS сървъра и т.н.. Това добре, но при положение, че другите устройства имат достъп до интернет не мисля, че проблема е в DNS сървъра. Въпреки това се свързах с поддръжката на NET 1, въведох ръчно дадени от тях DNS сървър, нещата не се промениха за 3-те работещи устройства, а 4-то проработи временно като даде пак, че нещо по DNS сървъра не му харесва. Порових се в интернет, там имаше решение за ресетване на winsock посредством команди в cmd и проблема се реши, да се надявам за постоянно. За отбелязване е, че във конфигурационните настройки на лаптопа за интернет даже съм въвел ръчно DNS сървърарите.
    Питането ми е, от какво се породила ситуацията и как да я оправя? Вярно, засега интернет имам, благодарение на ресетването на winsock, но ако не стане следващия път, какво да правя? 
    Благодаря. 

П.С.: Не знам колко от вас са регистрирани и в другия форум, където съм пуснал тема със същото питане, затова я пускам и тук.

Редактирано от _dObAtA_V_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 9 минути, _dObAtA_V_ написа:

Здравейте,
    Имам следния странен, може би, проблем.Във вкъщи имам рутер на TP LINK, към които са свързани безжично 4 устройства-два лаптопа и два смартфона.Интернета е на NET 1. Проблема се състои в това, че 3 от 4 устройства си имат нормално интернет, но едно от тях с WiN 10 дава грешка, че DNS сървъра не е намерен, според вградената диагностика проблема е в DNS сървъра и т.н.. Това добре, но при положение, че другите устройства имат достъп до интернет не мисля, че проблема е в DNS сървъра. Въпреки това се свързах с поддръжката на NET 1, въведох ръчно дадени от тях DNS сървър, нещата не се промениха за 3-те работещи устройства, а 4-то проработи временно като даде пак, че нещо по DNS сървъра не му харесва. Порових се в интернет, там имаше решение за ресетване на winsock посредством команди в cmd и проблема се реши, да се надявам за постоянно. За отбелязване е, че във конфигурационните настройки на лаптопа за интернет даже съм въвел ръчно DNS сървърарите.
    Питането ми е, от какво се породила ситуацията и как да я оправя? Вярно, засега интернет имам, благодарение на ресетването на winsock, но ако не стане следващия път, какво да правя? 
    Благодаря. 

П.С.: Не знам колко от вас са регистрирани и в другия форум, където съм пуснал тема със същото питане, затова я пускам и тук.

Пробвайте да зададете DNS сървъра на ръка. Също пробвайте да ползвате 8.8.8.8 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не го гледай този DNS сървър, Проблема е в драйверите, просто тъпия Windows 10 говори глупости. Пробвай като за начало дали с кабел имаш интернет връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, _dObAtA_V_ написа:

И през кабел е същия проблема.

Да преинсталирам мрежовата карта?

преди 2 часа, capnemo написа:

Пробвайте да зададете DNS сървъра на ръка. Също пробвайте да ползвате 8.8.8.8 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявай, недогледах отговора ти.

DNS съм ги вкарал ръчно навсякъде къде може, включително в конфигурациите на мрежовата карта.

Сега съм вкарал 8-ците, дано не се разсърдят НЕТ 1 и пак е добре работата.

Между другото е ли е възможно торент клиента да бърка работата? Може и невъзможно да звучи, ама вече какво ли не мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, _dObAtA_V_ написа:

Извинявай, недогледах отговора ти.

DNS съм ги вкарал ръчно навсякъде къде може, включително в конфигурациите на мрежовата карта.

Сега съм вкарал 8-ците, дано не се разсърдят НЕТ 1 и пак е добре работата.

Между другото е ли е възможно торент клиента да бърка работата? Може и невъзможно да звучи, ама вече какво ли не мисля.

Да, възможно е. Ако не е настроен да не изяжда цялата честотна лента и голям брой връзки

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Странно, но факт! Торент клиента, пробвах и с utorrent и с qbittorent, явно предизвикват целия батак! Не бях обърнал внимание, че през цялото време от вчера насам, или по-точно бях забравил, че се стартират заедно със системата, и при тръгването им явно причиняват този срив.

Като спра активността им и и като направя пак рестарт на рутера всичко върви та пушек се вдига.

Някакви предположения какво да правя оттук насетне? Клиентите ги ползвам с настройки по подразбиране с изключение на кодировката, както и се препоръчва.

П.С.Ако модератор/админ счете, че вече темата не е раздела, той май верно не е, моля да не я трие, а да я премести, където счете за необходимо.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ограничете скоростите на сваляне/качване, както и броя на кънекциите от торент клиента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих го, пуснах клиента и пак DNS отиде в небитието.

Има някаква странна връзка между клиента и DNS обаче каква е?

П.С. Закопах в нет-а видях и други страдащи и решенето се оказа да изключва Flood защитата на рутера.Направих го, обаче така не е ли опасно? Не застрашам ли сигурността си? Вярно, че платих на Kaspersky някой лев за продуктите му и не следва да се страхувам, ама знам ли....

Редактирано от _dObAtA_V_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.