Премини към съдържанието
Joey Beltram

Error съобщения в event viewer след ъпдейт на последния билд на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте,

Обнових Уиндоус 10 до последния му билд и това ми докара доста проблеми с ОС.

Основният е, че след всеки рестарт ми се чупи Internet Connection Sharing-a и вътрешната ми мрежа остава без интернет. Налага се да го спра и пусна отново, след което тръгва нормално до следващия рестарт.

Проблеми ми прави и Internet Explorer-a, който много често започна да се чупи и забива. Налага се да го килна през таск мениджъра и да го пускам отново по няколко пъти на ден, независимо дали е натоварен или има 2 отворени страници.

Забелязах няколко error съобщения в event viewer-a. Четох и пробвах начини за оправянето им (http://www.tenforums.com/general-support/58449-local-activation-permission.html), но като че нямам право да редактирам нищо в DCOMCNFG.

Прозорецът при мен е замъглен като в този линк: http://serverfault.com/questions/633418/dcomcnfg-cant-set-launch-and-activation-permissions-windows-server-2012

Ето и грешките:

ID 10016:

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID

{6B3B8D23-FA8D-40B9-8DBD-B950333E2C52}

and APPID

{4839DDB7-58C2-48F5-8283-E1D1807D0D7D}

to the user NT AUTHORITY\LOCAL SERVICE SID (S-1-5-19) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

ID 7001:

The NetTcpActivator service depends on the WAS service which failed to start because of the following error:

The system cannot find the path specified.

Надявам се с ваша помощ да успея да се справя с проблема без да преинсталирам. Обнових лицензиран win 7 до 10 в безплатния период и не искам да загубя лиценза.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ID 7001:

Цитат

NetTcpActivator service

Няма как да се стартира този сървис, тъй като самия той липсва.

ID 10016:

Липсват права за COM Server application. За да придобиете права изпълнете следните стъпки:

Цитат
    1. Using Regedit, navigate to the following registry value 
      HKCR\Clsid\clsid value\localserver32
      The clsid value is the information displayed in the message.
    2. In the right pane, double-click Default. The Edit String dialog box is displayed. Leave this dialog box open.
    3. Click Start, and then click Control Panel.
    4. Double-click Administrative Tools, and then double-click Component Services.
    5. In the Component Services snap-in, expand Computers, expand My Computer, and double-click DCOM Config.
    6. In the right pane, locate the program by using its friendly name.
    7. Right-click the program name, and then select Properties.
    8. On the Security tab, in the Launch and Activation Permissions group box, select Customize, and then click Edit.
    9. Add the user to the permissions list, and give the user the appropriate permissions.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, колега.

Вече опитвах този метод и като съм написал в поста си - не става, тъй като бутоните edit в таб security са неактивни, въпреки че стартирам с run as administrator administrative tools-a.

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Успях да направя edit бутона активен, но на последната стъпка отново срещам препятствие. Нямам такъв SharePoint потребител. Следвах други инструкции как да го намеря, но го няма.

Трябва ли да инсталирам някакъв SharePoint и ако да - какъв?

dcom10016g.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като ъпдейтнах уиндоуса с последния му билд. Всъщност първо пуснах уиндоус ъпдейт, инсталираха се някакви неща, рестартирах, пуснах пак, намери още някакви неща и заби на 95% при инсталирането им.

Пробвах няколко пъти отново и на 95% умира.

Деинсталирах последните ъпдейти, свалих програмката аниверсари ъпдейт или от сорта и с нея инсталирах билда успешно.

Почти веднага Internet Explorer започна да забива, особено ако цъкна на линк, водещ към попъп прозорец. В последствие забелязах, че вътрешната ми мрежа остава без интернет след рестарт на компютъра.

Явно няма да стане без чиста инсталация на Win10. А дали има начин да запазя лиценза, тъй като имам такъв за Win7 и обнових до 10 в промоционалния период?

Съмнявам се да се получи ако просто сложа лицензния код на работещата в момента десетка при новата инсталация.

Редактирано от Joey Beltram (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай с пълно нулиране първо на Windows и ако след това има пак проблеми чиста преинсталация

преди 17 минути, Joey Beltram написа:

Явно няма да стане без чиста инсталация на Win10

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нулиране? Как става това?

/edit: Видях как става. Ще опитам. Благодаря.

Редактирано от Joey Beltram (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Joey Beltram написа:

Нулиране? Как става това?

/edit: Видях как става. Ще опитам. Благодаря.

Но го направи с изтриване на всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих бърза проба дистанционно, но ми поиска медия да сложа. Явно трябва да запиша диск с Win10 за да копира файлове от него.

Междувременно инсталирах бая голям ъпдейт. Дано е закърпил появилите се дупки.

Ако не ще пробвам и с диск, а в краен случай чисто нова инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Натам вървят нещата. :(

А лиценза има ли вариант да запазя?

Още не съм търсил такъв вариант, но малко ме съмнява да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За лиценза не знам. Пробвай да стартираш cmd като администратор и там постави следната команда:

Цитат

dism /online /cleanup-image /restorehealth

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много неприятна стана историята. :(

Преинсталирах, разреших Internet Connection Sharing - всичко точно.

Обнових Win10 на макс и при един от рестартите се върнах в изходна позиция - няма нет във вътрешната мрежа.

В ивентите има почти същите грешки, но с различни ключове от регистъра. Още не съм търсил с коя програмка са вързани.

Явно някой от ъпдейтите им чупи всичко това.

Пробвах и командата от горния пост, мина успешно, забраних и разреших шеринга отново, след рестарт същатата работа.

Ще повторя отново стъпките с правата, но се съмнявам да помогнат. Да знаех поне кой ъпдейт пречи?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с ивентите не те интересува тези грешки са си на самата Ос. с времето Майкрософт ше си ги оправат.След преинсталацията не правиш нищо друго освен ъпдеитите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Говорих с познати и те също са недоволни от последния билд. Явно в него е причината да не работят много неща.

По-скоро ще спра ъпдейтите и ще чакам някой по-успешен билд от 1607.

Благодаря на всички отзовали се!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Alexander Petrov
        Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
      • от Rewivo
        От близо две години си ползвам Windows 10 Pro 32 битовата версия. Чак сега случайно разбрах, че процесорът ми е 64 битов и може 
        да мина на 64 бита ОС. Доста се смях, защото си мислех, че разбирам от компютри, а то .......Станалото станало.....продължаваме напред, 
        както се казва. В живота се случват какви ли не изненади и вероятно затова е толкова забавен и интересен. 
         Има хора се женят и чак след 20 години разбират, че живеят не с "ангелче", а с "чудовище". 

Но на въпроса - има ли лесен начин да премина директно на 64 битова версия на Windows 10 Pro, чрез ъпгрейд или е нужна пълна 
        преинсталация? 
      • от nikolay11
        Здравейте, днеска си инсталирах windows 10, но при стартирането му не ми тръгна touchpad-а.. Изгледах доста клипове в интернет и пак не ми се получиха нещата..
        Някакви предложения?

• от Saint4x44
        Съобщенията, както моите, така също и на абонатите ми се дублират като излизат едно под друго, като долните са в "КУРСИВ". Моля, ако някой знае как се отстранява този проблем нека да сподели. Благодаря!

• от www_design
        Здравейте!
        Дълго време търсих решение на проблема си, но не успях да намеря и затова реших да се обърна за помощ към форума.
        Купих си безжична мишка (снимките), ако не се лъжа на кутията не пишеше Windows 10 (с какъвто съм) и съответно слагайки адаптера в лаптопа резултата беше нулев. 
        Пробвах я на Win 7 лаптоп, както и на Win 8 desctop - на тях върви без никаква забележка. Моят лаптоп е Win 10 x64 bit.
        Въпроса ми е има ли как да ъпдейтна софтуера така, че да я разпознае? Дали с конкртен драйвер, ако някой знае полезен сайт, или програмка, която да свърши това сама.
        До момента съм пробвал с WIn Update при включена мишка,  но отново - нищо.
        Благодаря Ви предварително!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.