Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за съвет за бизнес лапптоп в ценови диапазон 900-1200 лв.Игри няма да се играят,интересува ме най-вече дисплеят и производителността.Аpple моделите са ми ясно и нека да не ги коментираме.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бизнес-клас в този ценови диапазон само втора ръка.Новите са от 2500 нагоре :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ви интересува дисплея какъв искате да бъде. Производителността за каква дейност трябва да е достатъчна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2-ра ръка само

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Иво Димов написа:

2-ра ръка само

Не мисля,че не може да се намери нищо за 1200 лв и такива коментари са неуместни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да се намери нещо е равносилно да си хвърлиш парите на вятъра :)

Това може би ти покрива изискванията DELL

Това също Lenovo

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бих отделил макс 1400 за нещо което си заслужава,моля само хора които имат конкретни идеи,без спам,благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какво не ти хареса в тия де аз ти прдложих?Ти знаеш ли какво означава бизнес клас машина ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за тези пари е обикновен лаптоп , няма как да е бизнес клас.

TFT LED матов дисплей. http://vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=10&group2=278&group3=179&group4=&article=26535

W-DK35456_tcm21-1452930.png

казваш на Вали да ти набодат още 4GB рам за около 40на лв и си готов.

общо да ти дойде 960-970лв. с доставката - тя май е безплатна не погледнах.

Цитат

Модел: FUJITSU Lifebook A555

Лаптоп с Core i3-процесор, HD дисплей.Лаптопът е произведен в Германия и е с матов дисплей. Клавиатура с допълнителен цифров блок. До 8 ч работа с едно зареждане на батерията

Продуктов номер: VFY:A5550M83C5BG
    Процесор: IIntel Core i3-5005U processor
    (2 Cores / 4 Threads, 2 GHz, 3 MB,
    Intel HD Graphics 5500)
    Чипсет: Integrated
    Памет: 4GB SO DIMM DDR3L, 1600 MHz)/ до 16Gb/
    Дисплей: 15.6",300:1,200cd/m2
    Резолюция: 1,366 x 768 pixel,HD
    Display Technology: LED Backlight; (HD),Matt
    Видео:Intel HD Graphics 5500
    Хард-диск: 256 SSD
    Оптично у-во: No
    Камера:1920x1080, 2.0 megapixel
    Интерфейси: 4 in 1 card reader-SD/SDHC/SDXC; 3x USB 3.0 (1xAnytime USB),1x USB 2.0; 1x VGA; 1x HDMI; 1x Ethernet(RJ-45); 1x DC-in; 1x Audio: line in/microphone; 1x Audio line-out /headphone; 1x Kensington Lock
    Аудио кодек:Realtek ALC269 VC 3 HD,Support of high-definition audio
    Батерия: 6-клетъчна Li-Ion,4500mAh, 48Wh с живот до8 ч. (зависи от ползвани програми и настройки за енергоспестяване)
    WLAN/Bluetooth: Intel Wireless-N 7265 2x2 b/g/n with integrated Bluetooth 4.0
    LAN: Вграден 10/100/1000 Mbit/s Realtek RTL 8111GS-CG

Размери: 378 x 252 x - 30.9 mm
    Тегло: ~2.4kg

Гаранция: 24 месец(а)

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Друга вариант Леново

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Иво Димов написа:

Друга вариант Леново

Това вече е хубав лаптоп със истински процесор.Аз имам предния T430 - много здрава машина, а за клавиатурата нямам думи, по-удобна клавиатура едва ли съществува :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Последното Леново е за ценители и такива които разбират за какво иде реч :) .Карбонови нишки,магнезиево шаси ................

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.Вижте под бизнес имам предвид,че постоянно ще се мъкне насам-натам,ще се ползва за графични програми и видеообработка.За това в този смисъл бих искал да е нещо компактно с добър дисплей и прилична производителност.Вероятно,ще заложа на Леново

Да последното леново хвана окото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ха ха ха :) бизнес класа не става за графики и 3д ...........за там ти трябва workstation .......................към 3000 лева може и да ти стигнат.Истинския бизнес клас лаптоп е до 14 инча ,много sкъпи материали за изработка ,без дискретна карта и прочие.Лаптоп за пътувания

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва ти нещо такова Zbook

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като заговорихме за бизнес клас да споделя.Моите машини винаги са подлагани на екстремни условия в камиона.Вибрации, доста често падания, капака се отваря и затваря поне 20 пъти на ден, винаги стои на неравна повърхност...Имал съм и обикновенни модели- месец не могат да устискат на това използване.В много форуми се изписа, че T420 бил последния истински тинкпад.Категорично не отговаря на истината.Аз притежавам Т430 и L440 - и двата са супер здрави.Първият летя от над два метра както е отворен на асвалта- няма абсолютно никакви поражения.L440 си го пазя повече, и не съм го подлагал на такива изпитания.Но там си и личи мааалко по-ноското качество.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това покрива всички изисквания Fujitsu Celsius втора ръка е с 1 година гаранция

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Иво Димов написа:

Това покрива всички изисквания Fujitsu Celsius втора ръка е с 1 година гаранция

Много хубава машина но са и вдигнали цената тука е по-евтина: https://shop.itr.bg/product-50121928/products-Втора-Употреба-Fujitsu-Celsius-H720-А-клас-Intel-Core-i7-3720QM-2600MHz-6MB-8192MB-128-GB-So-Dimm-DDR3--2.5-Inch-SSD-15.6-1920x1080-Full-HD-16:9-Slim-DVD-RW-10-100-1000---Finger-Print-WWAN-eSATA-DisplayPort.htm

100лв. е Windows -може и 10ка да сложат и около 60,70лв е 8 рам. Като сложиш windows дават още 6 месеца гаранция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... хм... бизнес клас... та втора и трета употреба, та падал от 100 метра, та ставал, та го заливали с бира... та 17 инча, та с цифрова клавиатура... мненията на хората са като задниците им, всеки си има по един ;-) Вие бизнеса така ли го разбирате - с маламашката и работните гащи... Хайде стига. HDMI, зареждаемо USB, 13' матов дисплей, добра батерия (и евтини) и SSD (задължително), wi fi, блутуд, подсветка на клавиатурата... това е. Нищо друго.  Свободен офис пакет (etc LibreOffice), един foobar2000 + google music, google drive, skype (или подобен), VeraCrypt, remote desktop... и някакъв специализиран софтуер (ако трябва)... ТОВА Е. Това е нужно, ако човек пътува и ходи напред-назад. И да, може да го намери за около 1300-1500 кинта... като се счупи от разнасяне по летища и паланки... друг...и така - до края на света ;-) Бизнес, ра'иш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. http://shop.lenovo.com/gb/en/laptops/thinkpad/yoga-series/yoga-460/

2.http://shop.lenovo.com/gb/en/laptops/thinkpad/t-series/t460/

Кой от двата???Майната им на парите единия от двата ще взема,мисля да е йогата..заради тъчскрина.Какво бихте ме посъаветвали 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, totovar написа:

... хм... бизнес клас... та втора и трета употреба, та падал от 100 метра, та ставал, та го заливали с бира... та 17 инча, та с цифрова клавиатура... мненията на хората са като задниците им, всеки си има по един ;-) Вие бизнеса така ли го разбирате - с маламашката и работните гащи... Хайде стига. HDMI, зареждаемо USB, 13' матов дисплей, добра батерия (и евтини) и SSD (задължително), wi fi, блутуд, подсветка на клавиатурата... това е. Нищо друго.  Свободен офис пакет (etc LibreOffice), един foobar2000 + google music, google drive, skype (или подобен), VeraCrypt, remote desktop... и някакъв специализиран софтуер (ако трябва)... ТОВА Е. Това е нужно, ако човек пътува и ходи напред-назад. И да, може да го намери за около 1300-1500 кинта... като се счупи от разнасяне по летища и паланки... друг...и така - до края на света ;-) Бизнес, ра'иш...

Нещо не мога да ти схвана подигравката!За над 15 години по пътищата съм сменил около 20-тина лаптопа- различни класове."Бизнес" моето момче значи работа- затова "бизнес клас" е работен клас лаптоп.Да аз бизнеса така го разбирам точно с маламашката и работните гащи- защото ако имаше елементарни познания по английски език, щеше да знаеш, че означава точно това.Тънката ти Българска Бай-Ганьовска ирония няма място в тази тема.

Ти хубаво си изброил какво е нужно, но си пропуснал баш най-важното за лаптоп, който се разнася- уникално здрав корпус и панти, щото р"иш ли като седнеш веднъж върху него и мача приключва, а на мен честичко ми се случва, ей така захвърлен на леглото в камиона- някой дреха върху него и не го видя.Другото р"иш ли при бизнес класа е свързаноста тея тинтири минтири за уифи и блутуТ ги има всеки съвременен лаптоп, НО лаптопите от бизнес класа са оборудвани с WWAN модул за мобилна връзка, който WWAN си има и вград GPS, който пък аз ефективно използвам съвместно със офлайн картите на толкова мразената Windows 10(но това е друга тема).Та в крайна сметка "Бизнес" е работа и тези два лаптопа, които притежавам са работни- и да може да работиш на открито с тях, може да си свързан там където няма уифи, може да работиш в прашна среда или подложен на вибрации, пантите на 100 процента при бизнес класовете са метални и ти трябват доста усулия за да ги повредиш.

преди 16 минути, luckyboy написа:

1. http://shop.lenovo.com/gb/en/laptops/thinkpad/yoga-series/yoga-460/

2.http://shop.lenovo.com/gb/en/laptops/thinkpad/t-series/t460/

Кой от двата???Майната им на парите единия от двата ще взема,мисля да е йогата..заради тъчскрина.Какво бихте ме посъаветвали 

Естествено Т460 ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вече съм горд собственик на т460 :) Страхотна машинка.Сега разбрах защо толкова хвалят тази прословута клавиатура,действително е адски удобна.Машината работи много гладко,страхотен дисплей,не се чува.За половин ден толкова

14462845_1070670173002538_8770883252991377499_n.jpg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.