Премини към съдържанието
Optium

Сигурен и компактен газов пистолет ?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, niki292002 написа:

В бокса се пазиш с ръкавици и само от удари с ръкавици. Едва ли влачиш навсякъде със себе си боксови ръкавици, а едва ли биха ти помогнали срещу нож или метална тръба.

Наистина си далеч от силовите спортове. Рефлексите са ти такива, че без ръкавици, ръцете ти "летят". А, всеки удар, сваля на земята или направо чупи кост. Направо чувстваш някакво чувство на превъзходство, което е добре да контролираш. Нямаш нужда от гард, защото всичко става за секунда, а, нетренираните хора са смешно бавни. За промяната в режима на ударите, няма смисъл да ти пиша, защото няма да го разбереш. Колкото до ножовете и тръбите, това е вече сериозно. Няма ефективна защита срещу тях с голи ръце, щом вече са извадени. Затова написах за сгъваемата метална палка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, cybercop написа:

Пишете пълни глупости. Грабежът е тежко престъпление. За него не важи маловажност. Бъркате го с кражба. която също е тежко престъпление, но, само по принцип. Фактически - зависи от вида на кражбата, какво е взето и, дали е възстановено.

Казвам го от личен опит тъй като вчера лично бях разубеждаван от група следователи от сектор А1,

на криминалната полиция да се запише случаят като джепчийство /при наличието на контузии от моя страна/, 

а не като грабеж където по НК се дават от 5-8 години.

Явно е че инструкциите са дошли от най-високо място и то точно преди президентските избори !? 

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Soviet Soldier написа:

Бойните спортове са само развлечение. Като те налети тумба цигани с разни тояги и какво ли още не ,какво от това ,че тренираш?

Точно това твърдя през цялото време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Васко ᅠᅠᅠᅠ написа:

Бил си свидетел,попитах те бил ли си се?

От ромското малцинство ли?

Аз съм до тук,спокойно обсъждане-и без лоши чувства! :)

ДА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Optium написа:

Казвам го от личен опит, тъй като вчера лично бях разубеждаван от група следователи от сектор А1,

на криминалната полиция да се запише случаят като джепчийство /при наличието на контузии от моя страна/, 

Явно е че инструкциите са дошли от най-високо място и то точно преди президентските избори !? 

Не знам, как са ви причинени контузиите. И, може да си пуснете жалбата директно в прокуратурата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, cybercop написа:

Не знам, как са ви причинени контузиите. И, може да си пуснете жалбата директно в прокуратурата. 

Контузиите са ми причинени от малтретиране докато успеят да ми вземат парите и документите !

То щом при Бачварова не могат да се уредят нещата, в ЦАЦАРАТУРАТА пък хептем . . .!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Soviet Soldier написа:

Бойните спортове са само развлечение. Като те налети тумба цигани с разни тояги и какво ли още не ,какво от това ,че тренираш? 

Затова, почти всички бойни спортове включват и бягане. Ясно е, че не можеш да се биеш с няколко души, които поради незнайно каква причина те чакат с предварително подготвени тръби, тояги и винкели. И, бременна циганка с тях, която те сочи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, cybercop написа:

Наистина си далеч от силовите спортове. Рефлексите са ти такива, че без ръкавици, ръцете ти "летят". А, всеки удар, сваля на земята или направо чупи кост. Направо чувстваш някакво чувство на превъзходство, което е добре да контролираш. Нямаш нужда от гард, защото всичко става за секунда, а, нетренираните хора са смешно бавни. За промяната в режима на ударите, няма смисъл да ти пиша, защото няма да го разбереш. Колкото до ножовете и тръбите, това е вече сериозно. Няма ефективна защита срещу тях с голи ръце, щом вече са извадени. Затова написах за сгъваемата метална палка. 

Пълни глупости. Има хора с много големи физически възможности и без да са тренирали. Това с 1 удар да приключиш някого ,или да трошиш кости го има само в филмите ,или срещу противници в леко казано лошо физическо състояние. 

Срещу нож има защита ,но като за начало ,когато влизаш в схватка срещу човек въоръжен с хладно оръжие трябва да си приел мисълта ,че невредим едва ли ще се измъкнеш. Целта е да отклониш първите атаки ,дори с цената на порезни рани по ,но на места ,които не застрашават живота. 
Ударите в областта на врата и под пояса са приоритет. Забравяте зъбите на човек ,които са много страшно оръжие ,но рядко се сещат да ги ползват. Предполагам знаете къде минават артириите по врата на човек? Единственото ,което трябва да направите е ,ако имате възможност да захапете силно. Също така очите са доста слабо място на човек. 

Ето един човек на пръв поглед не особено подвижен ,който на практика е доста пъргав и знае какво прави: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Optium написа:

Контузиите са ми причинени от малтретиране докато успеят да ми вземат парите и документите !

То щом при Бачварова не могат да се уредят нещата, в ЦАЦАРАТУРАТА пък хептем . . .!?

Подайте си все пак жалба и в прокуратурата с прикачено копие от съдебно- медицинска експертиза. Но, каквото и да са ви взели, ако бяхте застреляли един от тях, щяха да ви вземат всичко. Дори това, което някога ще спечелят децата ви, ако не депозират в съда отказ от наследство. Не знам конкретната ситуация, дали са били с тръби и, защо са избрали вас за жертва. Винаги има причина, така, че, помислете над това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малее! За регистрация на газово оръжие е необходима фактурата за закупеното оръжие, самото оръжие, лична карта и посещение в КОС! С газово оръжие може да изплашиш само гаргите или да си отвлечеш оловото от някой нервак с истинско бойно оръжие! Мнозина не се впечатляват от ваденето на оръжие! Размахването на публично място, закана, че ще го използваш и използването му в повечето случаи ще те заведе в местния арест! В дискотеки, някои барове, някои държавни институции и банки няма как да влезеш с него! Не е особено ефективно! Обхвата на действие е буквално метри и зависи и от типа боеприпас. При неумело боравене  пострадалият от стрелбата може да се окаже ,че си самия ти!  В рискова ситуация в повечето време няма време за обмисляне, изваждане, зареждане и стрелба. Носене " на патрон"  е рисково за самия теб. Няма маркови газови оръжия! Всички се изработват от материали със занижени качества и то съвсем умишлено по ред причини!  Марковото  оръжие също засича когато няма грижа за него. Истински здраво и безотказно е руското! Газовият Макаров е вечен и сигурен, но от къде ще намериш????

Та, да се пазиш от кучета става! Да се пазиш от хора - не се пазиш, а получаваш известна преднина да избягаш защото ако те докопат след това изхода за теб е - Пирогов, а както казах по - горе може и олово да получиш

Изобщо мнозина прекаляват с гледането на филми и решават, че носенето на оръжие е ласна работа и тичат та да си купят и те. ГСП също е огнестрелно оръжие и като такова изисква известни познания, грижа, опит!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, cybercop написа:

Пишете пълни глупости. Грабежът е тежко престъпление. За него не важи маловажност. Бъркате го с кражба. която също е тежко престъпление, но, само по принцип. Фактически - зависи от вида на кражбата, какво е взето и, дали е възстановено.

Казвам го от личен опит, тъй като вчера лично бях разубеждаван от група следователи от сектор А1,

До ALEX & VANKO

Случаят стана вчера в 14.30 часа на Автогара ОРЛАНДОВЦИ.

И все пак какви са поуките на края от този драстичен случаи в границите на столицата,

където утре и някои от вас би могъл да пострада ?

Как би могъл да предотвратиш навреме подобна неприятност за в бъдеще !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях дали е предлагано, но бих взел палка с електрошок. Само като пуснеш шока, може и да се разбягат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Optium написа:

И все пак какви са поуките на края от този драстичен случаи в границите на столицата,

където утре и някои от вас би могъл да пострада ?

Как би могъл да предотвратиш навреме подобна неприятност за в бъдеще !?

Идете в границите на Рио де Жанейро и ще видите много по- драстични случаи. Или в някои квартали на Нови Йорк или Париж. Има човек, има и проблеми, както е казал Сталин.

Ако отидете в някое планинско село с хомогенна етническа структура (българи, турци, помаци), шансът да ви се случи такова нещо е нищожен. Ще си живеете кротко и спокойно. 

Ако все пак рискувате да останете в столицата - не бъдете мишка. Има много котки, които бързо ще ви усетят, дори да се накичите с оръжие, като Панчо Виля. И, няма да им пука дали ще се оплачете в някой форум или в Нова ТВ.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Optium написа:

До ALEX & VANKO

Случаят стана вчера в 14.30 часа на Автогара ОРЛАНДОВЦИ.

Вземи електрошок и аз ще дойда!

Не ти знам габаритите и може да им изглеждаш страхлив и плах!

Те са те преценили че си боязлив сигурно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.09.2016 г. в 23:15, _Alex&Vanko_ написа:

Вземи електрошок и аз ще дойда!

Не ти знам габаритите и може да им изглеждаш страхлив и плах!

Те са те преценили че си боязлив сигурно!

Благодаря ви,

за реалната помощ която за сега само вие ми предложихте на този етап !

Но за съжаление проблемът е КАРДИНАЛЕН и "тумора" дойде време вече да се

изреже "до дъно" с хирургически нож !

За това ще е по-добре да се срещнем на организираното шествие в София срещу

циганската престъпност и нашествието на икономически емигранти в страната ни

организирано за 07.10.2016 година в София.

Трябва да бъдем единни и сплотени срещу надвисналата над нас огромна опасност !

А относно това че държавните мъже които се возят в бронирани мерцедеси и отстоят

на светлинни километри от ежедневните ни проблеми, отново мога да представя нови доказателства

за това че те толерират умишлено престъпността в изстрадалата ни страна !

Тук ще ви предоставя истински и реални доказателства удостоверяващи казаното от мен по-горе,

като ще ви представя нагледно разходите които направих само за един ден при издаването

ми на удостоверение от съдебна медицина /40 лева/ :

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15919&fullsize=1

както и закупения от мен диск с ренгеновата ми снимка /12лева/ направена в Пирогов,

като веществено доказателство за пред прокуратурата :

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15920&fullsize=1

Така че само първия ден в който тръгнах да търся правата си като гражданин и данъкоплатец

в тази "избушена държава", това удоволствие ми струваше точно 52 лева за да може да се започне разследване по случая ?

Това мое задължение ли е или е ПРИОРИТЕТ на държавата на която плащаме данъци . . !?

Ами защо не погледнете /вие специалистите/ че за тежка телесна повреда таксата ти скача вече на 150 лева !

NO COMMENT !!!

Редактирано от Optium
корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Optium написа:

Благодаря ви,

за реалната помощ която за сега само вие ми предложихте на този етап !

Но за съжаление проблемът е КАРДИНАЛЕН и "тумора" дойде време вече да се

изреже "до дъно" с хирургически нож !

И, как да стане това "изрязване" ? Виждам, че ви се плаче за тези 50лв., които сте дали за услуги, свързани със самия вас. За щастие, писането във форуми е безплатно, а и не боли.  Не е, като да убиеш или нараниш някого без предварително гарантирана протекция от наказателно преследване. Дори не с пистолет, а с обикновена тръба или винкел. А, някога хората са жертвали цялото имущество и живота си за привидно обречени каузи. И са убивали децата си за да не попаднат живи в ръцете на башибозука.

Няма да стане така. Гарантирам ви го. Не и в държава с почти пълен контрол над медиите и смачкване на всеки непослушен. Крясъците зад гърбовете на другите няма да бъдат чути. Трябва да си много непослушен и да сте много такива. Когато всеки се крие зад гърба на другия, има вероятност да се получи дефицит на гърбове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, cybercop написа:

И, как да стане това "изрязване" ? Виждам, че ви се плаче за тези 50лв., които сте дали за услуги, свързани със самия вас. За щастие, писането във форуми е безплатно, а и не боли.  Не е, като да убиеш или нараниш някого без предварително гарантирана протекция от наказателно преследване. Дори не с пистолет, а с обикновена тръба или винкел. А, някога хората са жертвали цялото имущество и живота си за привидно обречени каузи. И са убивали децата си за да не попаднат живи в ръцете на башибозука.

Няма да стане така. Гарантирам ви го. Не и в държава с почти пълен контрол над медиите и смачкване на всеки непослушен. Крясъците зад гърбовете на другите няма да бъдат чути. Трябва да си много непослушен и да сте много такива. Когато всеки се крие зад гърба на другия, има вероятност да се получи дефицит на гърбове.

Ами според вас сигурно е най-удачно тогава да седнем на бордюрите на Орлов мост ,

забили поглед в своите смартфони и "чатещи" в някои демократичен сайд

/създаден с даренията на чичко Сорос/ и същевременно поглеждащи в далечината ,

аджеба няма ли пък да се излъжат да дойдат и да ни освободят отново . . . солдатите от Червената армия!? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Optium написа:

Ами според вас сигурно е най-удачно тогава да седнем на бордюрите на Орлов мост ,

забили поглед в своите смартфони и "чатещи" в някои демократичен сайд

/създаден с даренията на чичко Сорос/ и същевременно поглеждащи в далечината ,

аджеба няма ли пък да се излъжат да дойдат и да ни освободят отново . . . солдатите от Червената армия!? 

Ами, точно така ще стане. Убеден съм. Ще излязат няколко десетки до няколко стотици души, колкото да  се снимат за Фейсбук. И, цялата държавна и корпоративна машина ще е насочена срещу тях. Телевизиите или няма да ги покажат или ще ги покажат така, че да ги дискредитират. Активните млади хора, можещи да създават проблеми на властта са вече изгонени от страната. Качествените, които са останали са незначителен брой на фона на общата дебилна маса. Изпъкват и лесно се мачкат.  За пенсионерите, няма смисъл да пишем. Всеки пенсионер е принципно недоволен, но е достатъчно да му кажеш, че ще му спреш пенсията и вече се е напикал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От oragie.com ако търсиш нещо до 100-150 лева мога да ти препоръчам марката Zoraki.Лично имам 914 и съм доволен,но понеже мой приятели се лигавеха с него и натискаха спусъка без да има патрони му се счупи пружината(около 20 лева).Затова като си го вземеш,квато и марка да е,спусъкът се натиска само когато има патрон,иначе се разбива механизма.Ако имаш повече пари,мога да ти препоръчам от оръжие.ком някоя реплика на десърт ийгъл,или подобен.Тези които са над 200 лева са супер качествени,но ако не ти се дават 200 лева и зоракито става.Въздържай се от марката колт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, cybercop написа:

Ами, точно така ще стане. Убеден съм. Ще излязат няколко десетки до няколко стотици души и ще се снимат за Фейсбук. И, цялата държавна и корпоративна машина ще е насочена срещу тях. Телевизиите или няма да ги покажат или ще ги покажат така, че да ги дискредитират. Активните млади хора, можещи да създават проблеми на властта са вече изгонени от страната. Качествените, които са останали са незначителен брой на фона на общата дебилна маса. Изпъкват и лесно се мачкат.  За пенсионерите, няма смисъл да пишем. Всеки пенсионер е принципно недоволен, но е достатъчно да му кажеш, че ще му спреш пенсията и вече се е напикал.

Ами много лесно е да си седиш пред компютъра и да си пишеш на воля необезпокояван от никого,

пък когато излезеш на улицата и се сблъскаш с реалния свят да бъдеш набит, ограбен или размазан на

пътя от някои алкохолик или наркоман без шофьорска книжка, който е на <ти> със служителите на реда !

Или както тази сутрин някои депутати се произнеоха по време на Парламентарния контрол,

че по-голямата част от ръководството на ГЕРБ отсъстват от пленарна зала,

защото в момента обикалят из страната за да търсят подходящи ремонтирани сгради,

за настаняването на новите хиляди бежанци които прииждат вече у нас ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Optium написа:

Ами много лесно е да си седиш пред компютъра и да си пишеш на воля необезпокояван от никого,

пък когато излезеш на улицата и се сблъскаш с реалния свят да бъдеш набит, ограбен или размазан на

пътя от някои алкохолик или наркоман без шофьорска книжка, който е на <ти> със служителите на реда !

Пропускаш заплахата от токов удар и пожар, докато си стоиш пред компютъра. Недей да излизаш и няма да имаш проблем. Отиди в някое планинско сели и няма да имаш проблем, дори да излизаш. Оставаш в голям град с много и всякакви хора - подготвяш се за проблеми, които са неизбежни. В Париж е по- зле от София. И по- зле ще става.

Конкретно по темата - препоръчах ти газово оръжие, наподобяващо масово използвано, огнестрелно. И, метална палка, само за самоотбрана. И с двете, има риск да нараниш някой сериозно и да отидеш в затвора. Преценявай, дали и как ще ги ползваш. Всеки се разпростира според възможностите си. Никой и никъде по света няма да ти гарантира, че можеш да застреляш някого (като на сафари), без да носиш отговорност за това. Дори в САЩ, каквито и легенди да се носят.

П.П.: Забравих заетите от джихадистите територии в Сирия и Ирак. Там, може и да получиш разрешение за лов на хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и лютив спрей да пробваш. Има доста гадни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, cybercop написа:

Пропускаш заплахата от токов удар и пожар, докато си стоиш пред компютъра. Недей да излизаш и няма да имаш проблем. Отиди в някое планинско сели и няма да имаш проблем, дори да излизаш. Оставаш в голям град с много и всякакви хора - подготвяш се за проблеми, които са неизбежни. В Париж е по- зле от София. И по- зле ще става.

Конкретно по темата - препоръчах ти газово оръжие, наподобяващо масово използвано, огнестрелно. И, метална палка, само за самоотбрана. И с двете, има риск да нараниш някой сериозно и да отидеш в затвора. Преценявай, дали и как ще ги ползваш. Всеки се разпростира според възможностите си. Никой и никъде по света няма да ти гарантира, че можеш да застреляш някого (като на сафари), без да носиш отговорност за това. Дори в САЩ, каквито и легенди да се носят.

П.П.: Забравих заетите от джихадистите територии в Сирия и Ирак. Там, може и да получиш разрешение за лов на хора.

Какви ще са последствията при тези действия - никой не знае !?

Но важното е да дадеш сериозен отпор на тези КУЧЕТА, а не да ги изгледаш БЕЗСИЛЕН и БЕЗЗАЩИТЕН

как палят спокойно колата си на стотина метра от грабежа, 

пред погледите на средностатистическите наши родни "кибици и зяпачи" 

и изчезват в неизвестна посока . . . с твоите ПАРИ и ДОКУМЕНТИ !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване