Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Замислил съм да сменя сегашния рутер (TP Link TL-WR740N), който получих от нет доставчика ми. Работи си безотказно вече 2-3 години, като не съм му обновявал фърмуера и изключван само при нужния рестарт, заради настройки.

Та новия рутер трябва да е по-силничък, че на 15-ина метра през 2 бетонни стени да не губи сила. Освен това трябва да:

1. има 2 usb порта , като целта е да се закачи външен хард диск 2.5" с файлова с-ма NTFS или ext4 и да се ползва като домашен облак;

2. може да работи едновременно на 2.4 GHz и 5 GHz;

2.1. също и да не изключва 5-те GHz при включен usb HDD;

3. WLAN стандарт:N е задължителен;

4. без значение е марката;

5. бюджет - възможно най-евтин и доказан, изпитан модел.

Ако има значение: нета ми е (може би) 50 Mbps, като минава през суич, който разпределя на ТВ, рутер, лаптоп.

Засега избора ми е ASUS RT-N56U, но нещо не мога да намеря 2-ра версия на производство.

Благодаря Ви, предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако можеш да прежалиш единия USB порт.

1.   Xiaomi Mi WIFI mini router. Аз съм с такъв и имам включен външен хард 1TB за "домашен облак" както ти му казваш

или по-новия

2.   Xiaomi Mi WIFI router 3. Поръчах го, имам и него. По-мощен процесор MTK MT7620a и 128mb RAM. Само че за него firmware е все още само на китайски.

Можеш да ги командваш с app за Android и iOS.

Цени и за двата от 26-30$. Просто провери в Aliexpress

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎27‎.‎9‎.‎2016‎ г. в 19:50, accelerator написа:

Xiaomi Mi WIFI router 3

Това се оказа красив боклук. А и няма поддръжка! Проверено!!
    Dwa rutyra ot ѝиаоми  имам - и двата са с един и същ дефект - след известно време на работа забиват на скорост 15-ина Mbps

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей!

Почвам от зад-напред. Дал си ориентир с Asus 56  който ти харесва и струва от 60 до 80 лева. Да разбираме, че това ти е цената за двубандов рутер от който да си доволен. В рамките до 120-130 лева няма двубандов рутер който си заслужава да се купи. Или с две думи, след покупката ще останеш разочарован. Ясно, че на него ще качиш повече устройства, посочил си и че ще се ползва като "дом. облак". Което предполага че рутерът ти трябва да е нещо, което едновременно ще се справя бързо с тези ти желания. За "n"" стандарта - той е задължителен отдавна при съвременните нови рутери.И понеже  от скоро време започна и предлагане на гигабитов интернет с покупката си на малък модел рутер, след време ще останеш разочарован от неговата работа.Нито процесора ни паметта им са на ниво за да се справят едновременно с няколко устройства, най малкото да стриймваш от него без забиване и насичане.Още едно условие. След като ще е двубандов, то той се предполага и е добре да е и гигабитов или  WAN 10/100/1000 megabita  LAN 10/100/1000 megabita. Посоченият модел от теб не е от тази категория.Трябва да знаеш че част от евтините двубандови рутери , след включване към медиа конвертора за интернера натоварват последният и той ще ограничава гигабитовата връзка.Ще го забележиш по работата на самия медиа конвертор като го свържеш с рутера.При гигабитова връзка до кабела на изхода от медиа конвертора трябва да ти "мига" зелен цвят на диода докато 100 мегабитовия ще е в оранжев. Същото ще видиш и след кабела от медиа конвертора куплиран с WAN порта на рутера. При 100 мегавитов интернет рутерът посочен от теб ще те устрои, но да не стане така, че след година да купуваш нов модел заради евентуално нова скорост. Желание 4, 3, 2, 1 посоченият от теб рутер ги изпълнява без да се страхуваш/.Много важна част от този вид техника е и нейното окабеляване.Препоръчително е да се спреш на кабели CAT6.  Само със смяната ти на кабела от домашната мрежа от UTP кабел със CAT6 ще видиш че трансфера на данни между компютрите се е увеличил 5 пъти. Ако безжичните ти устройства лаптопи, смартфони телевизори, принтери нямат  стандарт  "ac", то няма да имаш никакво подобрение на скоростта. За модела посочен от теб има клипове в мрежата и можеш да ги погледнеш.Аз ти препоръчвам малко по скъп рутер, който поне в близките години ще задоволи повече от желанията ти.  TP-Link Arcer C2. Още нещо съществено. Външните антени на рутера са силно предпочитани пред вградените такива както при посоченият от теб пример.Освен всичко друго, с вътрешни антени е задължително да намериш най доброто място на приемане-предаване на рутера и посоката на завъртането му. При външните, този фактор почти отпада, когато говорим за рамките на жилището. "Кръговите" външни антени излъчват във всички страни сигнала. Най важното! Казваш така - " 1. има 2 usb порта , като целта е да се закачи външен хард диск 2.5" с файлова с-ма NTFS или ext4 и да се ползва като домашен облак; " Друг освен този за 60 лева няма с 2 USD порта. И не си мисли, че като му закачиш HDD всичко ще е по мед и масло.За стрийм и четене от външен диск реално ще ти трябва 25-35 мегабита постоянна скорост. Твоята е 50, но не регламентирана. А като имаш предвид че и други устройства ще работят в този момент какво става?Безжично, ще имаш винаги по малка скорост който и рутер да избереш. Пожелавам ти успех в избора, щото парите са си твои. Успех

Линк:  http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-9_Archer-C2.html

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
        Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
      • от ivandersar
        Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.
        ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ
        Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.
        Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?
        Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.
      • от Venci Velikov
        Здравейте 
        Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
        Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
        Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• от sanyo22
        Здравейте, колеги! Ще си купувам бас говорител Pioneer TS-W3003D4 и искам да питам какъв усилвател да си взема за нея. Искам пак да е Pioneer,  за да са комплект.  Плеърът ми е Pioneer DEH-1901UB. Благодарярително на всички!
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.