Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Замислил съм да сменя сегашния рутер (TP Link TL-WR740N), който получих от нет доставчика ми. Работи си безотказно вече 2-3 години, като не съм му обновявал фърмуера и изключван само при нужния рестарт, заради настройки.

Та новия рутер трябва да е по-силничък, че на 15-ина метра през 2 бетонни стени да не губи сила. Освен това трябва да:

1. има 2 usb порта , като целта е да се закачи външен хард диск 2.5" с файлова с-ма NTFS или ext4 и да се ползва като домашен облак;

2. може да работи едновременно на 2.4 GHz и 5 GHz;

2.1. също и да не изключва 5-те GHz при включен usb HDD;

3. WLAN стандарт:N е задължителен;

4. без значение е марката;

5. бюджет - възможно най-евтин и доказан, изпитан модел.

Ако има значение: нета ми е (може би) 50 Mbps, като минава през суич, който разпределя на ТВ, рутер, лаптоп.

Засега избора ми е ASUS RT-N56U, но нещо не мога да намеря 2-ра версия на производство.

Благодаря Ви, предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да прежалиш единия USB порт.

1.   Xiaomi Mi WIFI mini router. Аз съм с такъв и имам включен външен хард 1TB за "домашен облак" както ти му казваш

или по-новия

2.   Xiaomi Mi WIFI router 3. Поръчах го, имам и него. По-мощен процесор MTK MT7620a и 128mb RAM. Само че за него firmware е все още само на китайски.

Можеш да ги командваш с app за Android и iOS.

Цени и за двата от 26-30$. Просто провери в Aliexpress

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎27‎.‎9‎.‎2016‎ г. в 19:50, accelerator написа:

Xiaomi Mi WIFI router 3

Това се оказа красив боклук. А и няма поддръжка! Проверено!!
Dwa rutyra ot ѝиаоми  имам - и двата са с един и същ дефект - след известно време на работа забиват на скорост 15-ина Mbps

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Почвам от зад-напред. Дал си ориентир с Asus 56  който ти харесва и струва от 60 до 80 лева. Да разбираме, че това ти е цената за двубандов рутер от който да си доволен. В рамките до 120-130 лева няма двубандов рутер който си заслужава да се купи. Или с две думи, след покупката ще останеш разочарован. Ясно, че на него ще качиш повече устройства, посочил си и че ще се ползва като "дом. облак". Което предполага че рутерът ти трябва да е нещо, което едновременно ще се справя бързо с тези ти желания. За "n"" стандарта - той е задължителен отдавна при съвременните нови рутери.И понеже  от скоро време започна и предлагане на гигабитов интернет с покупката си на малък модел рутер, след време ще останеш разочарован от неговата работа.Нито процесора ни паметта им са на ниво за да се справят едновременно с няколко устройства, най малкото да стриймваш от него без забиване и насичане.Още едно условие. След като ще е двубандов, то той се предполага и е добре да е и гигабитов или  WAN 10/100/1000 megabita  LAN 10/100/1000 megabita. Посоченият модел от теб не е от тази категория.Трябва да знаеш че част от евтините двубандови рутери , след включване към медиа конвертора за интернера натоварват последният и той ще ограничава гигабитовата връзка.Ще го забележиш по работата на самия медиа конвертор като го свържеш с рутера.При гигабитова връзка до кабела на изхода от медиа конвертора трябва да ти "мига" зелен цвят на диода докато 100 мегабитовия ще е в оранжев. Същото ще видиш и след кабела от медиа конвертора куплиран с WAN порта на рутера. При 100 мегавитов интернет рутерът посочен от теб ще те устрои, но да не стане така, че след година да купуваш нов модел заради евентуално нова скорост. Желание 4, 3, 2, 1 посоченият от теб рутер ги изпълнява без да се страхуваш/.Много важна част от този вид техника е и нейното окабеляване.Препоръчително е да се спреш на кабели CAT6.  Само със смяната ти на кабела от домашната мрежа от UTP кабел със CAT6 ще видиш че трансфера на данни между компютрите се е увеличил 5 пъти. Ако безжичните ти устройства лаптопи, смартфони телевизори, принтери нямат  стандарт  "ac", то няма да имаш никакво подобрение на скоростта. За модела посочен от теб има клипове в мрежата и можеш да ги погледнеш.Аз ти препоръчвам малко по скъп рутер, който поне в близките години ще задоволи повече от желанията ти.  TP-Link Arcer C2. Още нещо съществено. Външните антени на рутера са силно предпочитани пред вградените такива както при посоченият от теб пример.Освен всичко друго, с вътрешни антени е задължително да намериш най доброто място на приемане-предаване на рутера и посоката на завъртането му. При външните, този фактор почти отпада, когато говорим за рамките на жилището. "Кръговите" външни антени излъчват във всички страни сигнала. Най важното! Казваш така - " 1. има 2 usb порта , като целта е да се закачи външен хард диск 2.5" с файлова с-ма NTFS или ext4 и да се ползва като домашен облак; " Друг освен този за 60 лева няма с 2 USD порта. И не си мисли, че като му закачиш HDD всичко ще е по мед и масло.За стрийм и четене от външен диск реално ще ти трябва 25-35 мегабита постоянна скорост. Твоята е 50, но не регламентирана. А като имаш предвид че и други устройства ще работят в този момент какво става?Безжично, ще имаш винаги по малка скорост който и рутер да избереш. Пожелавам ти успех в избора, щото парите са си твои. Успех

Линк:  http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-9_Archer-C2.html

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Здравейте.
      Най-вече ме интересува поддържа ли дъното SSD-то което съм избрал (NVMe).Ако има по-подходящо дъно моля предлагайте но ми обяснете защо тъй като не съм голям разбирач и всяка информация би била полезна.
      Дънна платка ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING
      Intel Core i7-8700K Coffee Lake шестядрен
      2x8GB DDR4 3000MHz, Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15
      Samsung SSD 960 EVO NVMe 250GB

Благодаря.
      П.П. дъно асрок и гигабаит няма да вземам по личен опит.
    • от eysan
      Добър вечер.
      Мога ли да помоля за съвет относно нов рутер?
      Старият ми 1043N вече не може да поема трафика и често се налага рестартиране, пък и доста от устройствата у дома са с 5 ghz-ва свързаност, така че реших да се възползвам от новите технологии.
      Нужно ми е нещо стабилно до 200 лева.
      - AC свързаност.
      - Гигабитови портове.
      - Да покрива поне 150 кв.м. апартамент (сегашният ми ТП-Линк се справя добре поне с покритието).
      - ЮСБ, колкото повече, толкова повече.
      - Да поема спокойно трафика на поне 20 устройства (Десктопи свързани по лан, принтер, лаптопи, телефони, ТВ-та, ТВ боксове, екстендери, конзоли), като поне три от тях се използват за онлайн филми (естествено рядко всички са он-лайн по едно и също време).
      Въобще има ли  такъв чуден хардуер за тези пари, или трябва да се бръкна по-дълбоко?
      Благодаря предварително за всички препоръки.
      Приятна вечер.
    • от 8bit
      Здравейте, накратко аз съм студент и пътувам доста (летя), до сега винаги съм ползвал тапи, за жалост евтини. Казаха ми, че на apple били доста добри, взех си ги но за жалост не са моят размер и пластмасата кара ушите ми да болят повече от търпимото (прекалено големи). Средно нося слушалки за не по-малко от 3 часа, понякога стигайки се до 6+. Може ли да ми препоръчате слушалки или тапи (не съм сигурен дали със слушалки ще ми е удобно да пътувам или евентуално да не ги прецакам без да искам въпреки, че си пазя техниката доста) до едно 100 лева (максимум 25 отгоре), като просто искам да са удобни за продължителна употреба (досега единствените, които са ми били неудобни са тези на apple, предполагам всички други са ми наред) и да имат бас (обичам си го, не мога без него) и качество на звука до колкото позволява този ценови клас. 
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
    • от sofianec
      Здравейте, 
      Имам въпрос, свързан с избора на поялник. Занимавам се от известно време с Arduino проект и често ми се налага да запоявам различни елементи и интегрални схеми (засега TH). Ползвам поялник Parkside от Lidl 40W.  Проблемът е, че е без терморегулация и постоянно работи на макс (понякога разтапя защитното покритие на платката). Човката постоянно се овъглява и престава да топи тинола, а като я зачистя с шкурката се изтънява и окислява. В училище се занимаваме с проектиране на PCB-та с OrCAD, а и ми е хоби да се занимавам с поправка на компютри. Ще ми се да си взема по - хубав поялник (станция) с терморегулатор. Заделил съм 150лв, но не съм решил каква. Искам да е с тънка човка, за да мога да сменям SMD елементи и интегрални схеми (например чип на Arduino Uno). Видях в Елимекс GORDAK 952 (китайска) даже има и пистолет за горещ въздух, но по форумите имаше хора, които се оплакваха, че давала фира със захранването (други казваха че нямали проблем с нея от 4-5 години). Чух че Weller били светило в тази област, но са им скъпи уредите. Някои препоръчваха техен поялник, закачен за китайска станция (например CT 936) заради качествената човка. Очертава се да използвам поялника все по - често. Пистолетът за горещ въздух е плюс, лесното разпояване. Моля някой ако има опит с тези или други поялници да ми каже какво да си взема и евентуално какъв пистолет за горещ въздух би ми свършил работа. Чувал съм за разпояване с вакуум помпа за калай, но никога не съм виждал, та ако някой има яснота по въпроса да сподели  А и какво ви е мнението за втората употреба от OLX?
      http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=7347
      http://elimex.bg/product/121145/stantsia-za-zapoyavane-i-razpoyavane-952-gordak.html

Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.