Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тръгнал съм да избирам лаптоп за работа, най-вече обработка на снимки в движение, и всякаква друга дейност - филми, музика, Интернет, без игри. Изискванията ми са добър процесор за комфортна работа с Lightroom и Photoshop (евентуално някакъв софтуер за монтаж на видео), 128GB SSD и 1TB HDD, 8GB RAM, по възможност матов FullHD дисплей. Но държа най-вече на качествена изработка и дълготрайност, доколкото позволява бюджетът. А той е 1500, макс. 1600 лв.

На пръв поглед днес се спрях на Asus K550JX-DM013D . Някакви мнения за него? Нещо по-добро за тези пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм фен на Асус Гигабайт или МСИ за лаптоп! По скоро Lenovo HP Dell

Иначе алуминиев корпус не пластмасов, добре си се насочил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дълготрайност при нова електроника е мит отдавна.. свърши ли гаранцията е на късмет не само с лаптопи. Apple като че ли имат няколко точки повече за качество, но едва ли ще ти върши работа 11 инчовият модел. За фотошоп и лайтрум всяка съвременна конфигурация ще е достатъчна. За видеото обаче е въпрос на компромиси. За мен най- удачно е i5/i7 най- ново поколение процесор, само SSD(компа е бърз колкото най- бавният компонент в него, тъй че HDD не ти трябва, външно може би) и външна карта поне 2гб и рам 8-16гб според финансите. 
    Освен твоя асус и това изкача на пръв поглед останалото е четене на ревюта негативните коментари в амазон например и форуми.
    http://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_15-hp_pavilion_15au007nu_X9Z69EA_500gbssd
    http://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_510-lenovo_ideapad_510_15isk_80SR00FLBM_512gbssd
    http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E5_572G-acer_aspire_e5_572g_NX_MV2EX_018_500gbssd

Леново в последните две години се засилиха в България и  магазини отвориха, Ацер не съм им фен, HP добри впечатления, стария ми Dell Inspiron 6 години вече станаха и е пушка,  в момента пробвам асус Zenbook серията, освен един бъгав бутон на клавиатурата засега е добре, ще го видим нататък

Редактирано от alex159 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли да е 2-ра ръка ?

Fujitsu Celsius H720   mobile workstation най-висок клас ,със професионална видео карта

Ако ще е Асус .......нека да е ROG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 часа, Иво Димов написа:

Може ли да е 2-ра ръка ?

Не, не може.

Имахме възможност да вземем нова машина от Германия, със сериозна отстъпка. И идеята на темата беше да ме насочите към конкретен модел, а не кое е на далавера в момента в БГ.

Но засега май ще се разминем с лек ъпгрейд на стария лаптоп - още 4GB RAM, и SSD. За по-нататък ще мислим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.