Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нормално ли е за 1 месец да се изтощят батериите на безжична мишка ?

Ползва се по 15-16 часа в денонощие ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, c3p0 написа:

Нормално ли е за 1 месец да се изтощят батериите на безжична мишка ?

Ползва се по 15-16 часа в денонощие ....

Да, нормално е. Особено ако и батериите са калпави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно е и дали е лазерна или оптична- лазерната издържа до 1 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още един момент как е настроена (колко dpi), и най вече колко ток харчи лазера/оптиката, дали батериите за алкални, презареждащи и т.н.

Моята мишка топи батериите за около 3 седмици (говоря за презареждащи Ni-MH 2x 2500 mAh АА.)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 02 Октомври 2016 г. в 10:12, oic написа:

Има и още един момент как е настроена (колко dpi), и най вече колко ток харчи лазера/оптиката, дали батериите за алкални, презареждащи и т.н.

Моята мишка топи батериите за около 3 седмици (говоря за презареждащи Ni-MH 2x 2500 mAh АА.)

Що си мисля, че батериите ти са AAA...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, lupis написа:

Що си мисля, че батериите ти са AAA...

Аз съм имал Rapoo 7100P Optical Wireless Mouse, която беше с 2 бр. АА батерии за разлика от повечето, които са ААА. Последните са с по-малък капацитет на заряда (mAh) и това беше причината да търся безжична мишка с АА батерия/ии. Ползвах презареждащи се батерии 2500 mAh, не че някой го топли това. :D

Редактирано от iBonev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрите мишки са с една ААА батерия и издържат повече от тези с две.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо купих китайска безжична мишка Canyon за 17 лв включващи 2 батерии AAA в цената.

Преди да се изтощят батериите и купих китайска безжична мишка Weybo за 13 лв без батерии, купих и 2 батерии AAA.

Виждам, че имам изтощени 2 батерии AAA = Toshiba ALKALINE, да считам ли, че мога да ги зареждам многократно, ако си купя зарядно устройство ?

Редактирано от c3p0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, c3p0 написа:

Виждам, че имам изтощени 2 батерии AAA = Toshiba ALKALINE, да считам ли, че мога да ги зареждам многократно, ако си купя зарядно устройство ?

Не, алкалните батерии не се презареждат!Тези дето се презареждат са други, обикновено на тях има надпис с капацитета им, примерно 900mAh.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.10.2016 г. в 10:12, oic написа:

Моята на Havit, закупена от Технополис за около 20лв караше и тя по 3 макс 4 седмици, използване по 15-16 часа на ден и то с най-хубавите алкални - Sony, Durasel и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята е Trust - купена преди повече от 5 години за 30-тина лева. Компютъра работи по 4-5 часа на ден(вечер - в работни дни) и по цял ден в почивни. С две батерии по 2500 mAh изкарва доста време - месеци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо много сумнително ми изглежда 3600 mA/h AAA NiMH батерия - обикновенно тоя размер са с 800 до 1100 mA/h капацитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ined написа:

Нещо много сумнително ми изглежда 3600 mA/h AAA NiMH батерия - обикновенно тоя размер са с 800 до 1100 mA/h капацитет.

За пръв път купувам зарядно устройство и зареждащи се батерии. Така пише на батериите, аз ги сложих и двете в едната ми безжична мишка, утре сигурно ще купя още две такива батерии от другия магазин на тази фирма ако има, защото в този магазин бяха последните две батерии, а зарядното беше предпоследно ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пише и какъв е действителния капацитет на батериите са две различни неща. Каква марка са батериите?, щото много ме съмнява въобще да може да се направят NiMH AAA батерии с такъв капацитет. Така че моя съвет е да изчакаш с покупката на още две батерии докато не видиш тея как се държат и колко изкарва мишката с тях.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извадих едната батерия, за да прочета внимателно какво пише на нея: 

Цитат

(-)  Sugdu Rechargable Battery  (+)

SUGDU®  3600 mAh

AAA  NI-MH  1.2 V

(-)  Super power  (+)

SUGDU®  3600 mAh

Има още нещо с малки черни букви на тъмносин фон, но не мога да го прочета засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 01.11.2016 г заредих 2 батерийки по 3600 mAh и две батерийки по 1800 mAh и ги поставих в двете ми безжични мишки.

Лесно ще разбера колко време издържат съответните зареждаеми батерийки, защото нарочно изчаках началото на ноември.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ndishev
      Здравейте. Закупих си безжична клавиатура и мишка Logitech EX110 опитвам се да ги свържа към Android top box. Ресийвара е с 2 кабела usb и ps2. Ps2 е с првход към usb така, че са включени и двата. 
      При стаетиране намира клавиатурата която работи безупречно, но каквото и да пробвах мишката просто не тръгва. Не иска да се канектне или е канектната но не върви.
      Някой има ли си на идея как да подкарам тази мишка? 
    • от atkinson
      Както играх на една игра в браузъра, и мишката ми си завъртя посоките на 90 градуса. Рестартирах лаптопа, вадих батерийките на мишката, проблемът си остана. Друга мишка работи нормално на същия лаптоп, а тази проблемната вече мишка показва същия проблем и на друг лаптоп.
      Мишката ми е ето тази.
      http://canyon.bg/product/flat-mouse-cns-cmsw4g-2/

Някакви идеи на какво се дължи проблема и как мога да го реша, освен чрез закупуване на нова мишка?

• от www_design
      Здравейте!
      Дълго време търсих решение на проблема си, но не успях да намеря и затова реших да се обърна за помощ към форума.
      Купих си безжична мишка (снимките), ако не се лъжа на кутията не пишеше Windows 10 (с какъвто съм) и съответно слагайки адаптера в лаптопа резултата беше нулев. 
      Пробвах я на Win 7 лаптоп, както и на Win 8 desctop - на тях върви без никаква забележка. Моят лаптоп е Win 10 x64 bit.
      Въпроса ми е има ли как да ъпдейтна софтуера така, че да я разпознае? Дали с конкртен драйвер, ако някой знае полезен сайт, или програмка, която да свърши това сама.
      До момента съм пробвал с WIn Update при включена мишка,  но отново - нищо.
      Благодаря Ви предварително!

• от Георги Л.
      Здравейте,
      търсих из гугал за решение на проблема но никакъв резултат... вече сигурно от години не е решен този проблем дори смених уиндолса от XP na 7, но нищо
      поставям мишката инсталират се драйвърите работи за кратко и после спира излиза някакъв проблем даже по едно време спира и да свети пробвах с други мишки не е от мишката имам и 'Unknown Device' (Мен все пак ме съмнява тъй като е във USB контролери)  но той не е в категорята на мишката в Device Manager , и даже честно казано самата мишка не ми излиза там доста рядко я виждам и то с '! някакви идеи как да оправим този проблем вече мишките с PS/2 са наизчезване.
      Да добавия, че и флашка като слагам в компа не я отваря веднага трябва да ресна компютъра поне това забелязах.
      P.S. - Мишката не е някаква от сложните които са със диск или какви ли не от 10 лв е (даже не е от 10 а 3,50 но знам,че тия от 10 лв не са толкова сложни)

• от le0n42
      Здравейте! Реших, че ми е време да ъпгрейдна стария Logitech, на 7-8 години, с нещо по-модерно. Основно защото в CS:GО малкият DPI (предполагам около 200) ми дава Input lag, или иначе казано имам забавяне в реакцията на мишката в игра. Не играя повече от 2-3 игри дневно, затова не ми се дават огромни суми за Razer модели и т.н. Търся нещо до 50лв, с добър сензор. Предпочитам да не е с много светлинки и др подобни глупости, нямам намерение да я закачам на елхата. От каквото съм прочел до сега съм заинтересован от A4tech Bloody v3 и Gigabyte m6900. Всякакви предложения и мнения са добре дошли
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.